با این پیشنهادات به سمت آزادکاری حرکت کنید

با شناخت مهارت هایتان از امروز کارتان را شروع کنید

امروزه آزادکاری با شتاب زیادی در حرکت است و با تقاضای زیادی رو به رو شده است. مردم سراسر جهان کم کم با فرار از شغل های ثابت و رو آوردن به مهارت های خودشان کسب درآمد می کننند. طبق اعلام سایت CNBC  از ۲۰ سال قبل حدود ۲۷ درصد از پیمانکاران مستقل نسبت به مشاغل ثابت رشد داشته است. از مزایای آزادکاری می توان به این مورد اشاره کرد که شما براحتی می توانید در مقیاس کوچک، علایق و مهارت های خود را دنبال و درآمد خوبی کسب کنید. با الی گشت همراه باشید تا ۱۰ مورد از مشاغل آزاد کاری را مورد بررسی قرار دهیم.

مهارت آزادکاری

۱- بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

مطالب مرتبط:
آزادکاری جایگزینی برای شغل های تمام وقت امروزی
قوانینی برای بهبود بازاریابی در شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی تبدیل به ابزار اصلی برای بازاریابی شده‌اند. پلتفرم‌های جدید با سرعت زیادی ارائه می‌شوند و پلتفرم‌های قدیمی نیز دائما در حال تغییر هستند. شما به‌عنوان یک بازاریاب شبکه‌های اجتماعی آزادکار می‌توانید به شرکت‌ها کمک کنید که از پلتفرم‌های فیسبوک، توییتر، اسنپ‌چت، اینستاگرام و هر پلتفرم دیگری برای اهداف بازاریابی کسب‌و‌کار خود استفاده کنند.

۲- وبلاگ نویسی

بسیاری از وب‌سایت‌های مرتبط با سرگرمی و کسب‌و‌کار به چند نفر احتیاج دارند که به‌طور روزانه برای آن‌ها محتوا تولید کنند. شما می‌توانید به مرور زمان تبدیل به یک وبلاگ نویس حرفه‌ای شوید و درآمد خوبی از این راه کسب کنید. همچنین می‌توانید وبلاگ یا وب‌سایت‌ خودتان را راه‌اندازی کنید و ترافیک آن را بالا ببرید و بعدازاینکه تعداد بازدید ماهیانه‌ از وب‌سایت‌ شما زیاد شد، می‌توانید آن را به شرکت‌های متقاضی بفروشید.

۳- آموزش

این روزها چت‌های ویدئویی امکان آموزش آنلاین و آفلاین را به‌صورت آزادکاری مهیا کرده‌اند. شما به راحتی می‌توانید مهارت‌های نویسندگی یا به زبان‌های مختلفی را که بلد هستید، از این طریق به مردم سراسر جهان آموزش دهید و بسته به نوع مهارتی که به دیگران یاد می‌دهید، از آن‌ها پول دریافت کنید.

۴- ترجمه‌ی شفاهی

گاهی اوقات مردم یا شرکت‌ها برای جلسات کاری خود به یک نفر مترجم نیاز دارند که به‌طور هم‌زمان حرف‌های طرف مقابل را برای آن‌ها ترجمه کند. اپلیکیشن‌های مختلفی برای صحبت‌های گروهی وجود دارد که شما می‌توانید از طریق آن‌ها و از راه دور این کار را برای شرکت‌ها انجام دهید و درآمد کسب کنید.

۵- نوشتن متن آگهی

نوشتن متن آگهی که جالب باشد و مخاطبین را جذب کند، کار ساده‌ای نیست. اکثر صاحبان کسب‌و‌کار نمی‌دانند از چه جملاتی برای متن آگهی خود باید استفاده کنند. اگر فکر می‌کنید در این امر تخصص دارید، می‌توانید وظیفه‌ی نوشتن شعارهای تبلیغاتی و متون آگهی شرکت‌ها را بر عهده بگیرید.

مهارت آزادکاری

۶- تدریس خصوصی

نیازی نیست در انجام کاری متخصص باشید تا بتوانید به دیگران برای آموختن آن یاری دهید. دانش‌آموزان و دانشجوها برای درس‌هایی مانند ریاضی و شیمی به یک مربی نیاز دارند تا درس‌ها را برایشان توضیح دهد. شما می‌توانید در محله‌ای که زندگی می‌کنید یا به صورت آنلاین، آگهی خود را منتشر کنید و تدریس خصوصی انجام دهید.

۷- ترجمه

این روزها اقتصاد جهانی بیش از هر زمانی به مترجم احتیاج دارد. اگر زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، چینی، فرانسوی، عربی یا دیگر زبان‌های مهم را بلد هستید، می‌توانید از طریق ترجمه‌ی متون مرتبط با کسب‌و‌کار و تجارت درآمد خوبی کسب کنید. معمولا زبان‌هایی که کمتر افرادی آن‌ها را بلد هستند، درخواست بیشتر و درنتیجه درآمد بهتری برای مترجم خواهند داشت.

۸- کار حقوقی

نیازی نیست حتما تحصیلات کاملی در رابطه با حقوق داشته باشید. مردم به مفسران حقوقی، منشی و گزارشگران دادگاه احتیاج دارند. حتی اگر دانش کافی برای مشاوره‌ی حقوقی ندارید، می‌توانید به دیگران در سیستم پیچیده‌ی کارهای حقوقی مشورت بدهید.

۹- طراحی گرافیک

طراحان گرافیک به شدت مورد درخواست هستند. این روزها افراد به لوگو، اینفوگرافی، عکس کاور و بسیاری موارد دیگر احتیاج دارند. معمولا درخواست‌های آنلاین برای گرافیست‌های آزادکار به‌صورت پروژه‌ای است؛ اما اگر در کار خودتان حرفه‌ای هستید، مطمئن باشید که هیچ‌موقع بی‌کار نخواهید ماند.

۱۰- برنامه‌نویسی

اگر برنامه‌نویس‌ها نبودند، ما اکنون به اینترنت دسترسی نداشتیم. اگر با یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی آشنایی دارید، می‌توانید وب‌سایت و اپلیکیشن بسازید و از این طریق درآمد کسب کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code