سفر به تایوان و تسریع در اخذ روادید با حذف ضامن مالی

اخذ ویزای تایوان
دولت تایوان شرط اسپانسر یا ضامن مالی برای صدور روادید متقاضیان دارای گذرنامه ایرانی را لغو کرد تا ایرانی ها ساده تر و سریع تر بتوانند برای سفر به تایوان روادید دریافت کنند.

این خبر را «جری اس.یانگ» مدیرکل دفتر بازرگانی جمهوری چین (تایوان) در امارات طی نامه ای به مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران اعلام کرده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، یانگ در این نامه خطاب به مسعود خوانساری در بند نخست نامه خود از لغو محدودیت ها در صدور هر نوع ویزا اعم از گردشگری و تجاری برای دارندگان پاسپورت ایرانی خبر داده و گفته است: «هم اکنون دارندگان گذرنامه ایرانی می توانند بدون نیاز به داشتن ضامن و اسپانسر در کشور تایوان از طریق سفارت خانه ها، سرکنسولگری ها و دفاتر نمایندگی ما در سراسر دنیا برای دریافت هر نوع ویزای گردشگری، تجاری و غیره اقدام کنند.»
جری اس. یانگ در نامه خود یه مسعود خوانساری این اقدامات در پاسخ به پیشنهادات مطروح شده از جانب ایران برای ارتقای روابط دوجانبه میان ایران و تایوان خوانده است.
تایوان که همواره روابط تجاری خوبی با کشورمان داشته، پس از توافق برجام با اعزام چند هیات تجاری و رایزنی های گسترده در پی توسعه روابط گردشگری و مراودات اقتصادی خود با ایران است.

او هم چنین در این نامه از افزایش ۲۷ درصدی خرید نفت تایوان از ایران در سال جاری میلادی خبر داده و نوشته است: «با مساعدت و حسن نظر وزارت امور خارجه، شرکت دولتی CPC و کمپانی فورموسا پلاستیک (Formosa Plastic) تصمیم گرفته اند میزان خرید نفت خود از ایران را از ۱۱ میلیون بشکه به ۱۴ میلیون بشکه در سال ۲۰۱۶ افزایش دهند.»
شرکت دولتی CPC هسته اصلی فعالیت های تایوان در حوزه صنعت نفت، گاز طبیعی و بنزین را بر عهده دارد و کمپانی فورمسا پلاستیک نیز قلب فعالیت های این کشور در صنعت پتروشیمی به حساب می آید.
او هم چنین ابراز امیدواری کرده است که اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نیز در آینده نزدیک دفتری در تایوان برپا کند و به بازرگانان و تجار دو کشور خدمات ارائه دهد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code