این ۶ جمله، شما را از موفقیت دور می کند!

نکته مهمی که در کسب و کار باید جدی گرفت، به کار نبردن جملات منفی است.

چرا که شغل شما پراهمیت تر از این است که بخواهد با چند جمله منفی با مشکل مواجه شود. در ادامه ۷ جمله ای را که شما باید از دایره لغات کاری خود حذف کرده تا به موفقیتی که شایسته آن هستید دست پیدا کنید، پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۴ موفقیتی که تضمین کننده پیروزی های بعدی نیست!
از موفقیت نترسید
موانع موفقیت
  • این کار شدنی نیست

تسلیم شدن شما را این طور جلوه داده که شما ترسو هستید و ترسو‌ها ارتقای رتبه نمی‌یابند. به جای اینکه در برابر یک پروژه کاملا تسلیم شوید، پاسخ خود را در قالب راهکار‌های جایگزین و الهام بخش که می‌تواند به انجام شدن آن کار بینجامد مطرح کنید. بسیاری از مدیران و کارفرمایان به افرادی با قابلیت نگاه به جلو و حل مساله نیاز دارند تا آنها را از نردبان شرکت بالا ببرند. اگر شما به جای تسلیم شدن راهکاری پیشنهاد دهید به شما به چشم یک نیروی با ارزش گروه یا سازمان نگاه دارد.

  • تقصیر من نیست

هیچ‌کس دوست ندارد با فردی که تقصیر را به گردن دیگری می‌اندازد کار کند. در نهایت این فقط زمانی است قبل از اینکه آن شخص در نهایت تقصیر را به گردن شما بیندازد. مسوولیت اشتباه‌های خود را قبول کرده به جای اینکه بگردید تقصیر را گردن یک فرد دیگر که شاید بتوان او را مقصر دانست بیندازید. پذیرفتن یک اشتباه شخصیت شما را نشان داده و اینکه شما توانایی یادگیری و بهبود از یک اشتباه را دارید. نشانه رفتن انگشت اتهام به سمت شخص دیگر شدیدا نشان می‌دهد که شما هیچ گاه نمی‌خواهید از اشتباهات خود درس بگیرید.

  • این کار جزو شرح وظایف من نیست

وقتی شما مسوولیت فعلی خود را قبول کنید؛ ذهنیتی خوب از مسوولیت‌ها و حوزه کاری که شغل شما را در بر می‌گیرد دارید. در طول ماه‌ها یا سال‌هایی که مشغول کارتان بوده به هر حال نقش و وظایف شما نیز گسترده‌تر شده و تغییر می یابند. بعضی از این تغییرات مطلوب بوده و برخی دیگر نیز سبب شده‌ که شما آرزوی بازگشت به مسوولیت‌های قبلی را داشته باشید. وقتی رئیس یا مدیر شما مسوولیت دیگری را به عهده شما می‌گذارد و به کوله بار وظایفتان وظیفه‌ای جدید می افزاید، ممکن است که بخواهد روحیه شانه خالی کردن از کارهای جدید و گریز از مسوولیت را از شما بگیرد.

موانع موفقیت
  • این کار فقط یک دقیقه زمانبر است!

هیچ وقت این حرف را نزنید مگر اینکه یک کار واقعا ۶۰ ثانیه طول می‌کشد. هیچ وقت وعده بزرگ ندهید و کوچک عمل نکنید. عارضه گفتن اینکه چیزی فقط یک دقیقه طول می‌کشد این است که شما تلاش خود را کوچک و کم‌اهمیت نشان داده‌اید. دلیل عمده نیاز به زمان کم در انجام کار مهارت بالا و تجربه شما است. با گفتن فقط چند دقیقه شما آنچه را که روی میز می‌گذارید بسیار کوچک جلوه داده‌اید.

  • این منصفانه نیست

در کل بسیاری از بخش‌های زندگی هم دور از انصاف است و اغلب کار شما هم همین‌طور است. به جای نق زدن شما باید به دنبال راه ‌حل مشخص و کاربردی برای مشکلی که با آن روبرو شده باشید. اینکه یکی از همکاران شما پروژه‌ای را که شما می‌خواستید روی آن کار کنید از دست شما گرفته ناعادلانه است ولی به جای نق زدن و غر غر کردن، بیشتر تلاش کنید و توانایی هایتان را بیشتر کنید.

  • من به کمک احتیاج ندارم

گرگ تنهای کوهستان ممکن است قهرمان بسیاری از فیلم‌های سینمایی و اکشن باشد اما آنها به ندرت تبدیل به قهرمان در شرکت شما می‌شوند. امکان دارد، شما فکر کنید یک کار را می‌توانید به ‌تنهایی انجام دهید، اما کار تیمی ضروری است. توانایی کار با دیگران نشانه یک رهبر خوب است. شما کمتر می‌توانید از نردبان ترقی با تک پریدن بالا بروید.

همه می‌خواهند موفقیت کسب کنند، بنا براین اطمینان داشته باشید که حرف‌هایتان شما را به عقب نراند. این هفت جمله آفت‌های محیط کار هستند با نگفتن آنها شما می‌توانید به آینده پرواز کنید و به یک فوق ستاره موفق تبدیل شوید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code