از اشتباهات شرکت uber چه درس هایی بگیریم؟

برای رسیدن به موفقیت به دنبال مشتریانی وفادار باشید. 

شاید با شرکت uber تا حدودی آشنا باشید. این شرکت که در سانفرانسیسکو مستقر شده، اپلیکیشنی را به کاربرانش ارائه داده است که می تواند با این سرویس نزدیکترین راننده را به مشتریانش ارائه دهد، اما شرکت با داستان های بدی رو در رو شده است. سیگنالی که از این شرکت به کارمندانش منتقل می شود، این است که هیچ ارزشی برای ما ندارید. این کارمندان به راحتی جایگزین شده و تنها اعدادی بیش نیستند. البته اثرات این مدیریت ضعیف در طولانی مدت و گذر زمان پر رنگ تر می شود. با الی گشت همراه باشید تا با داشتن اطلاعات مفید از اینگونه اتفاقات جلوگیری کنید.

uber

۱- کارمندان خوشحال = مشتری‌های خوشحال

مطالب مرتبط:
رتبه بندی برترین اپلیکیشن های موبایل در سال ۲۰۱۷
اپلیکیشن ها در سفر چگونه به کمک ما می‌آیند؟

بسیاری از رانندگانی که برای این شرکت کار می‌کنند با مسافران خود درد دل کرده و به آن‌ها گفته‌اند که این شرکت از مشتری‌ها پول زیادی دریافت کرده و مبلغ کمی از آن را به راننده پرداخت می‌کند. و اغلب آن‌ها معتقدند که رقبای Uber سرویس بهتری را به رانندگان خود ارائه می‌دهند.

درسی که از این موضوع می‌توان گرفت این است که اگر کارمندانتان راضی و خوشحال نباشند سرویس خوبی را به مشتری ارائه نمی‌دهند و در صورت لزوم از شما طرفداری نخواهند کرد. آن‌ها احساسات خودشان در مورد شما را به مشتری می‌گویند و حتی شاید از رقیبانتان طرفداری کنند.

۲- فرهنگ‌سازی از بالا آغاز می‌شود

این شرکت به داشتن یک محیط کار تهاجمی معروف است. کارمندان آن با یکدیگر رفتار خوبی ندارند و این رفتار اگر از طرف یکی از کارمندان بالا رتبه صورت بگیرد، مدیریت شرکت هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نخواهد داشت.

رفتار رئیس یک شرکت فرهنگ حاکم بر آن شرکت را معرفی خواهد کرد. این فرهنگ به مرور زمان به همه‌ی کارمندان شرکت منتقل می‌شود و روی عملکرد آن‌ها و برخوردشان با مشتری تاثیر می‌گذارد. بنابراین اگر می‌خواهید که کارمندانتان نماینده‌ی خوبی از شرکت شما باشند، نباید ارزش فرهنگ شرکت را دست‌کم بگیرید.

uber

۳- هیچ جایی برای مخفی شدن وجود ندارد

امروزه با همه‌گیر شدن استفاده از شبکه‌های اجتماعی، اخبار در مدت زمان کمی در سراسر جهان پخش خواهد شد. بنابراین اشتباهاتی که در یک شرکت رخ می‌دهند به سرعت پخش شده و قابل مخفی کردن نیستند.

این روزها مشتری‌ها دوست دارند که شرکت‌های بزرگ در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشند و این موضوع می‌تواند آن‌ها را تبدیل به مشتری‌های وفادار و همیشگی شرکت شما کند.

درنهایت باید بگوییم که این روزها رهبران در صنعت نرم‌افزار ۲ انتخاب پیش رو دارند. اینکه برای هدایت کارمندان خود تنها مثال‌هایی از شرکت‌های موفق برای آن‌ها بیاورند، یا اینکه با مدیریت صحیح، شرکت خودشان را تبدیل به یک مثال موفق در صنعت مرتبط با کسب‌و‌کارشان کنند.

سایت‌ های برتر میزبانی گردشگران و مسافران
سایت‌ های برتر میزبانی گردشگران و مسافران
بلو اسمارت، تنها یک چمدان نیست!
بلو اسمارت، تنها یک چمدان نیست!
چگونه یک صفحه اینستاگرام پربیننده داشته باشیم؟
چگونه یک صفحه اینستاگرام پربیننده داشته باشیم؟
مساله گران فروشی گوشی های موبایل در مسیر حل شدن
مساله گران فروشی گوشی های موبایل در مسیر حل شدن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code