درخواست «ترکیش ایرلاینز» برای افزایش پرواز به ایران

مدیر شرکت هواپیمایی «ترکیش‌ ایرلاینز» از ایران خواست تا با افزایش تعداد پروازهای این شرکت هوایی از ترکیه به ایران و برعکس موافقت کند.
تمل کوتیل، مدیر شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز طى سخنانی در اجلاس بین المللی هوانوردی ایران با اشاره به اینکه پس از لغو تحریم‌ها علیه ایران، ترکیش ایرلاینز مقام پیشتازی خود را در هوانوردی حفظ خواهد کرد٬ گفت: “شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز٬ تقریبا صد سال است که در بازار ایران فعالیت دارد. در گذشته، هر روز یک‌ پرواز به تهران داشتیم. اکنون هر روز ۶ پرواز به این کشور داریم و در آینده به شش شهر دیگر ایران از جمله شهرهای اصفهان، تبریز، مشهد، شیراز، کرمانشاه و اهواز پرواز خواهیم داشت”.

هواپیمایی ترکیه

به گزارش تودیز زمان، نسخه‌ی انگلیسی زبان روزنامه‌ی زمان ترکیه، کوتیل با تأکید بر بالا رفتن تعداد مسافران خارجی به ایران پس از برداشته شدن تحریم‌ها، گفت: «آلمانی‌ها، فرانسوی‌ها و بسیاری دیگر مشتاق به برقراری روابط کاری و تجاری با ایران خواهند بود و قطعاً لازم است تعداد پروازها به ایران افزایش یابد. لازم است ایران برای پاسخ‌گویی به این مسأله، شرکت‌های هوایی خود را به‌سرعت توسعه دهد؛ اما تا آن زمان، ما آماده‌ی پاسخ‌گویی به این نیاز هستیم.»

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز به عنوان یک شرکت شناخته شده و با سابقه در سال ۲۰۰۳ ،دارای ۲۴ میلیون پرواز داخلی و خارجی بوده است و این تعداد در سال گذشته به ۱۲۴ میلیون رسید. طى این مدت، تعداد مسافران خارجى به استانبول نیز از ۴ میلیون به ۱۳ میلیون افزایش یافته است.

به گفته تمل در صورت برنامه‌ریزی صحیح و ایجاد شرایط مناسب مشابه ترکیه، ظرفیت داخلی و خارجی هوانوردی ایران به بیش از ۱۰۰ میلیون خواهد رسید. او در پایان تاکید کرد ایران برای تحقق این امر به حداقل ۱۰ سال زمان نیاز دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد