همه ی ماهیچه هایتان را در باشگاه نسازید!

تقویت ذهن

همه ی ماهیچه ها در باشگاه ساخته نمی شوند، این موضوع را همیشه در ذهنتان داشته باشید مخصوصا وقتی که صحبت از ماهیچه های مغز باشد. بر خلاف ماهیچه های بدن که برای قوی کردن و عضله ای کردن آن ها نیاز است تا تمرین های زیاد و طولانی را در مدت طولانی انجام دهید، خبر خوب این است که برای تقویت ماهیچه های ذهن نیاز به هیچ تمرین سخت فکری ای نیست! در این جا بررسی می کنیم که چطور می توان تقویت ذهن کرد و روش های آن کدام ها هستند. با الی گشت همراه شوید:

روش های تقویت ذهن
مطالب مرتبط:
همه ی کارآفرین های موفق این ویژگی ها را دارند
با این ۸ کار زمان های مرده را مدیریت کنید

البته روش های زیادی برای تقویت ذهن وجود دارد که از بین آن ها می توان به تمرین های ذهنی اشاره کرد با این حال یکی از بهترین راه کارهایی که می توانید انجام دهید سفر به دل طبیعت است و فرقی هم ندارد که بخواهید به قصد پیاده روی به یک پارک کوچک بروید و یا کوله بارتان را ببندید وسفر به جنگل های بکر شمال کنید در هر صورت، کلید داشتن یک ذهن قوی، بودن در طبیعت است.

وقت گذرانی در طبیعت سلامت ذهن را بیشتر می کند

دانشمندان تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام داده اند و نتایج آن ها این بوده است که وقت گذرانی در یک محیط خوب بیرون خانه باعث شادی می شود. و طبق جدیدترین تحقیقاتی که توسط دانشمندان دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۱۵ انجام شد، مشخص شد که وقت گذراندن در جنگل باعث کاهش ریسک افسردگی می شود.

نتیجه ی یکی دیگر دیگر از تحقیقاتی که شده است نشان می دهد که مردمی که در مناطق روستایی زندگی می کنند ۲۰ درصد کمتر به عصبانیت و یا اختلالات مودی دچار می شوند به نسبت افرادی که در شهر زندگی می کنند. شاید دلیل سبز بودن و در واقع رسیدگی به مناطق اطراف شهر برای حفظ طراوات و سرسبزی آن ها هم ربطی به همین موضوع داشته باشد.

تقویت ذهن | طبیعت

راه رفتن در فضای سبز خستگی ذهن را کم می کند

مطالعاتی که در سال ۲۰۱۵ انجام شد و در ژورنال بریتانیایی ورزشی دارویی هم چاپ شد، نشان دادند که ۱٫۶ کیلومتر پیاده روی در یک پارک، خستگی های ذهن را کاهش می دهد. دانشمندان بر این عقیده اند که زندگی در شهر و سرو کله زد با مسائل و موضوعات مختلف که خاص زندگی های شهری است، آلودگی های صوتی و سر و صداها باعث می شود تا ذهن خسته شود و طبیعت با ذات آرامش بخشی که دارد نیاز به تمرکز و توجه کمتری دارد و وقتی که در آن هستید نیازی نیست تا روی چیز خاصی از آن خیلی دقت کنید. بنابراین راه رفتن در پارک و یا باغ در آخر هفته می تواند تا حد زیادی به تقویت ذهن کمک کند و خستگی هایی که در طول هفته داشته اید را از یادتان ببرد.

حتی نگاه کردن به چشم اندازهای طبیعی، درد های جسمی و عاظفی را کاهش می دهد

اگر در شهری زندگی می کندید که در آن پارک و یا فضای سبزی وجود ندارد و یا به هر دلیل نمی توانید به یکی از این پارک ها بروید، باز هم خوش شانسید! چون حتی با نگاه کردن به عکس های طبیعت هم می توانید از مزایای بودن در آن بهره ببرید، شاید به همان اندازه نه ولی تا حد زیادی.

تحققیات شان داده است که بیمارستان هایی که پنجره هایشان رو به یک منطقه ی سبز است، بیماران را زودتر از بیمارستان های دیگر درمان می کنند و از آن جایی که تمام بیمارستان ها پنجره به چشم اندازهای طبیعی ندارند، دانشمندان امتحان کردند تا ببینند وقتی که بیماران به عکس های طبیعت نگاه می کنند چه تاثیری دارد و شگفت انگیز این که آن ها فهمیدند که نگاه کردن به تصاویر طبیعت باعث می شود تا دردهای روحی و جسمی آن ها کم تر شود. این هم یکی دیگر از راه های تقویت ذهن که هیچ بهانه ای برایتان باقی نمی گذارد!

بیمارستان با چشم انداز طبیعت

نگاه کردن به اقیانوس استرس را کم می کند

اگر آنقدر خوش شانس هستید که در کنار اقیانوس و یا دریا زندگی می کنید، حتما هر روز نیمی از وقتتان را به نگاه کردن از دریا اختصاص دهید. تحقیقات سال ۲۰۱۶ که در مجله ی معتبر Health & Place منتشر شده است نشان دهنده ی این موضوع است که حتی چند دقیقه بودن در کنار دریا و نگاه کردن به آن تا حد چشمگیری از احساسات بد و منفی و استرس کم می کند.

در کنار افزایش حس آرامش درونی، تحقیقات نشان داده که آب می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر تقویت ذهن بگذارد و خلاقیت افراد را بیشتر کند. شاید این موضوع باعث شود تا در سفر بعدی تان خانه و یا ویلایی را انتخاب کنید که منظره ای رو به دریا و یا اقیانوس داشته باشد.

اقیانوس | تقویت ذهن

ماهیچه های ذهنتان را بسازید!

همه ی افراد توانایی این را دارند که بیشتر و بیشتر ماهیچه های ذهنشان را تقویت کنند و همان طور که ممکن است بدانید، هر چه که از ذهنتان کار بیشتری بکشید، ماهیچه های آن هم ورزیده تر و قدرتمند تر می شوند و همین قوی تر شدن ذهن به شما کمک می کد تا تمام عادت های ذهنی بدی که داشته اید را کنار بگذارید و حتی در ساده ترین رفتارها و انتخاب هایتان هم هوشمندی تان را نشان دهید.

در یکی از جدیدترین تحقیقاتی که دانشمندان روی افرادی که ذهن بسیار بازی دارند و به طبیعت هم علاقه دارند کرده اند به این نتیجه رسیده اند آن ها حداقل دوبار در هفته ورزش می کنند و به همین دلیل است که هم از نظر سلامت جسم و هم روح در وضعیت بهتری قرار دارند. آن ها از اعتماد به نفس بهتری برخوردارند و اگر چه همیشه به دنبال بهتر شدن هستند اما از آن چه که هستند راضی اند. حتی بودن در طبیعت باعث افزایش حس مسئولیت پذیری در انجام کارها هم می شود!

پس پیشنهاد ما این است که بیشتر بیرون بروید و زمان بیشتری را در طبیعت بگذرانید. این موضوع نه تنها به سلامت فیزیکی تان کمک می کند بلکه یک راه عالی، کارآمد، مفرح  و کم دردسر برای تقویت ذهن است!

منبع: inc.com

انتخاب جزیره پالاوان بعنوان بهترین جزیره جهان
انتخاب جزیره پالاوان بعنوان بهترین جزیره جهان
۵ قدم برای رسیدن به یک مذاکره موفق
۵ قدم برای رسیدن به یک مذاکره موفق
نکات و روشهایی برای یادگیری هر زبانی که می خواهید
نکات و روشهایی برای یادگیری هر زبانی که می خواهید
پندارهای غلط مدیران به کارمندان
پندارهای غلط مدیران به کارمندان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code