یک مدیر چه استراتژی هایی باید در پیش بگیرد؟

مدیران باید این موضوع را مدنظر قرار دهند که اگر نتوانند استراتژی ‌های مناسبی در برخورد با افرادی که محیط را مسموم می‌کنند داشته باشید، کارآیی ‌شان به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و کاهش پیدا می کند. برخی از این استراتژی ‌ها در زیر آمده است، پس با الی گشت همراه باشید.

استراتژی مدیریت
  • محدود نکردن شادی

مطالب مرتبط:
ایجاد حد و مرز میان کار و احساسات
جلسات چالشی و مدیریت آن

سخنان اطرافیانتان تا چه حد روی شرایط ذهنی شما اثر گذار است؟ افراد موفق این قابلیت را در خود ایجاد کرده اند که گفته‌ها و اظهارات منفی تاثیر مخربی روی احساسات و حس انجام وظایفشان نگذارد. افرادی که افکار مسمومی دارند، علاقه زیادی به تخریب شما با نظرات آزاردهنده و حتی بی ادبانه دارند و از تاثیرپذیری شما از چنین برخوردهایی لذت خواهند برد.

سعی کنید کمتر به نظرات دیگران واکنش نشان دهید؛ خصوصا آنهایی که می‌دانید که نسبت به شما حسن  نیت ندارند.

  • هنر نادیده گرفتن

این نکته را از یکی از دوستانم یاد گرفتم که می‌گفت «تنها با غلبه بر مهارت نادیده گرفتن نکات منفی است که افراد موفق می‌ توانند در شرایطی غیرمنطقی و بی نظم، آرامش و منطق‌ شان را حفظ کنند. با این مهارت، آنها می توانند در هر شرایطی، برخوردی متمایز داشته و نگذارند هر چیز نامطلوبی بر آنها اثرگذار باشد.»

  • مرزبندی

بین رفتار دوستانه و اینکه اجازه دهید فردی شما را به مسیری هدایت کند که اثربخشی ‌تان را به خطر بیندازد، مرز باریکی هست. افراد موفق با درک این موضوع، مرزهای مشخصی در رفتار با افرادی با افکار مسموم ترسیم می‌کنند و به آنها اجازه نداده با عبور از این مرزها، کارآیی‌شان را زیر سوال ببرند.

  • تمرکز بر راه حل

آیا شما بیشتر وقت خود را برای افراد منفی و تاثیرات آنها روی زندگیتان صرف کرده یا روی راه ‌های دستیابی به اهدافتان؟ تمرکز روی افراد منفی و تاثیرشان در زندگی دردسرساز است. به جای آنکه روی افراد منفی تمرکز کنید، تمام توجه خود را روی اهدافتان و راه‌های رسیدن به آنان متمرکز کنید.

managment
  • ذخیره انرژی برای موقعیت ‌های بهتر

همان طور که به دفعات تکرار شد، افرادی که افکار مسمومی دارند همواره به دنبال سوار شدن بر موج‌ هایی هستند که دراثر هرج و مرج به وجود آمده و در چنین شرایطی برای اینکه شما را تا سطح خودشان پایین بکشند، از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنند. هرچه درک بهتری از محدودیت‌های خودتان به دست آورید، به شما یاری رسانده از موقعیت ‌های پرخطر دور بمانید. نبردهای‌ خود را عاقلانه برگزیده و انرژی ‌تان را برای موارد مهم ‌تر و بهتر نگه دارید.

  • درک از اهمیت حمایت

از مشاوران تان بهره ببرید. این شانس بزرگی است چرا که آنها موضوع پیش روی شما را پیش از شما تجربه کرده اند. همکاران، افراد گروه و حتی اعضای خانواده و دوستان می‌توانند نکات ظریفی را در خصوص مواردی که پیش رو دارید به شما گوشزد کنند. با بهره گیری از این تجربیات، اشخاصی که هوش هیجانی (EQ) بالایی دارند می‌دانند چگونه در مواجهه با افرادی با افکار مسموم رفتار کنند.

  • شناخت و آگاهی از خود

شناخت از خود اهمیت زیادی دارد؛ چرا که اگر به درستی نقاط ضعف تان را که با تحریکشان برانگیخته می‌شوید بشناسید، می‌توانید از تحریک آنها بپرهیزید. ضعف در کنترل هیجان بهترین عامل در توانمندسازی افرادی است که با افکار مسمومشان بر زندگی شما اثرگذار هستند.

  • فراموش نکردن افراد غیرقابل اعتماد

بخشش یکی از ویژگی‌های هوش هیجانی بالا است. بخشیدن اشتباهات دیگران شما را سبکبارتر کرده و آرامش ذهنی برایتان به همراه خواهد آورد. اما این بخشش شما نباید به معنی فراموش کردن این باشد که چه افرادی قابل اعتمادند و چه افرادی نیستند بلکه به این معنا است که دیگر نمی‌خواهید زمان بیشتری برای افرادی که قابل اعتماد نیستند، هدر دهید.

افراد موفق یا اشخاصی که می‌توانند چالش ‌های پیش رویشان را به‌خوبی هدایت کنند، از هیچ شعبده و معجزه‌ای بهره نمی‌برند؛ آنها صرفا تلاش زیادی کرده اند تا از هوش هیجانی بالایی برخوردار شوند.

ساخت ۱۰ هتل و توسعه همکاری های گردشگری ترکیه با ایران
ساخت ۱۰ هتل و توسعه همکاری های گردشگری ترکیه با ایران
نوآوری در کسب و کار ها چطور خواهد بود؟
نوآوری در کسب و کار ها چطور خواهد بود؟
معرفی کتاب؛ استراتژی اقیانوس آبی
معرفی کتاب؛ استراتژی اقیانوس آبی
با افراد دروغگو در محیط کار چگونه برخورد کنیم؟!
با افراد دروغگو در محیط کار چگونه برخورد کنیم؟!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code