از یک تعطیلات خانوادگی تا رسیدن به ۳۰۰۰ هتل در سراسر جهان!

Holiday

مروری بر تاریخچه هتل هالیدی

هتلهای هالیدی برای بسیاری از مردم شناخته شده هستند. اما شاید کمتر کسی بداند که نام این هتل چطور بر سر زبانها افتاد و این برند معروف شد. وقتی که هتلهای زنجیره ای هالیدی برای پنجاه و دومین سالگرد تاسیس خود و همینطور یادبود
کمونز ویلسون جشنی برپا می کنند، لازم می شود بررسی کنیم که همه اینها چطور آغاز شد. از یک تعطیلات خانوادگی و یک رویای ساده تا رسیدن به واقعیت ۳۰۰۰ هتل در سراسر جهان!
شروع این فکر توسط کمونز ویلسون (۱۹۱۳-۲۰۰۳) در اوایل دهه پنجاه بود. در سال ۱۹۵۱، ویلسون دریک تعطیلات خانوادگی درحال رفتن به واشنگتن بود. او خیلی از گرانی قیمت متلها ناراضی بود. (برای هر کدام از ۵ کودک خود مجبور شد
۲ دلار اضافی بپردازد.) ویلسون از کیفیت پائین و کثیفی متلهای کنار جاده ای خیلی ناراحت شده بود و می دانست که هر کسی بعد از سفر ترجیح می دهد که یک مکان خوب برای اقامت و استراحت پیدا کند.
رویای او شروع شده بود : «چه می شد اگر : اتاقهایی با تهویه هوای مطبوع، حمام شخصی و تلفن وجود داشت که در آن کودکان زیر ۱۹ سال آزادانه در کنار والدین خود بمانند. غذاهای خوب در رستوران، محوطه پارکینگ رایگان، استخر، یخ رایگان؟» همه این موارد می توانست یک انقلاب در صنعت هتلداری باشد. ویلسون از رویا پردازی خود دست نکشید: «چه می شد اگر مردم درهتل خود مزایا و تسهیلاتی داشتند که با اینکه دور از خانه های خود هستند، اما احساس کنند که در خانه خود هستند؟»
روزی کمونز ویلسون به همسر خود گفت: «من می خواهم کسب و کاری راه بیاندازم و ۴۰۰ هتل زنجیره ای بسازم» و این کار را کرد.
اولین هتل هالیدی در اول آگوست سال ۱۹۵۲و در میدان سامر، در ممفیس، افتتاح شد. ویلسون از بچه های خود دعوت کرد تا در مراسم افتتاحیه، ربان را قیچی کنند. این خیلی موفقیت آمیز بود که ویلسون ساختن هتلهای هالیدی را در موقعیت های مکانی عالی انتخاب می کرد. در سال ۱۹۵۳ویلسون شروع به استخدام تعدادی سرمایه گذار کرد و به منظور تولید سرمایه برای ادامه توسعه این زنجیره، سهام شرکت خود را عمومی کرد. شرکت ویلسون در سال ۱۹۶۷ اولین هتل اروپایی خود را افتتاح کرد و در سال ۱۹۷۲ هتلهای زنجیره ای هالیدی اولین هتلی بود که به درآمدی بیشتر از یک میلیارد دلار رسید.
تا اینکه در سال ۱۹۷۲ شرکت کمونز ویلسون ۱۴۰۵ هتل هالیدی در آمریکا و سراسر دنیا داشت و سیستم رزرواسیون این هتل از طریق یک سیستم کامپیوتری به نام هالیدکس انجام می شد. رویای ویلسون به واقعیت تبدیل شد.
زندگینامه او با نام «نیمی شانس و نیمی منطق» به طور کامل نشان می دهد که چطور هتل زنجیره ای هالیدی تاسیس شد. این کتاب به همه این امید را می دهد که هر چیزی، البته با پشتکار و کار سخت، ممکن است.
هرچند که هنوز این شرکت به کار خود ادامه می دهد، تغییرات در شرایط کسب و کار در دهه هشتاد باعث شد که هالیدی کمی تسلط و نفوذ خود را از دست بدهد. در سال ۱۹۸۵ برای نشان دادن رشد این برند، نام «هتلهای هالیدی» به «شرکت هالیدی» تغییر پیدا کرد. در سال ۱۹۸۸ امتیاز این شرکت توسط یک کمپانی انگلیسی به نام Bass خریداری شد و در سال ۲۰۰۰ نام خود را به Six Continent PLC تغییر داد تا نشان دهد که خدمات گسترده و متنوعی را ارائه می دهد. در سال ۲۰۰۳ این شرکت به دو بخش گسترده به نام های PLC وIHG (گروه هتلهای بین قاره ای) تقسیم شد؛ PLC برای راه اندازی و رسیدگی به رستوران ها و IHG برای تمرکز بر روی نوشیدنی ها و هتلها، به خصوص برند هتل هالیدی.
تابلوهای بزرگ کنار جاده ای این هتل، در دهه های ۵۰ تا ۷۰ مورد استفاده قرار
می گرفتند که در آنها از لامپهای نئونی آبی، قرمز و نارنجی استفاده شده بود و همیشه یک فلش بزرگ بر روی آنها بود که در جهت هتل یا متل قرار داشت. این تابلو توسط خود ویلسون کمونز در سال ۱۹۵۲ و در مراسم افتتاح اولین متل معرفی شد. تابلوهای هتل هالیدی بسیار بزرگ، خیره کننده و پرهزینه بودند. در سال ۱۹۸۲، هیات مدیره جدید تصمیم گرفت تا این علامت بزرگ را کنار بگذارد اما ویلسون اعتقاد داشت که این بزرگترین اشتباهی است که آنها انجام داده اند. در سال ۲۰۰۶ تنها تابلوی بزرگ باقی مانده بصورت خیلی تصادفی در مینسوتا پیدا شد.
امروزه، هالیدی یک شرکت هتلداری زنجیره ای است که رویکرد آن بیشتر، فراهم کردن خدمات برای مسافرانی است که برای کار و تجارت سفر می کنند.
اسپنس ویلسون اعتقاد دارد که مردم با برندهایی ارتباط برقرار می کنند که آنها را می شناسند و به آنها اعتماد دارند. نوآوری و تطبیق با نیازهای در حال تغییر مشتریان، یک هدف کلیدی است که اسپنس ویلسون، پسر بنیانگذار برند هالیدی، دنبال می کند.
شرکت هالیدی قصد دارد تا ۵ سال آینده در خاورمیانه و هند ۳۸ هتل جدید افتتاح کند. برای منطقه خاورمیانه ۷ هتل برنامه ریزی شده و در کشور هند تعداد هتلهای جدید ۳۱ عدد خواهد بود و این معادل یک پیشرفت ۴۰۰ درصدی می باشد. این برند برای اولین بار در سال ۱۹۷۷ به خاورمیانه رسید و سی و پنجمین سالگرد آن در سال ۲۰۱۲ برگزار شد.

