بلیط هواپیما

مدیریت مسائل مالی در کسب و کار

Reviewing financial affairs with newspaper market data page sitting on a laptop computer

زمانی که اندوخته نقدی وجود ندارد همه چیز از جمله پرداخت حقوق، پرداخت قبوض و خرید تجهیزات با مشکل روبرو شده و کاملا روشن است که برای رفتن به مراحل بعدی رشد باید سرمایه‌ گذاری بیشتری انجام شود. اگر برای مدیریت گردش و جریان وجوه نقدی نیاز به راهنمایی دارید، هفت مورد زیر را در نظر داشته باشید، پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
نقش تصمیم گیری در کسب و کار
نقش روابط مناسب در توسعه کسب و کار
  • جداسازی حساب کسب ‌وکار از حساب شخصی

اگر خودتان به تنهایی موسس شرکتی هستید و همه پول خود را در یک حساب گذاشته اید، اکنون زمان آن رسیده که حساب کسب ‌و‌کارتان را از حساب شخصی ‌تان جدا سازید. از این طریق می ‌توانید چشم ‌انداز دقیقی از وضعیت مالی موجود در کسب ‌و‌کارتان داشته باشید. به خاطر داشته باشید که اگر کسب و‌کارتان ساختار یک شرکت ثبت شده یا شرکت با مسوولیت محدود دارد، از نظر قانونی هم ملزم هستید حساب‌ های خود را جدا سازید.

  • پرداخت به موقع قبض ‌هایتان

به ‌عنوان یک شهروند مسوول باید قبض ‌های خود را به محض دریافت، تسویه کنید. با این حال، توصیه می ‌شود که صبر کنید تا موعد پرداخت آنها فرا برسد. به این ترتیب، شما اندوخته نقدی در دست داشته که هزینه ‌های غیرمنتظره را پوشش می ‌دهد. برای اینکه برنامه‌ ریزی زمانی برای شما آسان شود، پرداخت الکترونیکی قبض‌ ها را فعال سازید.

  • پیش بینی برای دارایی ‌هایتان

کلید موفقیت در مدیریت موثر جریان نقدینگی در کسب ‌و‌کارتان این است که بدانید در حال حاضر در چه جایگاهی قرار داشته و می‌ خواهید به چه جایگاهی برسید. بیشتر صاحبان کسب ‌و‌کار تجربه فراز و نشیب ‌های دوره‌ ای در مسائل مالی را دارند. شاید مشتریان در ماه آگوست به تعطیلات بروند و در فصل زمستان شغل‌ها دچار رکود شود. اوج فروش در فروشگاه‌ های بزرگ در ماه دسامبر یا در زمان شروع سال تحصیلی جدید است. تجزیه و تحلیل فروش ماهانه خود را در چند سال گذشته برای هر دوره انجام داده و در کنار پیش ‌بینی ۱۲ ماه متوالی قرار دهید. امکان دارد از یک حسابدار برای پیاده کردن این تجزیه و تحلیل مالی کمک بگیرید. هنگامی که کار را شروع می‌کنید و از همه چیز نقشه ‌برداری می‌کنید، می‌ توانید برای نوسان ‌های پیش ‌آمده در مسائل مالی و رکود به‌وجود آمده در فروش، بهترین پیش ‌بینی و برنامه ‌ریزی را داشته باشید.

