با هزینه پایین، کارآفرین شوید (بخش دوم)

کارآفرینی با هزینه کم

به عقیده‌ کریس گی‌یبو (Chris Guillebeau) نویسنده‌ کتاب استارتاپ ۱۰۰ دلاری، برای رسیدن به موفقیت در یک پروژه‌ کسب و کار، به‌خصوص پروژه‌ای که ذوق و شوق زیادی برایش دارید، باید به مهارتهایی که می‌تواند به حل مشکل دیگران کمک کند بیندیشید. حتی می توانید تعدادی از این مهارت ها را با هم ترکیب کنید.

در این مطلب به تعدادی دیگر از این روش ها و مهارت ها اشاره می کنیم. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
کارآفرینی با هزینه ای اندک(بخش اول)
شگردهایی برای افزایش سود شرکت (بخش اول)

خدمات بفروشید

یک روش دیگر راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم، فروش خدمات به جای محصولات فیزیکی است. نوع خدماتی که می‌توانید ارائه دهید به پیش‌ زمینه، مهارت و علاقه تان بستگی دارد.

بعضی خدمات به مدارج تحصیلی بالایی نیاز دارند و برخی دیگر مثل مراقبت از کودکان در منزل، چمن‌زنی، رانندگی تنها دانشی ابتدایی برای انجام کار لازم دارند.

اگر تصمیم گرفتید از طریق استفاده از مهارت‌های شخصی خود خدماتی به فروش برسانید و  کارآفرینی کنید، یکی از مهم ‌ترین مسائل، تهیه یک برنامه‌ برای ایجاد و تقویت نام تجاری برای شماست. اسم تجاری کسب و کار شما باید در مقابل دیدگان مشتریان بالقوه‌ شما قرار ‌گیرد. از شبکه‌های اجتماعی و روش‌های کم‌ هزینه‌ دیگر برای تقویت نام تجاری تان استفاده نمایید.

داشتن یک وب‌سایت راهکاری مفید برای نشان دادن نمونه‌ کارها به مشتریان و حتی سرمایه‌گذاران است. تجارب و سوابق تان را لیست کرده و درباره‌ صنعت یا حوزه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید وبلاگ‌نویسی را آغاز کنید تا به مرور بازدیدکننده جلب کنید.

  معاملات کالا به کالا، یا معاوضه خدمات با خدمات

برای کارآفرینان جوانی که می خواهند در راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم موفق باشند استفاده از تمامی منابع موجود مهم است. اگر توانایی ارائه سرویسی را برای سایر کسب و کارهای نوپا و کوچک دیگر دارید و آنها هم می‌توانند گوشه ‌ای از نیازهای شما را برآورده کنند، حتماً به سراغ آنها رفته و پیشنهاد همکاری بدهید. شاید به این راحتی پاسخ مثبت دریافت نکنید، اما یادتان باشد که چیزی را از هم دست نخواهید داد. از مهارت ‌های تان برای کمک به دیگران استفاده کنید و مطمئن باشید نتیجه‌ ای که به دنبالش هستید را به ‌دست خواهید آورد.

اگر کالا یا قطعاتی دارید که از آنها استفاده نمی‌کنید، از کامپیوتر قدیمی گرفته تا قطعات الکترونیکی و …، بدانید که افرادی هستند که به آنها نیاز دارند. سعی کنید از تمامی منابع موجودتان استفاده کنید.

از خدمات کم‌ هزینه بهره ببرید

در تمامی مراحل کارآفرینی، از آغاز تا مرحله پیشرفت کار، در کنار روش‌ های اثربخش و البته گران ‌قیمت، ابزارها و روش ‌های کم ‌هزینه ای هم وجود دارند. کافی است خلاق باشید و برنامه داشته باشید.

از طریق ابزارها و سایت‌های متعدد در اینترنت می‌توانید با هزینه ای اندک وبسایتی طراحی کرده و بدون پرداخت هزاران دلار به طراحان، سیستم خرید و فروش آنلاین ایجاد کنید.

شبکه ‌های اجتماعی ابزاری کم هزینه هستند که به شما این امکان ارتباط با میلیون‌ها کاربر را می دهد. از عکس ‌ها، نوشته ‌ها و ویدئوهای خلاقانه و پرطرفدار استفاده کنید، محتوای مناسب به وجود آورید و برای خود، نام و نشان معتبر ایجاد کنید.

در شروع کسب و کار باید برای ایده تان ابتکار و شوق و ذوق داشته باشید. وقتی کاری که از انجامش لذت می‌برید را پیدا کنید، راه رسیدن به آن را هم خواهید یافت. پس اگر به کارآفرینی علاقه مندید یک ایده‌ مناسب برای شروع کار پیداکنید. ایده‌ای که مشکلی از مشکل مشتریان برطرف کند. ایده‌ای که شما را به هیجان بیاورد! کارآفرینی درست از همان جا آغاز می‌شود.

در ابتدای راه سنجیده قدم بردارید!
در بحث های کاری بدون مشاجره پیروز شوید!
خشم خود را چطور در محیط کار کنترل کنیم؟
الگوی تغییر چیست و چگونه؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code