بلیط هواپیما

شگردهایی برای افزایش سود شرکت (بخش دوم)

راه های افزایش سود شرکت

راه های برای افزایش سود شرکت ها

در مطلب پیش به چندی از شگردهای افزایش سود شرکت پرداختیم. در آغاز، الگوی انسانی مانند استیو جیلینگ را که یک سرمایه گذار نیوزیلندی است، مدنظر قرار دادیم و درباره وی گفتیم. سازمان جدید خود را که شرکت امنیت موبایل تله ساین نام دارد از شرکت کوچکی با چند کارمند به موسسه ‌ای بزرگ با ۲۰۰ کارمند افزایش داد‏ و هر سال سرمایه اش دو برابری شد.
در اینجا باید به این نکته توجه کرد که چطور می ‏توان استراتژی‏ های درستی را در پیش گرفت تا شرکتی نظیر تله ‏ساین که ۱۲ کارمند داشته و شرایطی که در چهار سال گذشته طی کرده است، به این حد از کارآیی و پیشرفت رساند. با الی گشت همراه باشید تا در زیر راهنمایی ‏های جیلینگز را بخوانیم.

مطالب مرتبط:
شگردهایی برای افزایش سود شرکت (بخش اول)
چگونه یک شرکت منسجم داشته باشیم؟
افزایش سود شرکت

با بزرگ ترین مشتری ها ارتباط برقرار کنید

کاربران تله ‏ساین شرکت ‌های اینترنتی بزرگی هستند و جیلینگز هشدار می‏ دهد، زمانیکه مشتریان شما شرکت ‌های بزرگ هستند مشکلاتی به وجود می ‏آید، زیرا کارمندان آنها می ‏روند، ارتقا می‏ گیرند یا مدام جا به ‏جایی دارند و به این ترتیب ارتباطات شما مشکل می شود. برای این مشکل باید سعی کنید یک شبکه بزرگ را در تمام سازمان بسط و گسترش دهید. بدترین موضوع این که ارتباط شما فقط با یک نفر باشد و به شما بگویند که این بخش به جای دیگری انتقال پیدا کرده است. «باید ساختار سازمان را بشناسید. تیم فروش ما می‏ داند هر کارمند به چه کسی گزارش می‏دهد و می ‏داند جایگاه هر کارمند درآن سازمان چیست.»

بر مشتری ها تمرکز کنید

همان‌طور که باید بدانید پول را خرج چه چیزهایی نکنید، باید بدانید در چه زمینه‏ هایی سرمایه‏ گذاری کنید که به درآمد برسد. از بخش هایی که در آن سرمایه‏ گذاری زیادی می کنیم و به اعتماد مشتری‏ ما منجر می شود، سرویس ‏دهی به مشتری ‏ها و پشتیبانی سرویس ‌ها است. مدت‌ها پیش تصمیم گرفتیم پشتیبانی شبانه‏ روزی ارائه دهیم. درست است که پرهزینه است. اما وقتی مشتری‏ شما درخواست دارد با یک نفر صحبت کند، می ‏تواند. پشتیبانی خوب از مشتری، اعتماد بیشتر کارگزاران ما را به همراه داشته است. مشتری‏ ها را علاقه مند کرده تا از سرویس ‌های ما بیشتر استفاده کنند.

بر سوددهی تمرکز کنید

تله ‏ساین دراین راه می خواهد امسال سرمایه ‏اش را دو برابر کند و باز هم ادامه بدهد. جیلینگز می ‏گوید: «چیزی که ما به آن افتخار می کنیم، این است که توانسته ‌ایم کسب و کارمان را با سودآوری دنبال کنیم. بسیاری از شرکت ‌هایی که همین رشد را دارند ناکام می شوند چرا که مقدار زیادی پول را نابود می کنند.» تاکید می ‏کند که نمی‏توان با ولخرجی شروع کرد. «ترجیح من اینست برای پیشرفت بهتر است برای آدم ‌ها و سرویس ‌های کارکنان مان پول خرج کنم. هزینه کردن هزار دلار برای یک میز کار، هیچ بازگشت سرمایه‏ای ندارد.»

کار را به افراد سپرده و آزادشان بگذارید

اگر می ‏خواهید شرکت‌تان زودتر به رشد برسد، باید تا جایی که توان دارید مسئولیت ‌ها را به دیگران بسپارید. مدیرعامل باید برای مشکلات اساسی و در مقیاس بزرگ، وقت داشته باشد. این کارآفرین موفق نیوزیلندی می ‏گوید: «روش مدیریتی من این است که دورنما و جهت حرکت شرکت را به تصویر بکشم و بعد با مدیرهای مختلف از نزدیک کار کنم تا ببینم در خط شرکت هستند یا نه، وقتی در این مسیر هستند، می ‏گذارم کارشان را بکنند.» جیلینگز هفته ‌ای نیم ساعت با کسانی که باید مستقیم به او گزارش دهند صحبت می ‏کند که مطمئن شود کارشان را درست انجام می‏ دهند. وی می گوید: من نیرو استخدام می ‌کنم و حقوق خوبی هم پرداخت می ‌کنم بنابراین من نباید کار آنها را انجام بدهم. البته مدیری نیستم که مطلقا وارد عملیات نشوم، اما به مدیران زیر دست این فرصت را قائل می شوم که خودشان همان ‌طور که فکر می‏ کنند درست است، کارشان را به جلو ببرند. این موجب می ‏شود سازمان‌های خودکفا با کیفیت خوب پدید آیند و همه تشویق شوند که آزاد هستند تا خلاقانه بسازند و بیافرینند.

بازاریابی را به بهترین شکل ممکن بشناسید
بازاریابی را به بهترین شکل ممکن بشناسید
برخورد یکسان با کارمندان؛ درست یا غلط
برخورد یکسان با کارمندان؛ درست یا غلط
چطور با اعتماد به نفس اظهار نظر کنیم؟
چطور با اعتماد به نفس اظهار نظر کنیم؟
آیا طراحی ساختار سازمانی شما درست است؟
آیا طراحی ساختار سازمانی شما درست است؟