  • در مورد صورتحساب‌ها منظم باشید

همیشه مشتریان مشکل ‌سازی هستند که پرداخت ‌های خریدهایی که کرده‌اند را به تعویق می ‌اندازند. اما در اغلب موارد بزرگ ‌ترین مقصر در کندی پرداخت فاکتورها، ضعف مدیریت جریان نقدی کسب ‌و‌کار است. بسیاری از صاحبان کسب ‌و‌کارهای کوچک پیگیری پرداخت ‌های مشتریان را به‌عنوان اولویت وظایف اداری در فعالیت ‌های روزانه خود قرار نمی‌دهند. اما در نهایت اگر فاکتور‌ها پرداخت نشوند، درآمدی هم وجود ندارد.برای هر پروژه یک ساختار رسمی مطمئن ایجاد کرده که فاکتورها به موقع تحویل و پرداخت شود. در هر هفته زمانی را تعیین سازید. مثلا می ‌توانید هر صبح چهارشنبه ۱۵ دقیقه را به بررسی فاکتورها اختصاص دهید. اطمینان حاصل کنید که هیچ چیزی نادیده گرفته نشده است. صورت حساب ‌های گذشته را بررسی و فاکتورهای عقب افتاده را پیگیری کنید.

  • تخفیف برای بدهکاران خوش ‌حساب

برخی از کسب ‌و‌کارها برای آن دسته از مشتریان که صورت حساب خود را فورا پرداخت می‌ کنند، تخفیف ‌های کوچکی مدنظر قرار می دهند. این کار می ‌تواند برای تشویق مشتریانی که صورت حساب‌های خود را دیر پرداخت می ‌کنند، استراتژی موثری به حساب بیاید. البته باید بر کار فروشندگان خود نظارت داشته باشید که تخفیف‌ های بی‌مورد در نظر نگیرند.

  • انتقال اطلاعات مربوط به جریان نقدی به کارمندان

اگر کارمندان شما در این مورد اطلاعات کافی داشته باشند، اهمیت جریان نقدی را درک کرده و این به بهتر شدن کسب ‌و‌کار کمک خواهد کرد. به ‌عنوان مثال، کارمندان بخش فروش نباید فقط روی فروش متمرکز باشند، بلکه باید از پرداخت شدن به موقع و کامل فاکتورها اطلاع و اطمینان حاصل کنند. کارمندان باید بدانند که پایان یافتن یک پروژه، به معنی ارسال فاکتور نهایی و بستن حساب‌های مالی مربوط به آن بسیار اهمیت دارد. در نظر داشته باشید که همه کسب ‌و‌کارها در هر اندازه و ابعادی، با مدیریت جریان نقدی کسب‌ و‌کار سر و کار دارند. اجتناب از همه چالش‌ها امکان پذیر نیست، اما شما می ‌توانید کمبود‌ها و نواقص را پیش ‌بینی کرده و گام ‌های پیشگیرانه ‌ای برای مدیریت بهترو موثر امور مالی خود بردارید.

  • استفاده از وام ‌های بلندمدت و حتی لیزینگ

به‌ طور کلی، لیزینگ یا گرفتن وام برای خرید یک قطعه از تجهیزات و موارد دیگر بهتر از خرید نقدی آن است. پرداخت‌ اقساط بلند مدت می‌تواند برای کسب وکار شما سودمند باشد. در این صورت می‌توانید پول نقد خود را برای هزینه ‌های دیگری به کار ببرید. بانک‌ ها برای خریدهای بزرگی مثل وسایط نقلیه، تجهیزات کامپیوتری یا ابزارها معمولا نرخ‌ های بهره پایین و معاملات جذاب را پیشنهاد می ‌کنند. برای پوشش هزینه‌ های روزانه یا پرداخت حقوق کارکنان گرفتن وام با بهره پایین، کار سختی است.

چه معیارهایی در انتخاب ایده ها نقش بازی می کنند؟
چه معیارهایی در انتخاب ایده ها نقش بازی می کنند؟
آرام ترین و صلح طلب ترین کشورهای جهان کدام ها هستند؟
آرام ترین و صلح طلب ترین کشورهای جهان کدام ها هستند؟
جمله هایی که هرگز از افراد موفق نمی شنوید
جمله هایی که هرگز از افراد موفق نمی شنوید
رکوردشکنی واشنگتن در کسب درآمدهای گردشگری
رکوردشکنی واشنگتن در کسب درآمدهای گردشگری