دلایلی که مانع ثروتمند شدن شما می شود!

چه تله هایی مانع ثروتمند شدن شما می شود؟

شاید پول زیاد، بهترین هدیه ی زندگیتان را به شما بدهد که همان آزادی شما است اما هر کاری راه و روشی دارد. برای رسیدن به ثروت در بعضی مواقع بهتر است طرز فکرتان را عوض کنید و با اصرار بر عادتهای خوبتان موانع را کنار زده، تا قدم ابتدایی را در جهت رشد کسب و کارتان بردارید. در ادامه با شناخت خودتان و آمادگی ذهنی خود، بر طرز فکرهایی که شما را از رسیدن به هدفتان دور می کنند، غلبه کنید. به شخصی فکر کنید که استعدادهای کمتری نسبت به شما دارد، کمتر از شما تلاش می‌کند و در کل سطح پایین‌تری نسبت به شما دارد؛ اما از نظر مالی در موقعیت بهتری نسبت به شما است. تنها عامل موفقیت او این بوده که توانسته است تله‌های رسیدن به ثروت را پشت سر بگذارد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا ۵ تا از این طرز فکرهای مخرب را بشناسید.

راه های ثروتمند شدن

۱- پیدا کردن و ماندن در یک شغل راحت

مطالب مرتبط:
پیشنهادهایی برای رسیدن به موفقیت و کامیابی
این ۶ جمله، شما را از موفقیت دور می کند!

همه‌ی ما دوست داریم موقعیت شغلی راحت خودمان را پیدا کنیم و از آن لذت ببریم. به‌عنوان مثال شخصی که عاشق ملاقات کردن آدم‌های جدید است، ترجیح می‌دهد شغلی داشته باشد که بتواند پاسخگوی نیاز او به برقراری رابطه و صحبت کردن با انسان‌ها باشد. اما این موضوع برای ثروتمند شدن کافی نیست. شما باید از مهارت‌هایی که دارید استفاده کنید و از نقطه‌ی آسایش خود بیرون بیایید. ثروتمند شدن نیازمند فعال بودن و تحرک داشتن است. هدفمند باشید و کارهایی را انجام دهید که شما را به اهدافتان نزدیک‌تر می‌کنند.

۲- اجتناب کردن از ریسک

ترسیدن، احساسی است که در همه‌ی مردم جهان وجود دارد. به یاد داشته باشید که رسیدن به موقعیت‌های خوب و ثروتمند شدن علاوه بر تلاش فراوان، نیازمند ریسک کردن است. درواقع بزرگ‌ترین ریسک در زندگی شما این است که یک جا بنشینید و هیچ خطری در زندگی خود وارد نکنید.

۳- داشتن نگرش منفی به ثروت

انسان‌ها نگرش متفاوتی نسب به پول دارند. برخی پولدار شدن را تبدیل به بزرگ‌ترین هدف زندگی خود کرده‌اند و برخی ثروتمند شدن را نشانه‌ی حریص شدن می‌دانند. توانایی شما برای رسیدن یا نرسیدن به ثروت متأثر از این ۲ طرز تفکر است. برای رسیدن به ثروت باید موفقیت‌های خودتان را جشن بگیرید و به پول به‌عنوان مسیری برای رسیدن به آزادی نگاه کنید.

راه های ثروتمند شدن

۴- تسلیم شدن

این مسیر هم مانند هر چالش دیگری سختی‌های زیادی دارد. افرادی که به بلندترین قله‌ی آن می‌رسند، کسانی هستند که هرگز انصراف نمی‌دهند. هر زمان که با چالش جدیدی روبه‌رو شدید، به خودتان یادآوری کنید که قبل از قدم گذاشتن در این مسیر چه اهدافی داشته‌اید و اکنون با تجربه‌هایی که به دست آورده‌اید، می‌توانید بیشتر از پیش رو به جلو حرکت کنید.

۵- ادامه دادن دوستی‌های مخرب

چند نفر را می‌شناسید که با دوستان دوران مهدکودک خود هنوز در ارتباط باشند؟ چند نفر را می‌شناسید که علاوه بر گرفتن انرژی منفی از دیگران هنوز رابطه‌ی خودشان را با آن‌ها ادامه می‌دهند؟ این سؤال‌ها نشان می‌دهند که شما تا چه اندازه روی افرادی که در اطراف خود جمع می‌کنید، تسلط دارید. با افرادی که باعث ضعیف شدن شما می‌شوند ارتباط برقرار نکنید و اگر در حال حاضر در چنین شرایطی هستید خودتان را سریعا از این محیط خارج کنید.

۶- مقصر دانستن خودتان

اتفاقات بد همیشه در حال وقوع هستند. حتی گاهی اوقات ممکن است احساس کنید بیشتر از دیگران به شما صدمه می‌زنند. آیا سرمایه‌ی خودتان را از دست داده‌اید؟ آیا کسب‌و‌کارتان با شکست روبه‌رو شده است؟ قرار گرفتن در این شرایط دشوار است؛ اما دلیل نمی‌شود که شما همواره خودتان را دلیل بروز این اتفاقات بدانید. زندگی کردن در زمان گذشته احساس بی‌قراری را در شما تشدید می‌کند و اجازه نمی‌دهد که با افکار و انگیزه‌ی مثبت به مسیر خود ادامه دهید. افکار منفی شما را غمگین می‌کنند و از ادامه‌ی مسیر بازمی‌دارند.

۷- رسیدن به دانش کافی

استیون هاوکینگ می‌گوید: «بزرگ‌ترین دشمن دانش جهل نیست بلکه توهم دانستن است.» ما همیشه چیزهایی برای یاد گرفتن داریم. بنابراین هرگز فکر نکنید که در همه‌ی امور متخصص شده‌اید و دیگر جایی برای پیشرفت کردن ندارید. این طرز تفکر مانع رشد و پیشرفت شما می‌شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code