بلیط هواپیما

تاثیری که تسهیلات و مزایا بر کارمندان می‌گذارد

افزایش روحیه کارمندان

بسیاری از صاحبان کسب ‌وکارهای کوچک به اشتباه فکر می‌کنند نباید برای اعطای مزایا به کارمندان هزینه کرد.

اما باید بدانید در نظر نگرفتن مزایا امکان دارد در کوتاه‌مدت باعث افزایش سود شما شود، اما این فلسفه صرفه‌جویانه می‌تواند در نهایت شانس کسب ‌وکار شما را برای شکوفایی و موفقیت بلندمدت کمتر کند. ری سیلوراستین، موسس شبکه مشاوره کسب‌وکار PRO، معتقد است: «کارفرمایان خوب می‌دانند چه مزایای مشخصی را باید برای کارمندان خود مدنظر قرار دهند.» همچنین جولاینبری، معاون موسسه مشاوره منابع انسانی Aon می‌گوید: «اگر مزایایی را که برای کارمندان ارزش دارد برای آنها در نظر بگیرید، آنها رضایت بیشتری دارند، کمتر به مرخصی رفته و تعهد بیشتری به اهداف شرکت پیدا می‌کنند.»

در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
لذت داشتن کارمندانی خلاق
مدیریت جزییات را به کارکنان بسپارید

مهم‌ترین دلایلی که باید به کارمندان مزایایی اضافه بر مزایای قانونی تعلق گیرد عبارت است از:

  • به حداقل رسانی نرخ جابجایی

وقتی شرکتی کارمندان خود را از دست می‌دهد و به استخدام کارمندان جدید روی می‌آورد ، برای پیشرفت جدی با مشکل روبرو می‌شود. در این شرایط، تشکیل تیمی از متخصصان دشوار بوده و شرکت با کمبود استعدادها برخورد می‌کند. اما ارائه بسته‌های مزایا به کارمندان می‌تواند دلیل خوبی برای حفظ آنها در بلندمدت تلقی شود. این کار نشان دهنده آن است که به منافع کارمندانتان فکر کرده و برای عملکرد آنها ارزش قائل هستید. در نتیجه می‌توانید تیمی از کارمندان حرفه‌ای تشکیل داده که سال‌ها در شرکت کار و به ارتقای آن یاری برسانند.

  • تقویت روحیه

دیگر مزیت اعطای مزایا به کارمندان تقویت روحیه مثبت در آنها است. وقتی نیازهای نیروی کار خود را دانسته و به آن توجه کنید، آنها وفاداری بیشتری نشان داده و در کار خود جدی‌تر می‌شوند. هیچ چیز سریع‌تر از روحیه بد نمی‌تواند جلوی بهره‌وری را بگیرد. اما اعطای مزایای کافی باعث می‌شود کارمندان شادتری داشته باشید.

  • افزایش محبوبیت و جذبه

استخدام کارمندان حرفه‌ای و منحصربفرد به شما کمک می‌کند مبنایی قوی برای کسب ‌وکارتان بوجود آورید. حفظ چنین کارمندانی باعث می‌شود تاثیرات ملموسی را احساس کرده که کسب‌وکار شما را از دیگران متمایز می‌کند و یکی از راه‌های حفظ این کارمندان اعطای مزایای بیشتر به آنها است. تحقیق فصلی موسسه مک‌کینزی نشان از آن دارد که جذب و حفظ استعدادها مهم‌ترین دلیل اعطای مزایا در شرکت‌ها بوده است. همچنین اعطای مزایا مبین آنست شما آنقدر به ثبات شرکت‌تان معتقدید که بر نیروهای آن سرمایه‌گذاری می‌کنید.

از چه مزایایی می‌توان بهره برد؟

بیمه درمانی و بازنشستگی اولین و ضروری‌ترین مزایای قانونی است که شامل حال کارمندان می‌شود. اما بسیاری از کارمندان مزایای دیگری می‌خواهند که در صورت فراهم نشدن، از کار خود دلسرد می‌شوند. به جز مزایای قانونی و الزامی، بسیاری از شرکت‌ها مزایایی مانند پرداخت پول به مناسبت اعیاد ملی و مذهبی یا مرخصی‌های یک یا دو هفته‌ای با حقوق برای کارمندان خود مدنظر قرار می‌دهند. همچنین ارائه گزینه‌هایی غیر از بیمه‌های متداول درمان و بیمه عمر، مانند بیمه‌های داوطلبانه و بیمه‌های ویژه جوانان، از جمله مزایای متفاوتی است که شرکت‌ها می‌توانند در دستورکار قرار دهند.

متناسب‌ سازی را از یاد نبرید

وقتی می‌خواهید به گزینه‌های مختلف مزایا برای کارکنان شرکت‌تان فکر کنید، به یاد داشته باشید که نباید به شکل یک بسته مزایا باشد، بلکه باید آن را خدماتی برای ثبات مالی و جسمی کارمندان‌تان درنظر داشته باشید. برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه شرکت شما چه مزایایی را باید به کارمندان ارائه کند، ابتدا باید بدانید آنها دقیقا به چه چیزهایی نیاز دارند.

همچنین در نظر بگیرید که تنوع نیروی کار امروز بسیار زیاد است و این تنوع فقط در جنسیت و قومیت نیست، بلکه سن را هم شامل می‌شود، به طوری که ممکن است در یک شرکت محدوده سنی کارمندان بین ۱۸ تا ۷۰ سال باشد. همان‌طور که در مورد استقبال و استفاده از تکنولوژی‌های جدید، توازن بین کار و زندگی و تعاملات اجتماعی تفاوت بین نسل‌ها کاملا آشکار می‌شود، این موضوع در مورد نیازهای زندگی و پوشش بیمه و در نتیجه بسته‌های مزایای کارمندی هم وجود دارد. سطوح مختلف زندگی کارمندان‌تان را درنظر داشته و مطمئن باشید مزایایی که در نظر گرفته‌اید با نیازهای فردی آنها متناسب است. نیازهای کارمندانی که به تازگی از دانشگاه فارغ ‌التحصیل شده‌اند، با کارمندانی که ازدواج کرده و دو فرزند کوچک دارند کاملا فرق دارد. پس سطوح مختلف زندگی آنها را با ارائه طرح‌هایی برای فرد، خانواده و غیره در نظر بگیرید. متناسب‌سازی مزایا با نیازهای کارمندان، برای کسب ‌وکار شما نیز فایده دارد، چرا که بر سلامت محیط کار و در نتیجه افزایش بهره‌وری نیروی کار تاثیر می‌گذارد.

 

 

با این راهکارها اضطراب و استرس خود را مهار کنید
با این راهکارها اضطراب و استرس خود را مهار کنید
آشنایی با مرکز فرهنگی حیدر علی اُف در باکو
آشنایی با مرکز فرهنگی حیدر علی اُف در باکو
گره علی بابا بزرگترین کسب و کار آنلاین B2B در دنیا
گره علی بابا بزرگترین کسب و کار آنلاین B2B در دنیا
قهرمان کسب و کار خود باشید
قهرمان کسب و کار خود باشید