بلیط هواپیما

به شیوه های موفق مدیریتی نزدیک و نزدیک تر شوید

عملکرد مدیریت

اگر مدیر هستید، اگر اخیرا در جایی استخدام شده‌اید یا حتی یک پست غیرمدیریتی را برعهده دارید، این عمکلردها می تواند شما را در مدیریت عملکردتان به موفقیت برساند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
مدیران موثر، چه کارهایی انجام می ‌دهند؟!
نقش مدیران در تعیین استراتژی های مهم

سپاسگزاری از دیگران

رهبران سازمانی منتظر تشکر دیگران نیستند، بلکه سخاوتمندانه از دیگران – از همتایان کاری، زیردستان و مدیران – قدردانی خواهند کرد. آنها به‌طور علنی قدردانی شان را ابراز کرده و برای دیگران بر حسب مشارکتی که در کارها دارند، تمایز قائل می شوند. لازم نیست که حتما پستی مدیریتی داشته باشید تا از همتای کاری ‌تان تجلیل کنید. ابراز تحسین و ایجاد فضای مثبت باعث می‌شود که برجسته باشید. به‌عنوان فردی شناخته می شودی که به اهمیت بازخوردهای مثبت در تهییج و درگیر کردن دیگران در کار واقف است.

رهبری تان را بیرون از محل کارتان به اثبات برسانید

مهارت ‌های رهبری سازمانی خارج از ساعات اداری نیز به‌خوبی قابل استفاده هستند. در انجمن‌ های حرفه ‌ای داوطلب شوید که رهبری سفر آینده تفریحی یا ماموریتی تیم را به‌ عهده گیرید. مهارت ‌های رهبری‌ تان را در هنگام مسوولیت رهبری تیم در یک واقعه اجتماعی که شما را به شدت متاثر کرده است، ثابت کرده و تقویت کنید. نقش مدیریت فقط در محیط سنتی کار مورد نیاز نیست.

آغازگر باشید

رهبران سازمانی، افرادی کنش گر و با انگیزه‌اند؛ بدون اینکه از آنها خواسته شود یا به آنها گفته شود، کارها را انجام می‌دهند. رهبران با در نظر داشتن چشم ‌انداز اهداف پروژه، نیازها را شناسایی کرده و بدون اینکه منتظر هدایت مدیران باشند شروع به رفع نیازها می‌کنند. آنها وضع موجود را دوست ندارند. آنها با تعقیب کردن بهترین روندها، با نوآوری کردن و با توصیه و پیشنهاد دادن ورای قلمرو مقام شغلی شان، تاثیرگذارند.

اقدام به ریسک ‌های حساب شده منتها با احتیاط!

کارمندان با چیزهایی که به آنها گفته می‌شود، موافقت کرده و کارشان را انجام می‌دهند. رهبران سعی می‌کنند تا مسوولیت مسائل و کارهای سخت – مسائلی که بقیه افراد از انجام آنها اجتناب می‌کنند – را قبول کنند. مدیران سازمانی اگر احساس کنند چیزی اشتباه شده  با آن کنار نخواهند آمد، بلکه به‌ طور علنی با آن مخالفت می‌کنند. آنها چشم ‌انداز آنچه را که انجام می‌دهند، می‌ بینند و تلاش کرده تا متوجه عواقب کارهایشان شوند. به عبارت دیگر، رهبران استراتژیک این تفکر را دارند، همه جوانب یک موضوع و عواقب اعمال را در نظر می‌گیرند. گاهی اوقات این کارها باعث می‌شود که مقامات – به شیوه‌ای مثبت و محترمانه – مورد سوال قرار گیرند یا اینکه موضوعاتی مهم مطرح شده که در ظاهر هیچ ربطی به کاری که در حال بررسی است، ندارند.

خوش ‌بینی

مدیران خود را از بحث و دعوا کنار نگاه می‌دارند و در مرداب سرزنش و منفی بافی و شایعات غرق نمی شوند. بر آنچه اهمیت دارند، تمرکز می‌کنند و به توانایی خود در انجام کار مطمئن بوده و به آن افتخار می‌کنند. مثبت بودن جذب کننده است و این وجه افتراق برخی محیط‌های کاری است. لبخند زده، اطمینان به خودتان را به نمایش بگذارید، دور و بر خود را با افراد مثبت اندیش دیگر پر کنید و از آدم‌های منفی‌باف دوری کنید.

مربی دیگران شوید و راهنمای معکوس مقامات ارشد باشید.

به یک عنوان طولانی شغلی نیازی نست تا در زندگی شغلی دیگران تاثیر بگذارید. یک دوره آموزشی آماده کنید، همقطارانتان را رهبری کرده یا اینکه مدیریت یک جلسه از جلساتی را که در هنگام ناهارخوردن برگزار می‌شود، به عهده بگیرید. اگر شرکت شما برنامه مربی یا راهنما داشتن دارد، به اطلاع کارگزینی شرکت برسانید که علاقه ‌مند هستید که در این برنامه فعالیت کنید.

تفکری ورای سلسله مراتب

رهبران سازمانی به فراتر از وظایفشان و بخششان فکر می‌کنند.حتی اگر در بخش مالی کار کنند مشتاقانه علاقه ‌مند هستند بدانند در توسعه محصول چه اتفاقی رخ می دهد. آنها با کارکنان سایر بخش‌های سازمان صمیمی می‌شوند. داوطلب عضویت در تیم ‌هایی می‌شوند که در چند زمینه فعالیت می‌کنند. شما می‌توانید این رویکرد چندزمینه‌ای را با ارائه یک طرح کلان شرکتی به مرحله اجرا برسانید یا بهتر است که مساله خاص شرکت، را شناسایی و طرحی ابتکاری برای حل آن – چیزی که برای شرکت ارزشمند داده بود- ارائه داده و رهبری اجرای آن را به عهده بگیرید. با فرد تازه کاری صحبت می‌کردم که طرحی زیست محیطی ارائه داده بود و پیشنهاد کرده بود که رهبری اجرای آن را درون تیمی که در آن کار می‌کرد، به عهده بگیرد. آن خانم سپس آن طرح را در بخششان اجرا کرد، سپس در اداره‌ شان و آخر در کل سازمانشان. او به سرعت به عنوان یک رهبر شناخته شد.

مدیریت درست ربطی به رتبه یا عنوان شغلی ندارد، یک شیوه رفتار است. نحوه عمل کردن آنچه باید انجام دهید، است. حتی اگر عنوان شغلی مدیریت نداشته باشید، داشتن دورنمایی از کارتان که از لیست وظایف روزانه‌تان فراتر می‌رود به شما کمک می کند که مدیریت ‌تان را به نمایش بگذارید.

وندالیسم چیست؟ چطور می توانیم با این پدیده مقابله کنیم؟
وندالیسم چیست؟ چطور می توانیم با این پدیده مقابله کنیم؟
چگونه فضانورد شویم؟
چگونه فضانورد شویم؟
اهمیت سلامت روان مدیران همپای سلامت جسمی
اهمیت سلامت روان مدیران همپای سلامت جسمی
تصمیم گیری استراتژیک چیست؟ انواع و نتایج آن
تصمیم گیری استراتژیک چیست؟ انواع و نتایج آن