لغو روادید دوطرفه با ۲۸ کشور در آینده ی نزدیک و رشد گردشگران خارجی

ورود گردشگران خارجی
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به رشد ۱۲ درصدی ورود گردشگران خارجی در ۲ سال گذشته از پیگیری‌ها برای لغو روادید دو طرفه با ۲۸ کشور دنیا خبر داد.

به نقل از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر؛ مسعود سلطانی فر درباره دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها و اقداماتی که برای سال جاری در دستور کار این سازمان قرار دارد، اظهار داشت: اولویت ما در این رابطه همکاری و تعامل گسترده با کشورهای دنیا است و در این حوزه ۴۰ کشور در اولویت همکاری و دیپلماسی گردشگری قرار دارند.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع ستی و گردشگری با اشاره به آنکه لغو روادید باید به صورت دوطرفه صورت بگیرد، گفت: از این ۴۰ کشور، ۱۵ کشور همسایه ایران هستند و ۲۸ کشور دیگر نیز لغو روادید دو طرفه را در دستور کار داریم.
سلطانی فر همچنین با ارائه آمار ورودی گردشگران خارجی در دو سال گذشته، بیان داشت: ورود گردشگران خارجی به کشور در دو سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است، این در حالی است که میانگین ورود گردشگران خارجی در دنیا رشد ۶،۴ درصدی بود.
به گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور، بر مبنای این آمار، رشد ورود گردشگران خارجی به کشور در قیاس با متوسط جهانی، ۴ برابر شده است.
سلطانی فر گفت: با حفظ همین نرخ رشد ۱۰ تا ۱۲ درصدی می‌توان به چشم اندازه بیست ساله کشور برای افق سال ۱۴۰۴ که در متن صریح آن به پیش بینی ورود ۲۰ میلیون گردشگری خارجی با آورده ۳۰ میلیارد دلاری تاکید شده است، دست یابیم.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد