تجربه گروه بازاریابی جنرال موتورز

تجارب موفق

دنیا با این نوآوری‌ ها متحول می ‌شود

وقتی که مدیر بازاریابی شرکت جنرال موتورز شدم، جف ایملت، رئیس شرکت دستور داد بخش بازاریابی به قدری پرجنب ‌و‌ جوش و پویا شود که رشد سازمانی با خود به همراه بیاورد. اما خیلی زود متوجه شدیم که بازاریابی بر تبلیغات و پیام‌‌رسانی تنها تمرکز ندارد. در یک موقعیت استثنایی قرار داشتیم تا نظرات و تیممان را با هم هماهنگ کرده و از دنیای بیرونی بینش و الهام بیشتری کسب کنیم. بنابراین تصمیم گرفتیم در مسیر گسترده‌ تری برای بازاریابی مبارزه کنیم. بهترین مسیر برای رشد سازمانی، ادامه نوآوری‌ هایی بود که جنرال موتورز را همه با آن می شناسند.

می‌توان این فرمول را برای بازاریابان دیگری که ایجاد ارزش و خلاقیت در کسب ‌و کارشان را در دستور کار قرار داند ، اجرایی کرد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
مسیر موفقیت ریچارد برانسون، از زمین به فضا
تجربه موفق بروس پون در توسعه گردشگری ماجراجویی

شکل دهی سریع به بازار

نوآوری‌ هایی که دنیا را تغییر می دهند، پیش از پذیرش باید شرح داده شوند. امروز دیگر از طریق تعریف کردن داستان این نوآوری ها در تمام رسانه ‌ها و با استفاده از روش ‌های مختلف از داده‌ های متنوع گرفته تا شبکه های اجتماعی تبدیل به یک کارخانه محتوا شده ‌ایم. چرا که از طریق تعریف داستان ‌های خوب و به‌ وسیله ارتباط با کسانی که به این داستان‌ها علاقه مشترک دارند، می توانیم بازاری را شکل داده که در آن پیشنهادهای جنرال موتورز قادر هستند ارزش را انتقال دهند. ما منتظر نیازهای مشتریان امروز و آینده بوده و آن را توصیف کنیم.

دعوت از دیگران

ما به دنبال این نیستیم در جنرال موتورز، تمام مشکلات را به ‌تنهایی حل کنیم. همکاری راهی به سوی سرعت و کیفیت هست. معرفی محصولات زیادی از سمت ما از طریق مخترعان Quirky به بازار بوده است. اگر به زمانی که ادیسون زنده بود برگردیم، تنها تعدادی دانشمند بودند که در تلاش برای اختراع دستگاهی بودند که دائما در حال حرکت باشد. امروز اما وقتی یک واحد بازاریابی به نوآوری ‌هایی که در حال انجام هست، سوخت‌ می‌ رساند، چنین احساسی خلق می شود. بازاریابی همراه با پویایی همیشگی می تواند معجزه کوچکی لقب گیرد که می‌توان به آن دست پیدا کرد و برای شرکتی که آینده آن به نوآوری مرتبط است، می ‌تواند تنها راهی  روبرو باشد

رفتن به مکان ‌های جدید

بازاریابان جنرال ‌موتورز باید کاشف بوده و در پی جاهای جدید باشند و همچنین درک خود را از نیازهای مردم در سراسر جهان بالا ببرند. اگر بخواهیم در بازار رقابتی جهان که به سرعت در حال رشد است حضور داشته باشیم باید بدانیم که در بسیاری از نقاط تامین‌کننده‌ های قدرت پیاپی هستند. برای مثال، جنرال موتورز در حال حاضر دستگاه‌ های سونوگرافی را عرضه می کند که قابل‌ حمل و با دوام بالا هستند که به سادگی قابلیت انتقال دارند. استفاده از این دستگاه به سادگی خاموش-روشن کردن است؛ چراغ‌ های سبز و قرمز به عنوان نمایشگر عمل می‌ کنند. به این ترتیب خانم ‌های باردار در مکان ‌های دوردست نیز خدمات بهتری دریافت می‌ کنند. برای جنرال موتورز ارزش در اینجا تمام نمی شود. وقتی که بازاریابان درک این مطلب را داشته باشند که دنیا در چه مسیری قرار دارد، درک جدیدی از ارزش مصرف کننده به ‌دست آورده و چگونگی انتقال این ارزش در تمام قسمت ‌های شرکت مدنظر قرار می گیرد.

ارائه کسب ‌و کار و مدل‌های جدید

بخشی از دستورالعمل بازاریابی در جنرال موتورز پیداکردن راه‌ هایی جدید برای گسترش نوآوری رو به پیشرفت است. این رویکرد در تولید تجهیزات فوق پیشرفته در جنرال موتورز به طور کامل مشاهده می شود.

 

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code