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری و اعمال تغییرات بزرگ در هتل هالیدی
هالیدی در صنعت هتلداری اولین هتلی بود که سیستم رزرواسیون آنلاین را پیاده کرد. اولین هتلی بود که اقامت و خوراک کودکان در آن رایگان ارائه شد. بازسازی این هتل با یک سرمایه یک میلیارد دلاری تکمیل شد و سه سال پیاپی به عنوان بهترین برند هتلهای زنجیره ای در تامین رضایت مشتری، جایزه دریافت کرد.
امروزه، هتل هالیدی با دوره ویلسون خیلی تفاوت دارد. شرکت هالیدی در سال ۲۰۰۷ یک میلیارد دلار، بزرگترین رقمی که یک هتل زنجیره ای خرج کرده بود، برای برند خود صرف کرد. این یک ریسک بزرگ بود. شرکت، هتلهای نزدیک به مرز را وادار کرد تا قیمت خود را بشکنند تا همچنان در بازار پیشتاز باشد. بیش از ۱۲۰۰ هتل از سیستم هالیدی کنار گذاشته شد، در حالی که ۱۵۰۰ ساختمان جدید افتتاح شد. تمام کارمندان باید آموزش می دیدند که در پاسخگویی به مسائل و مشکلات مسافران مسئول باشند. فضای جدیدی در هالیدی گسترش پیدا کرد و هدف این بود که هتل زنجیره ای هالیدی موفقیت اولیه خود را دوباره بدست آورد و به جایگاه خود برگردد.
برای هالیدی داشتن محصول جدید خیلی مهم است، اما مهمتر از آن برطرف کردن نقاط ضعف و جدا شدن از محصول بی کیفیت می باشد. این تغییر بزرگی بود که در این شرکت رخ داد.
این سرمایه گذاری جواب داد. هالیدی به جایگاه خود بازگشت و بر اساس مطالعات J.D. Power and Associates ، این شرکت در رقابت با رقبایی چون Best Western در بخش رضایت مشتری درسال های اخیر پیشتاز بوده است. قبل از این تغییرات، هالیدی در شاخص رضایت مشتری، در رتبه ششم و زیرمیانگین قرار داشت.
هتل هالیدی در صنعت هتلداری برای سایرین یک الگوی بسیار خوب برای مطالعه می باشد. دیگران می توانند ببینند که چطور یک هتل برند خود را دوباره احیا
می کند و به جایگاه سابق خود باز می گردد واینکه چطور این شرکت در تمام
جنبه های هتلداری به یک پیشرفت مداوم و پایدار دست پیدا می کند.

