بلیط هواپیما

در ابتدای راه سنجیده قدم بردارید!

این اشتباهات را مرتکب نشوید

بسیاری از مالکان کسب‌ وکار برای موفقیت در راه دشوار مدیریت آمادگی نداشته و در نهایت اشتباه ‌های بزرگی مرتکب می‌ شوند. آیا تمایل دارید با برخی از اشتباهات مرسوم که صاحبان جدید کسب و کار مرتکب می‌شوند، آشنا شوید. پس مطلب زیر را بخوانید، در ادامه با الی گشت همراه باشید.

اشتباهات مدیران تازه کار

استخدام سریع

مطالب مرتبط:
راهکارهایی برای موفیقت زنان در کسب و کار
نقش تصمیم گیری در کسب و کار

یک تجارت چند ملیتی بزرگ با ۱۰۰ هزار نفر استخدامی می‌تواند موجب اتخاذ تصمیم ‌های نادرست در استخدام افراد شود، ولی شروع به‌کار با گروهی ۵ نفره از افراد دیگر چنین مساله‌هایی به همراه ندارد. شما به‌عنوان یک موسس و به‌صورت آگاهانه و مناسب، دوست دارید کار‌ها با حداکثر سرعت ممکن جلو رود، اما نباید استخدام اولیه افراد را با عجله انجام دهید.  اعضای اولیه گروه شما، کسانی هستند که شما را در پیشرفت‌های اولیه همراهی می‌کنند و مهارت ‌ها، انگیزه ‌ها و شخصیت آنها، نهایتا موفقیت و عدم موفقیت شما را تعیین می‌کند. در زمان کافی فکر کرده و افراد مورد نظرتان را مورد سنجش قرار دهدی و فقط یک ‌بار براساس یک تفکر درست، تصمیم مناسب بگیرید.

ارائه بازخورد نامناسب

من موسسان زیادی دیده‌ام که به‌کارکنان خود بازخورد مناسب ارائه نمی‌کنند، دلیل این موضوع می‌تواند تفاوت داشته باشد. برخی از آنها در دادن نظرات انتقادی ‌شان، راحت نیستند. بعضی نمی ‌دانند چطور این کار را به‌طور موثر انجام دهند. دیگر افراد نیز این توقع را دارند که کارکنانشان همه چیز را تحت کنترل قرار داده که هیچ ‌یک از این دلایل قانع‌کننده نیستند.  بازخورد، چیزی است که به کارکنان شما تحرک داده و آنها را درمسیر درست می گذارد. با این کار، عادت ‌های مثبت کار تقویت شده و عادت ‌های منفی کم کم از بین می‌روند و نیز افراد همواره دارای انگیزه خواهند بود. بدون در نظر گرفتن این مساله، مشکلات رشد کرده، کارکنان شما را ترک می‌کنند و به ‌ناچار روحیه افراد کم می شود.

عدم اجازه به افراد برای انجام آنچه در آن مهارت دارند

خوشبختانه، شما گروهتان را برای رسیدن به هدفی جمع ‌آوری کرده‌اید. شما به آنها اعتماد داشته که خودشان کار را به بهترین نحو پیش می برند، چه این کار انجام مسائل مالی و چه نوشتن کد باشد. اگر می‌خواهید موفق باشید، باید یاد بگیرید که به افراد اجازه دهید تا کار‌ها را به روش خودشان انجام دهند و آنها را از وظیفه ‌شان منحرف نسازید. یعنی شما نباید وارد شوید و کار آنها را برایشان انجام دهید (حتی اگر نیت خاصی نداشته باشید)، نباید آنها را در کاری غیر مرتبط غرق کنید، کاری که به زمینه تخصص آنها ربط ندارد، شما نباید زمانی که آنها خودشان نقشه‌ای دارند، به آنها دستورالعمل دیگری بدهید.

کار شما تعیین جهت و وظایف افراد است ولی در اکثر اوقات باید به گروهتان اعتماد کرده و اجازه دهید خودشان مسوولیت‌ ها و کارهایشان را مدیریت کنند.

اشتباهات مدیران تازه کار

عدم تعادل در فرهنگ کاری

زمانی که برای انجام کاری اقدام کرده، امکان دارد، در ابتدا وسوسه شوید بدون استرس‌ترین فضای کار را فراهم کنید. ممکن است دفتری ایجاد کنید که هیچ قیدی در ساعت ورود و خروج افراد وجود نداشته باشد یا تعداد روز‌های مرخصی نامحدود باشند یا اینکه در محیط کار بگردید و سعی کنید با همه افراد رابطه دوستانه برقرار کنید.این رفتار‌های روشنفکرانه و روش‌های مدرن کار می‌تواند در رضایت افراد از کار و ایجاد انگیزه در آنها مفید باشد، ولی در صورتی که تعادل در قوانین ساختاری و انتظارات حرفه‌ای نیز برقرار باشد. به یاد داشته باشید، محیط کار باید تعادل داشته باشد.

غفلت از اشخاص

طبیعی است که افراد را به عنوان «گروه خودتان» متصور باشید چون شما آنها را استخدام کرده‌اید و انتظار دارید که به صورت متحد و با عنوان برند شما فعالیت کنند، اما هر یک از افراد شما برای خود دارای شخصیت است و در مقایسه با سایر افراد منحصربه ‌فرد است. هر یک دارای نقاط ضعف و قوت و سبک کاری مختص خود هستند که نیازمند روش‌های مدیریت رفتار سازمانی است.  تلاش برای استفاده از روش مدیریتی یکسان برای تمام افراد مانند روش مشابه در ایجاد انگیزه یا ارائه بازخورد یکسان، یک اشتباه کشنده به حساب می آید و در عین حال در دنیای موسسان بسیار رایج است. به افرادتان به‌ طور فردی و شخصی رسیدگی کنید و استراتژی ‌هایتان را در شرایط مختلف، تغییر دهید.

این اشتباهات به ‌طور دردناکی معمولند اما این به آن معنا نیست که آنها غیر قابل جلوگیری هستند. پیش ‌بینی اینکه هرکس در شرایط خاص چگونه رفتار می‌کند غیرممکن است ولی شما می‌توانید خود و کسب‌وکارتان را برای چالش‌های ناگزیر منابع انسانی آماده کنید. از اشتباهات دیگران یاد بگیرید و مسولیت‌تان را به‌عنوان مدیرعاملی افرادتان در کسب ‌وکار جدید که ایجاد کرده‌اید، دست کم نگیرید.

گذری مختصر بر تاریخچه ی پیدایش گردشگری انبوه
گذری مختصر بر تاریخچه ی پیدایش گردشگری انبوه
دلایلی که مانع ثروتمند شدن شما می شود!
دلایلی که مانع ثروتمند شدن شما می شود!
قدرت چگونه به کمک ما می آید؟
قدرت چگونه به کمک ما می آید؟
با ترک این عادات، مدیر بهتری باشید
با ترک این عادات، مدیر بهتری باشید