عکس‌های سفرتان را بفروشید

بازاریابی در سفر با هنر عکاسی

عکس و فیلم عوامل اساسی و مهم در بازاریابی آنلاین هستند و این موضوع در خصوص سفر نیز اهمیت بیشتری می‌یابد. این جمله را هم همه شنیده‌ایم که می‌گوید: یک تصویر از هزاران کلمه گویاتر است. خب آیا ما از اهمیت واقعی ارتباط تصویری آگاهیم؟ آیا می‌دانیم که هتل‌ های بسیاری حاضر به خرید عکس‌های مسافران خودشان هستند؟ با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این موضوع بدانیم.

مطالب مرتبط:
راهکارهایی جهت عکاسی هنرمندانه از سواحل
آیا عکس برداری حین سفر، لحظاتتان را لذت بخش تر می کند؟ 
عکاسی در سفر

مطالعات جدید نشان می‌دهد مغز انسان تصاویر را به‌طور متوسط ۶۰ هزار بار سریع‌تر از متن پردازش می‌کند. ۹۰ درصد از اطلاعاتی که به مغز منتقل می‌شود، تصویری هستند. احتمال به اشتراک‌گذاری تصاویر در شبکه‌های اجتماعی ۴۰ درصد بیشتر از متن است. مردم ۸۰ درصد ازآنچه را می‌بینند، ۲۰ درصد ازآنچه را می‌خوانند و ۱۰درصد ازآنچه را می‌شنوند به یاد می‌آورند. بر اساس مطالعه انجام‌شده توسط یک ابرموتور جست‌وجوگر در زمینه سفر و گردشگری، سه نوع تصویر بیشترین ارتباط را با کسانی که جزئیات محل اقامت را جست‌وجو می‌کنند، برقرار می‌کند؛ اول عکس اتاق‌های مهمانان، دوم عکس رستوران‌ها و غذاخوری‌ها و بعد عکس مناطق تفریحی.
این مطالعه یادآور می‌شود ابعاد عکس‌ها باید با ابزارهای گوناگونی که برای جست‌وجوی خدمات سفر به کار می‌روند از گوشی‌های هوشمند گرفته تا تبلت‌ها و لپ‌تاپ، منطبق باشد. درصد مشتریانی که برای جست‌وجوی خدمات سفر از هر یک از ابزارهای تلفن همراه، تبلت و لپ‌تاپ استفاده می‌کنند به ترتیب ۴۸، ۴۹ و ۵۶ درصد است. برای هتل‌ها، رستوران‌ها، جاذبه‌ها و دیگر حوزه‌های مربوط به گردشگری عکس‌ها برای بازاریابی آنلاین و آفلاین از مؤلفه‌های اصلی به شمار می‌روند. بنابراین گرفتن عکس‌های حرفه‌ای و اجتناب از اشتباهات اساسی مانند قرار دادن متن روی تصویر، یا گرفتن عکس از اتاق کثیف یا تاریک، از اهمیت بالایی برخوردار است.

عکس را چطوری بگیریم؟

باید از گرفتن عکس‌ از نمای نزدیک دوری کرد. نور عکس‌ها باید گرم و طبیعی باشد. در ویرایش عکس‌ها باید از فیلترها و تصحیح رنگ استفاده کرد. در زاویه عکس‌ها باید وضوح‌ و ترکیب‌بندی را رعایت کرد. عکس‌ها باید دارای وضوح و بیش از ۲ هزار پیکسل باشند.
فهرستی از ویژ‌گی‌هایی را که توجه مصرف‌کنندگان در زمان خرید از وب‌سایت‌های سفر و آژانس‌های مسافرتی را به خود جلب می‌کند، عبارت‌اند از:

  • عکس‌هایی دارای حداقل ۲ هزار پیکسل عرض
  • انتخاب تصاویری با وضوح بالا به عنوان تصویر اصلی و جذب‌کننده
  • بارگذاری حداقل بیست عکس که خدمات گوناگونی را که هتل‌ها ارائه می‌دهند، نشان دهد؛ مثل رستوران، لابی، اتاق ورزش، اتاق ملاقات، اتاق شام
  • ویژگی‌هایی که مختص محل اقامت شما است: منظره محیط خارج، اتاقی که در بهترین مکان قرار دارد، حداقل یک مکان مشترک (مانند اتاق نشیمن، آشپزخانه و…)
  • عدم استفاده از تصاویر قدیمی یا تصاویری که مربوط به یک رویداد خاص در گذشته بوده‌اند.
هنر عکاسی در سفر

بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۵۳ درصد از کسانی که از تبلیغات سفر استفاده می‌کنند هتلی را که فاقد نقد است رزرو نمی‌کنند، اما به نظر می‌رسد قدرت نفوذ تصاویر بسیار بیشتر است؛ نه‌تنها در مورد ترغیب به سفر بلکه در تحقیق برای رزرو. در اینجا هتل‌ها ازنظر میزان تصاویر مورد مقایسه قرار می‌گیرند:

  • هتل‌هایی با داشتن حداقل یک تصویر شاهد افزایش ۱۳۸ درصدی در جست‌وجوی سفر بوده‌اند.
  • هتل‌هایی با بیش از یک‌صد عکس شاهد افزایش ۱۵۱ درصدی در جست‌وجوی در سفر بوده‌اند.
  • هتل‌هایی با بیش از یک هزار عکس شاهد افزایش ۲۰۳ درصدی در جست‌وجو در سفر بوده‌اند.

این یافته دارای مفهوم است و می‌توان فرض کرد که اگر تصاویر بیشتری وجود داشته باشد، مسافران زمان بیشتری را برای دیدن عکس‌ها و ویدئوهای صفحه سایت هتل صرف می‌کنند. این مسئله موجب افزایش پرس‌وجو در مورد نحوه رزرو می‌شود.  احتمال پرس‌وجو درباره نحوه رزرو هتل‌هایی که دست‌کم یک عکس دارند ۲۲۵ درصد و همچنین این موضوع درباره نحوه رزرو هتل‌هایی که بیش از ۱۰۰ عکس دارند ۲۳۸درصد بیشتر است. موضوع مهم دیگر آن است که توریست‌ها مایل هستند عکس‌هایی که دیگر گردشگران گرفته‌اند را مشاهده کنند و مبنای قضاوت خود قرار دهند؛ تا عکس‌هایی که آژانس‌های حرفه‌ای آن‌ها را تهیه‌کرده‌اند. در واقع عکس‌هایی که مردم واقعی گرفته‌اند، نشان‌دهنده زندگی واقعی است و می‌تواند انعکاس مناسبی را جریان زندگی باشد.

اولین جشنواره عکس سفر و ایمنی راه برگزار می شود
عمق زیبایی سوییس را در این تصاویر ببینید
اپلیکیشنی برای دوستداران عکس و سلفی
در این ماشین های عجیب تایوان شنا کنید! (عکس)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code