برندهای هتل هالیدی
Holiday Inn: این برند شناخته شده ترین سرویس می باشد و به دو دسته تقسیم می شود: ۱) هتلهای بلند ۲) هتلهای کوتاه.
هر دوی آنها خدمات رستوران، استخر، سرویس دهی اتاق و اتاق ورزش را ارائه می دهند.
– سوئیت و هتل هالیدی: این نوع هتلها تمام خدمات یک Holiday Inn را ارائه می دهند، اما اتاقهای آنها بیشتر سوئیت هستند.
– مناطق تفریحی هالیدی: اکثر این مناطق تفریحی در مکانهایی ساخته شده اند که میزان گردشگری در آنها زیاد است. این مناطق تمام خدمات هتل ها را ارائه می دهند. این مکانهای تفریحی بیشتر برای توسعه و تبلیغ برند در نظر گرفته شده اند.
Holiday Inn Select: این نوع هتلها سرویس کامل را در شرایط بهتری برای مسافران کاری فراهم می نمایند. در سال ۲۰۰۶ اعلام شد که این هتل دیگر به کار خود ادامه نخواهد داد. هتلهای موجود نیز تحت همین عنوان تا انقضای مجوزشان به کار خود ادامه می دهند.
Holiday Inn Sunspree Resorts: این مناطق با خدمات عالی و امکانات کامل مجهز شده اند و بسیار بزرگ هستند.
Holiday Inn Garden Court: این مناطق تفریحی فقط در اروپا و آفریقای جنوبی و به منظور نشان دادن فرهنگ ملی آن کشور طراحی شده اند.
Holiday Inn Express: این هتلها کوچکتر از هتلهای عادی هستند و خدمات کمتری را ارائه می دهند.
بسایت رسمی Holiday
traveltips.usatoday.com

Holiday Family
درون ذهن یک مدیر موفق چه می گذرد…؟!
این ۶ جمله، شما را از موفقیت دور می کند!
چگونه کیفیت خوابتان را افزایش دهید؟
در ابتدای راه سنجیده قدم بردارید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code