برای تبلیغات خود از رنگ ها کمک بگیرید

رنگ شناسی

در بازاریابی و تبلیغات باید از مبحث روانشناسی رنگها که از موارد مهم در این زمینه است، بهره برد.

این نوع مباحث از زمانی که چاپ رنگی روزنامه ها شروع شد و به صورت گستره انتشار داده شد، به عنوان خدمتی تخصصی در اختیار صاحبان کار قرار داده شد. در این مقوله بحث روانشناسی رنگها و اهمیت نوع استفاده از آن مطرح بوده است.
نقش بسیار مهمی که رنگها ایفا می کنند توسط تحقیقات دانشگاهی بارها به آن پرداخته شده و ثابت شده است.
بطور تجربی برای هر شخصی تاثیرات رنگ، چه در بسته بندی، آگهی تلویزیونی و … ملموس بوده است و بطور شگفت انگیزی بر روی نحوه انتخاب محصول یا برند مورد نظر تاثیر می گذارد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
روش هایی تاثیرگذار در مسیر برنامه‌های تبلیغاتی شما
مزایا و روش های تبلیغات اینترنتی
تبلیغات

شرکت های تبلیغاتی برای قانع کردن مشتریان به موضوع دیگری اشاره خواهند کرد و آن این است که انتخاب رنگی که به انتخاب محصول توسط مردم کمک کند، تخصص ماست.
اگر بخواهید این شرکت های تبلیغاتی را به چالش بکشید که بر چه اساسی این انتخاب ها صورت می گیرد، معمولا به تجربیات قبلی خود اشاره خواهند کرد.
البته ما نباید تنها با نگاه به چندین نمونه ی غیر مرتبط به سادگی از کنار آن بگذریم و رنگ های مورد نظرمان را انتخاب کنیم. بلکه این داستان پیچیده تر از آن چیزی است که فکرش را خواهید کرد.
از سوی دیگر، احتمالاً گفتن این نکته که بحث رنگ، بحث فرهنگی است و اثرات رنگ از جایی به جای دیگر و از فردی به فرد دیگر تغییر می‌کند، مشکلی را از مشکلات شما حل نخواهد کرد.
کسی که می‌خواهد فردا یک بنر تبلیغاتی در یک وبسایت داشته باشد یا یک بیلبورد در خیابان‌ها داشته باشد یا یک آگهی در روزنامه منتشر کند، نمی‌تواند به این بهانه‌ها از انتخاب رنگ فرار کند.
از سویی، باید مراقب باشد که سلیقه‌ی طراحان و گرافیست‌ها بر روی واقعیت‌های بازار سایه نیندازد و سلیقه فردی به جای تجربه و بازخورد علمی سرنوشت کسب و کار را در اختیار نگیرد.
تا اینجا به صورت واضح و دقیق توضیح دادیم که از یک سو اثر رنگ بسیار مهم است و از سوی دیگر، اگر از حرف‌های سطحی بگذریم، هر کس حتی در صنعت خود اطلاعات کم و پیش داوری‌های زیادی در مورد رنگ‌ها دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code