طراحی تبلیغات چاپی مؤثر

اگر در حال تبلیغ شرکت یا برند جدیدی هستید یا اینکه می خواهید طرفداران یا مشتریان جدیدی را جذب کنید، تبلیغات چاپی در روزنامه ها و مجلات هنوز هم یکی از بهترین راه ها برای شناساندن برند و کسب درآمد می باشد. با طراحی یک آگهی چاپی خوب، می توانید رقبای خود را کنار بزنید و مشتریان بالقوه را با برند خود آشنا کنید. در زیر به ۱۰ نکته برای طراحی تبلیغات چاپی مؤثر اشاره می کنیم:

۱. پیامی را در ذهن خود داشته باشید.
هنگام طراحی یک آگهی چاپی مؤثر، داشتن پیامی واضح در ذهن یکی از الزامات است. به پیام و چگونگی انتقال آن فکر کنید. با استفاده از جلسات طوفان فکری به انتخاب پیام و اهداف آن بپردازید. به آن چیزی که قصد دارید مخاطب از آگهی شما دریافت کند، فکر کنید.

۲. از یک لوگوی به روز استفاده کنید.
از یک لوگوی به روز که به لحاظ ظاهری جذاب و مدرن، همچنین مرتبط و مناسب برای مخاطبان یا رده سنی بازار هدفتان باشد، استفاده کنید. می توانید به یک گرافیست حرفه ای درخواست طراحی یک لوگو را بدهید. داشتن یک لوگوی به روز نه تنها نشان دهنده معرفی یک برند مدرن است، بلکه راهی است تا مشتریان برند شما را به راحتی به خاطر بسپارند.

۳. یک طرح رنگ مناسب انتخاب کنید.
انتخاب یک طرح رنگ مناسب برای آگهی، بسیار اهمیت دارد، خصوصاً هنگامیکه می خواهید برند جدیدتان را در ذهن مخاطبان جا بیندازید و ثبت کنید. باید بین رنگ لوگوی شما و پیامی که می خواهید منتقل کنید، تناسبی وجود داشته باشد.

۴. اندازه طرح ها را در نظر بگیرید.
طرح های چاپی نیاز به DPI بالاتری دارند. در طرح های گرافیکی برای وب، DPI 72 اندازه استانداردی است و در طرح های چاپی به DPI 300 نیاز است؛ و به همین دلیل نیاز به طرح های گرافیکی و عکس های با کیفیت دارید. نوع رسانه ای که در آن می خواهید چاپ کنید بسیار اهمیت دارد.

۵. تایپوگرافی اهمیت دارد.
انتخاب فونت در تایپوگرافی اهمیت زیاد دارد، خصوصاً وقتی می خواهید بوسیله پیامی که منتقل می کند، اثر خاصی را بر روی مشتری بگذارید. برای پیدا کردن فونت درست برای طرحتان، باید فونت های آنلاین مختلف را با هم مقایسه کنید، و مناسب ترین فونتی که قانونی باشد و به لحاظ کپی رایت مشکلی نداشته باشد، را انتخاب کنید. شما می توانید اطلاعات بیشتری درباره نوع و انتخاب فونت ها در مجله ها و انجمن های آنلاین مرتبط با طراحان کسب کنید.

گرافیک در مقابل عکس
در مورد انتخاب گرافیک، عکس یا ترکیبی از این دو تصمیم بگیرد. گرافیک با فرمت وکتور بهترین راه برای خلق یک طرح مدرن، سرگرم کننده و جالب می باشد. استفاده از تصاویر افراد یا اشیا می تواند حس خوبی ایجاد کند و در عین حال پیام خاصی را به طور مستقیم منتقل کند. برای پیدا کردن ایده های بیشتر و الهام گرفتن، بهتر است از مجلات، کتاب ها و انجمن های گرافیک و طراحی استفاده کنید.

استفاده از عکس های مناسب
استفاده از عکس هایی که بتوان بدون هیچ مشکلی آنها را پرینت گرفت، اهمیت زیادی دارد. عکس های شما باید مشکل کپی رایت نداشت باشند و حداقل DPI 300 داشته باشد.
مرتبط با مخاطب باشد
آگهی شما باید مرتبط با ویژگی های جمعیت شناختی، علایق و سبک زندگی مخاطبانتان باشد. باید از مکان ها و رسانه هایی استفاده کنید که علاقه مندان به برند و محصولات شما در آنجا حضور دارند. در زیر به نمونه هایی از خلاقانه ترین طرح های تبلیغاتی اشاره شده است:

به این دلیل کارمندانتان را به خودخواهی تشویق کنید!
ادغام متل قو و هتل ۵ ستاره ی اسپانیایی
اگر کارمند خسته هستید بخوانید!
ارتباطی تنگاتنگ میان مشارکت و تصمیم گیری

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code