۲۰۱۵ سال توریسم جاده ابریشم در چین

the-silk-road

مقامات گردشگری چین که هرسال با اعلام موضوعی مشخص، بر ارتقای یکی از اهداف گردشگری خود تمرکز می‌کنند، ۲۰۱۵ را سال جاده ابریشم اعلام کردند.
شهر «شیان» واقع دراستان «شاناکسی» چین که نقطه شروع جاده ابریشم درچین است، با مراسم ویژه ای مرتبط با جاده ابریشم که درتمام سال ادامه خواهد داشت، مرکز توجه تمامی فعالیت‌ها و اقدامات گردشگری چین در سال ۲۰۱۵ است.
دولت چین با اجرای برنامه‌های گسترده تبلیغاتی مرتبط با جاده ابریشم قصد دارد جاذبه‌های فرهنگی و مراکز جذاب گردشگری استان‌های شرقی چین را معرفی و طی سال جاری، توریسم این منطقه را رونق دهد.
به گفته «دو جیانگ» معاون رییس دفتر ملی گردشگری چین، ارتقای سطح همکاری‌های منطقه‌ای، گسترش درک و تفاهم متقابل و ایجاد روابط و پیوندهای دوستانه متقابل با تمام ملت‌ها و کشورهای واقع در این مسیر باستانی نیز از دیگر اهداف و برنامه‌های سال جاده ابریشم است که امسال در چین به اجرا درمی‌آید.
مقامات استان شاناکسی درهمین راستا با تمرکز و سرمایه گذاری بیشتر در صنعت گردشگری تلاش دارند تا جایگاه خود را در نقطه آغازین جاده تاریخی ابریشم مستحکم کنند.
کشور چین درسال های اخیر تلاش های گسترده ای را برای توسعه بهره وری از جاده ابریشم و جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری آن آغاز کرده است و درهمین راستا سال گذشته بخشی ازاین جاده را با همکاری کشورهای قزاقستان و ازبکستان درفهرست میراث جهانی یونسکو ثبت کرد.
چین همچنین با اتکا به میراث تاریخی این جاده باستانی و با ایجاد تسهیلات گسترده زمینی، دریایی و هوایی در مسیر جاده ابریشم درصدد افزایش نفوذ اقتصادی و سیاسی خود درمنطقه نیز هست.

منبع: www.cnto.org

  1. امیرعلی

    به عنوان آدمی که تا الان عمر زیادی رو در این کشور گذرونده. من سالها اینجا کار کردم اگر میاین برید محله های قدیمی، بناهای تاریخی رو ببینید و تمام وقتون رو صرفه خرید نکنید. به خدا حیفه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد