درصد خوشحالی و استرس مشاغل چقدر است؟

هر شغلی نکات مثبت و منفی خودش را دارد

هر مجموعه ی شغلی را اگر به دریا تشبیه کنیم، گاهی شما را بر روی امواج می برد و گاهی به زیر می کشد، اما نهایت با شنا کردن به جلو حرکت می کنید. سازمان بیمه ی آمریکا به تازگی آماری منتشر کرده است که احساس افراد را از شغلشان از جمله بازنشستگان، کارمندان،  آزادکاران و … را بازگو می کند. گذشته از این مسائل، مواردی همچون برقراری تعادل در کار و زندگی شاغلین، احساس امنیت شغلی را مورد بررسی قرار داده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا شناخت بهتری نسبت به مشاغل اطرافتان داشته باشید.

استرس شغلی

کارآفرینان، انسان های شادتری هستند

مدیر کسب و کار خودتان در کارآفرینی باشید. این موارد به شما کمک می کند برنامه ریزی دقیق تر، مدیریت زمان و هدف گیری درست تری داشته باشید، که این مجموعه از عملکردها شما را راضی تر از همیشه نگه می دارد. امتیاز ۵٫۴ از ۷ به این دسته تعلق می گیرد.

بالا بودن استرس در آزادکاری

استرس در این گروه شغلی نسبت به کلیه ی مشاغل دیگر بالاتر است. ۹۲٫۹ درصد از آزادکاران که بصورت قراردادی مشغول کار هستند، از انعطاف پذیری کار خود راضی ولی استرس بالایی را تحمل می کنند.

کارمندان و مشکلات در محیط کار

بیشتر از دو سوم کارمندان که در شرکت ها مستقر هستند، گفته اند بدترین قسمت شغلشان، کار کردن در کنار یک همکار بد می باشد، که بسیار عذاب آور است.

استرس شغلی

کسانی که تنها یک کار انجام می دهند، خوشحال تر هستند

با توجه به مشکلات اقتصادی، بعضی ها به شغل های دوم و سوم روی می آورند و بطور همزمان چند وظیفه را به دوش می کشند، منفی نگر بوده و در حفظ تعادل میان کار و زندگی به مشکل می خورند. اما در طرف دیگر داشتن یک مسئولیت مشخص بطوریکه در یک زمینه ی کاری مشغول باشید، از استرس شما را به حد زیادی می کاهد، که در نهایت شما را از لحاظ روانی، سالم تر و شادتر نگه می دارد.

جالب اینجاست که نگرانی ها در افراد چند شغله به گونه ای است که تنها ۵۸ درصد ار آنها می گویند هزینه های درمانی را می توانند پوشش دهند، بطوریکه این مورد در تک شغله ها ۶۶ درصد است.

با وجود اینکه چند شغله ها باید درآمد بیشتر داشته و احساس امنیت مالی بیشتری کنند ولی تنها ۲۵ درصدشان به برقراری تعادل مالی در سنین بالاتر و بازنشستگی امیدوارند که این موضوع در تک شغله ها به ۳۴ درصد نزدیک است.

اما باز هم یک موضوع جالبتر، کودکانی که در رفاه و بدور از دغدغه متولد شده اند، از خلاقیت، ریسک بالاتری برخوردارند و اکثرا به دو شغل همزمان می پردازند. اما افرادی که در دوران کودکی مادر شاغل داشته‌اند، نسبت به دیگر نسل‌ها استقلال، تلاش و درآمد هفتگی بیشتری دارند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code