کشف تکان دهنده گور دسته جمعی کودکان + تصویر

گور دسته جمعی کودکان، گزارش نشنال جئوگرافیک

چندی پیش نشنال جئو گرافیک که حامی مالی  پروژه باستان شناسی مورد بحث است خبری را منتشر کرد مبنی بر اینکه  درنزدیکی شهر تروخیو در پرو ، یک گور دسته جمعی شامل ۱۴۰ کودک توسط باستان شناسان کشف شد که علت به دلیل نداشتن قلب این موضوع مورد توجه قرار گرفت ، البته اینگونه گزارش شده که قلب آنها از سینه شان بیرون کشیده شده است. کودکانی که بین ۵ تا ۱۴ سال بیشتر نداشتند و حدود ۵۵۰ سال گذشته در قسمتی از مراسم سنتی کشته شده بودند. این گور دسته جمعی نیز لاس لیاماس نام دارد. برطبق گزارش نیز علاوه بر این کودکان ۲۰۰ نفر شتر بومی آمریکای جنوبی همراه با کودکان کشف شده اند که در همان روز قربانی دفن شده اند. در ادامه با الی گشت همرا باشید تا در مورد ماجرا بیشتر بدانیم .

گور دسته جمعی کودکان

واقعیت ماجرا چیست؟

مطالب مرتبط :
کشف گورستان کریت، مردگانی که روی زمین دفن شده اند!
«گورستان خیابان پارک جنوبی» در کلکته، سرزمین ارواح فراموش شده!

گمانه زنی ها بر این مبناست که این گورستان به دستور امپراتوری وقت به نام چیمو (دومین امپراتوری بزرگ پرو پیش از آنکه اسپانیایی ها آن را مستعمره خود کنند) ایجاد شده است و علت آن هم این است که کودکانشان را کشته اند تا از سیل ناشی از پدیده ال نینو در امان باشند. یکی از پروفسور های باستان شناسی دانشگاه ملی پرو که یکی از عاملین این اکتشاف نیز بوده اعتقاد دارد که : مردمان آن زمان ارزشمند ترین چیزهایشان را به خدای خود تقدیم می کردند که کودکانشان مهمترین و ارزشمند ترین داراییشان بوده، چرا که آنها امید آینده بودند و علاوه بر این لاماها یا همان شترها به دلیل اینکه تنها چهارپای باربر آن دوران بود و بخش مهمی از اقتصادشان را تشکیل می داد. که کودکان را به دریا و شترها را به رشته کوه های آند دفن کردند. طبق گزارش تیم باستان شناسی که کاوش های خود را از سال ۲۰۱۱ آغاز کرده است ، ردپای کودکان نیز علاوه بر استخوانهای آنها کشف شده است که این رد پاها از فرسایش و باران مصون مانده است. و گمان می رود که این کودکان از شهری دیگر به نام چان چان که در فاصله یک کیلومتری از لاس لیاماس واقع شده است ، برای قربانی آورده شده اند.

کاوش باستان شناسان

ولی سوال اینجاست که چرا کسی که مسئول قربانی این کودکان بوده سعی می کرده است قلب اینها را از بدنشان بیرون بکشد زیرا آثار جراحت در سینه آنها ، حاکی از این واقعیت تلخ است!

جالب است بدانید که این بزرگترین قربانی کردن دسته جمعی کودکان در قاره آمریکا و یا حتی در جهان بوده است. اما پیش از این به نظر می رسید که بزرگترین حادثه قربانی کردن کودکان در پایتخت «آزتک ها» صورت گرفته بود، جایی که اکنون مکزیکو سیتی است و در آنجا اجساد ۴۲ کودک پیدا شد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد