برنامه ریزی سفر برای مسافران پر مشغله

برنامه ریزی سفر

مسافران به طور روزافزون برای برنامه ریزی و رزرو سفرهای خود به اینترنت روی آورده اند. یک روند موازی این است که مردم برای تعطیلات طولانی و مکرر، وقت کافی ندارند. از دهه ۹۰م. به بعد، مدت زمانی که مردم به کار کردن می پردازند، با افزایش انتظارات از افراد بسیار فشرده شده است. مردم معمولا به حدی مشغله دارند که نمی توانند زمان، انرژی و تصور مورد نیاز را صرف ترتیب دادن مقدمات یک سفر کامل آخر هفته بکنند.

شرکت Weekendtrips.com پاسخگوی این خواسته ها می باشد. این شرکت مسافرتی که مرکز آن در تورنتو است، سفرهای کوتاه را عرضه می کند و آن ها را از طریق اینترنت به فروش می رساند. در کانادا توسعه سفرهای آخر هفته به طور عمده بوسیله هتل ها مسافرخانه ها، برگزارکنندگان برنامه های اوقات فراغت و انجمن های تجاری گردشگری صورت می گیرد. در بیشتر موارد، این برگزارکنندگان با منابع بازاریابی محدود خود، به طور مستقل کار می کنند. با این که تعدادی از منابع در دسترس مشتریان قرار داشت، اما تا زمانی که شرکت ویکند تریپز ظاهر نشده بود، هیچ شرکتی وجود نداشت که مجموعه ای از سفرهای آخر هفته از پیش هماهنگ شده را عرضه کند.

این شرکت توسط دو دوست به نام های فرانسیسکو کونتینتی و مروان الاسفاهانی تأسیس شد که در شهر تورنتو اقامت داشتند. یک بار درباره این که چه آخر هفته کسل کننده ای داشتند و این موضوع باعث عادی بودن هر آخر هفته شده بود، صحبت می کردند. هر دو قبول داشتند که زندگی پرمشغله ای دارند و اختصاص دادن وقتی برای طرح برنامه ای پرهیجان برای آخر هفته دشوار است. به همین دلیل شرکت ویکند تریپز را تأسیس کردند و در حال حاضر الاسفاهانی که سابقه چشمگیری در صنعت میهمان پذیری داشته و بنیان گذار شرکت اکسیژن دیزاین +کامیونیکیشن است، شرکت را به تنهایی اداره می کند.

شرکت ویکند تریپز طیف متنوعی از پکیج های مسافرتی را عرضه می کند که عبارتند از: سفرهای فرهنگی چند روزه به مراکز شهری پر جنب و جوش، سفرهای قایقرانی بر روی رودخانه های دوردست شمالی، سفرهای یک روزه قدردانی از طبیعت برای کودکان در مناطق حفاظت شده و موارد بسیار دیگر. انواع مختلفی از بسته های مسافرتی مناسب برای افراد مجرد، زوج ها و خانواده ها برای هر سن، علاقه و وضعیت مالی وجود دارد. این سفرها ممکن است شامل پرواز با گلایدر بر فراز انتاریوی جنوبی یا یک جشن آشپزی چهار روزه در شهر بلوگانا، پایتخت خوراکی های ایتالیا باشد. ایده های دیگر عبارتند از: دریانوردی در پرنس کانتی، تورهای دوچرخه سواری در منونایت، کارگاه های عکاسی، غارنوردی، سمینارهای باغبانی و موتورسواری. ال اسفاهانی می گوید: «ما درک می کنیم که مشتریان ما پر مشغله هستند، بنابراین می خواهیم سفرهای آخر هفته را تا حد ممکن برای آنان آسان کنیم. برای مثال،‌ وقتی سفری را ارائه می کنیم، نه تنها مقدمات سفر را تأمین می نماییم، بلکه تمام امکانات و تجهیزات را نیز عرضه می کنیم.»

اینترنت فرصت های بسیاری را بوجود آورده است و این موضوع باعث موفقیت اقتصادی مدل کاری شرکت ویکند تریپز شده است. هر هفته مشتریان می توانند وبسایت شرکت را مرور کنند و خدمات و عرضه های مختلفی را امتحان کنند. این وبسایت با متمرکز کردن منابع پراکنده و تخصص شرکای کاری خود، به نقطه مرجع و منبع موثقی از ایده ها برای آخر هفته تبدیل شده است. این شرکت با آسان کردن فرایند تصمیم گیری، سفرهای آخر هفته را ترویج می کند و بدین وسیله فرصت های جدید فروش را برای خود و تمام شریکان خود بوجود می آورد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code