معرفی ۱۰ محیط کاری جذاب و خلاقانه

دفاتر بیشتر شرکت ها از نورهای فلورسنت، دیوارهای صورتی، تکنولوژی قدیمی و فضاهای پارتیشن بندی شده ترسناک تشکیل شده است، اما بعضی از شرکت ها نظیر فیس بوک، گوگل و باکس به کارکنان خود فضاهای خلاق، رنگی و انگیزه بخشی ارائه می دهند.
ایجاد یک محیط کاری خوب، منعکس کننده فرهنگ شرکت می باشد و باعث ایجاد غرور برای کارکنان، افزایش کارایی و افزایش فروش می شود. طراحی خلاق محیط کار مزایایی را برای شما ایجاد می کند. مثلاً، محیطی با بازی های ویدئویی به کارکنان فرصت می دهد، فکر خود را آزاد کنند تا بتوانند دوباره تمرکز بهتری بر روی کار داشته باشند، یا فضایی با رنگ های متنوع و ساختارهای جالب باعث قلیان ایده های خلاق در کارکنان می شود.
سرسره گوگل، سالن بولینگ اینفوسیس و دفتر مرکزی اپیک بسیار جذاب و خلاقانه می باشد. پایین آمدن کارکنان بوسیله سرسره در گوگل، باعث شکستن اصول محافظه کارانه و خشک محیط کارها می شود، باید ببینید که رئیس گوگل چگونه با یک لبخند بر روی لبانش از این سرسره پایین می آید! سالن بولینگ اینفوسیس باعث می شود کارکنان در موضوعی غیر از مسائل کاری با هم تعامل برقرار کنند. دفتر مرکز اپیک شبیه ایستگاه مترو می باشد که بسیار خلاقانه و منحصر بفرد می باشد و باعث الهام بخشیدن به کارکنان می شود.

EPIC

۱. Epic: دفتر مرکزی این تولید کننده بزرگ نرم افزارهای پزشکی، آزمایشگاهی، داروسازی و بیمارستانی در شهر ورونای ایالت ویسکنسین آمریکا می باشد و به شکل سالن ترن های متروی نیویورک طراحی شده است.

GOOGLE

۲. Google: بزرگترین موتور جستجوی دنیا که در زمینه های تبلیغاتی نیز کار می کند، در یکی از دفاترش ایده جالبی را پیاده کرده است؛ به طوری که کارکنان می توانند برای رفتن به طبقات پایین از سرسره استفاده کنند. به طور کلی فضاهای کاری گوگل بسیار غیر رسمی و سرگرم کننده است.

MICROSOFT

۳. Microsoft: در بزرگترین شرکت ارائه نرم افزار رایانه ای دنیا، کارکنان در مقابل میز هایی می نشینند که یک تبلت بزرگ لمسی بر روی آن قرار دارد. صندلی ها نیز به شکل مبل های بسیار راحت، رنگی و غیر رسمی طراحی شده است.

INFOSYS

۴. Infosys: این شرکت بین المللی خدمات مشاوره ای اقتصادی، فن آوری اطلاعات و مهندسی که دفتر مرکزی آن در بنگلور هند است، در یکی از دفاتر خود یک سالن بولینگ طراحی کرده است و کارکنان در زمان های مشخصی می توانند به بازی در آن بپردازند.

BOX

۵. Box: این شرکت اشتراک گذاری فایل ها و مدیریت محتوای آنلاین که دفتر مرکزی آن در لوس آلتوس ایالات کالیفرنیا آمریکا قرار دارد، در بعضی از دفاتر خود به جای صندلی های ثابت، صندلی هایی به شکل تاب طراحی کرده است.

FACEBOOK

۶. Facebook: این شرکت ارائه دهنده سرویس بزرگترین و پر مخاطب ترین شبکه اجتماعی آنلاین دنیا که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا قرار دارد، برای کارکنان خود اتاق هایی مجهز به بازی های ویدئویی طراحی کرده است.

GROUPON

۷. Groupon: این شرکت تجارت الکترونیک که در زمینه خرده فروشی آنلاین، معامله و خرید و فروش اینترنتی فعالیت می نماید و دفتر مرکزی آن در شیکاگو امریکا قرار دارد، رنگ های روشن و چشم گیر و طراحی های مدرن را جایگزین طراحی های سنتی کرده است.

EDELMAN

۸. Edelman: این شرکت بین الملل ارائه دهنده خدمات روابط عمومی در زمینه کسب و کار که دو دفتر مرکزی در نیویورک و شیکاگو دارد، در طراحی دفتر شیکاگوی خود از رنگ های روشن و المان های طراحی مدرن استفاده کرده است.

AUTODESK

۹. Autodesk: کارکنان این شرکت طراحی نرم افزارهای سه بعدی و شبیه سازی رایانه ای که مشهورترین نرم افزارهایش شامل تری دی مکس، اتوکد و مایا می شود، یک محیط کاری طراحی کرده است که کارکنان می توانند در فضاهای جالب و راحتی با یکدیگر به تعامل و همکاری بپردازند.

HUMAN-HEALTHY

۱۰٫ HUMAN Healthy Vending: این شرکت تولید کننده دستگاه های فروش خودکار که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا قرار دارد، مبل هایی با طراحی مدرن و بسیار راحتی را در محیط کار و سالن پذیرش قرار داده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code