با ناامیدی بجنگید

مبارزه کنید؛ برای ناامیدی همیشه زمان هست!

یکی از بهترین مشتریان خود را از دست داده‌اید؟ این ضرورتا یک شکست به حساب نمی آید. سعی کنید بفهمید که چرا آنها سفارش‌های خود را به دیگران می‌دهند. اگر دستپاچه شده ‌اید، کاری را انجام داده که بتواند مشکل را حل کند تا دوباره آن اشتباه را مرتکب نشوید. اگر مدیر خرید یک فامیل جدید دارد که در رقابت با شما به او می‌فروشد، خب این به هیچ وجه ناامیدکننده نیست. این برای شما یک چالش جدید است. فقط سعی کنید تا انتظارات خود را پایین‌تر نیاورید. اگر در انتظار هیچ باشید، هیچ هم نصیب شما می شود.کارآفرینی به‌خصوص برای موسسان، مانند راندن یک ترن هوایی خلاف جهت دیگران است. زمانی که در مورد یک کسب ‌وکار تفکر دارید، ۲ نوع سرمایه، پول و سرمایه‌گذاری عاطفی وجود دارد. موسسان، معمولا بالاترین سرمایه‌ گذاری عاطفی را نسبت به هرکس دیگر در سازمان دارند. با این وجود، کسب ‌وکار مانند کودک آنها است. برای کارآفرینان، زندگی یعنی کار و کار یعنی تمام زندگی. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
چرا اضطراب؟
چگونه از بحران و مشکل جان سالم به در ببریم؟

Do not despair

زمانی که ناامیدی به ‌وجود می‌آید و همیشگی می‌شود، آسان است که به آن اجازه بدهید تا شما را زمین بزند. گرچه به خاطر شرکت، تیم و سلامت روانی خودتان، کارآفرینان باید یاد بگیرند که چگونه با این موقعیت ‌ها با رفتار مثبت برخورد داشته باشند. من کارشناس همه مسائل نیستم، اما حوزه ‌ای که در آن تجربیات فراوانی دارم کنترل ناامیدی است. در اینجا آنچه که سال‌ها آموخته‌ام و باعث شده‌اند تا کارآفرینان من بهتر بتوانند با چالش‌های زندگی‌شان مواجه شوند را با شما به اشتراک می‌گذارم.

کنترل شرایط

شنیدن اخبار ناامیدکننده هرگز جذابیت ندارد. باید به احساسات اجازه دهید که فرد بهتری از شما بسازد. مهم نیست در لحظه چقدر احساس غمگینی، بیهودگی یا عصبانیت می‌کنید، توانایی نشان دادن ظاهر خوب تحت فشار یکی از پسندیده ‌ترین ویژگی‌ هایی است که یک رهبر سازمانی می‌تواند دارا باشد. گرچه به ندرت این حفظ ظاهر طبیعی به نظر می‌آید، اما در طول زمان طبیعی می شود. زمانی که با ناامیدی روبرو می‌شوید، همیشه در جست‌وجوی مدیریت وضعیت با وقار، درک و احترام باشید.گرچه همیشه همه چیز طبق خواسته ما جلو نمی رود، اما زمانی که با احترام، افتخار و شفافیت وضعیت را مدیریت می‌کنید، آینده با فرصت ‌هایی برای کار دوباره برمی‌گردد.

جلو بروید، اتفاقات اهمیتی ندارد

کسب‌ وکار مانند زندگی و فوتبال، بازی لحظه ‌ها است. بیشتر کسب‌ وکارهای موفق توسط مجموعه ‌ای از همه تصمیمات و تعاملات کوچک تعریف می‌شود که هر روز روی می دهند، نه توسط حرکات استراتژیک بزرگ. این حقیقت ساده مسوولیت را برعهده هر دوی رهبران و تیم‌ ها می‌ گذارد تا هر لحظه را غنیمت بدانید. زمان روبه‌رو شدن با ناامیدی می ‌توانید در شکست‌‌ ها فروبپاشید یا اینکه به راهتان ادامه دهید. افراد موفق محکمند و حتی در مواجهه با ناامیدی و شکست آرام قدم برمی دارند.

من یک تیم قوی، محصول عالی و حامیان شگفت ‌انگیزی دارم. می‌خواهم جلو رفته و مهم نیست چه اتفاقی بیفتد. آیا این رفتار برای شرکتم و بخش ‌های دیگر فوق ‌العاده بوده است؟ قطعا. آیا من به خودم اجازه خواهم داد تا برای فرصت‌های از دست رفته آه و ناله کنم؟ مطلقا نه. ما در شرکت مان قوی ‌تر از هر زمان دیگر، در حال تلاش برای دو چندان کردن تلاش‌ هایمان و حرکت رو به جلو هستیم. هیچ شکی وجود ندارد که ایجاد یک کسب ‌وکار، پیش رفتن و رشد آن دشوار است. در این میان ناامیدی اجتناب ‌ناپذیر است. این توانایی شما است که قوی باشید، موقعیت پیش آمده را با صبر و شکیبایی مدیریت کرده و اندک اندک به پیش بروید؛ این کار باعث تمایز شما با کارآفرینان دیگر می شود.

قوی باشید و سعی کنید حفظ ظاهر کنید

روش و رفتار مخصوصا درون سازمان ‌های کوچک به شدت مسری است. این امر در بسیاری مواقع درست است، اما زمانی که با رفتار و منش رهبر سازمان سر و کار دارید، این مساله حادتر می‌شود. اگر یک تیم سازمانی، رهبرشان را افسرده ببینند، این افسردگی مانند شعله ‌های آتش به همه جا زبانه خواهد کشید. برای رهبران حفظ ظاهر بسیار اهمیت داشته و به نوعی جزو ضروریات به حساب می آید. من این عمل را به هیچ وجه به عنوان راهی برای پنهان کردن حقیقت نمی ‌بینم. در عوض این کار یعنی شما به احساسات زودگذر خود اجازه نمی ‌دهید تا بر روحیه افراد دور و برتان اثر بگذارد. اغلب رهبران سازمانی خوب از ناله و گله فرار می کنند.اخیرا با مساله ناامیدی در شرکتم روبه‌رو شدم. من فرصت کار با گروهی را داشتم که به آنها اعتماد داشتم و تحسین ‌شان می‌کردم و این گروه به علت نیروهایی که خارج از کنترل من بود، نهایتا دچار کاستی شده بود. هنوز نمی‌توانم اجازه دهم تا ناامیدی پرسنلم بر عملکرد من یا روحیه تیمم تاثیرگذار باشد. تنها راه مبارزه با ناامیدی تشخیص آن، پذیرفتن آن و حرکت به سمت آن چیزی است که بزرگ ‌تر و بهتر است.

 

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code