مهندسی زبان بدن: نکاتی درباره ارائه کارت ویزیت

business-card

نکات طلایی درباره ارائه کارت ویزیت
. هیچ وقت روی کارت ویزیت مقابل فرد چیزی ننویسید.
. از کیف های مخصوص کارت ویزیت برای حمل آن استفاده کنید.
. همیشه کارت ویزیت را همراه خود داشته باشید.
. موقع جستجوی کارت ویزیت در جیب هایتان، همه محتویات داخل جیب را نمایان نکنید.
. همیشه جای مشخص و معینی برای کارت ویزیت داشته باشید.
. در صورتی که از کسی کارت ویزیت دریافت کرده اید ابتدا نام، سمت و اسم شرکت را در کارت بخوانید. بهتر است مشخصات او را بلند بخوانید و سپس کارت را در کیف یا جیبتان بگذارید و پس از انجام این کارها، کارت ویزیت خودتان را به او بدهید.
. برای طراحی این کارت، از موسسه های گرافیکی کمک بخواهید.

دادن کارت ویزیت همراه با نگاهی جدی
بدن کمی به سمت جلو خم و نگاه به روبه رو متمرکز می شود و اگر فرد از عینک استفاده کند نگاه از بالای عینک به مخاطب خیره می شود. سپس شخص، کارت ویزیت را به سمت طرف مقابل گرفته و در مورد کسب و کار یا نشانی محل شرکت توضیح می دهد. این حالت در ایران رواج دارد و صلابت و جدیت فرد در کار را می رساند. معمولاً برای گرفتن کارت ویزیت طرف مقابل هم از همین دست استفاده می شود. این حالت در خانم ها و آقایان مشترک است.
بلندشدن و دادن کارت ویزیت
شخص برمی خیزد و سپس با لبخند خم می شود و کارت ویزیت را به شخص مقابل تحویل می دهد. این حالت بسیار مرسوم است و ابراز علاقه جهت همکاری با طرف مقابل را نمایش می دهد. این حالت برای شروع یک مذاکره دوستانه توصیه می شود که بیانگر ابراز علاقه و خوشحالی از دیدار طرف مقابل است. مدت زمان این واکنش چند ثانیه و همراه با جملات دوستانه است. این حالت در آقایان مرسوم است.
دادن کارت ویزیت بین دو انگشت متمایل به روبه رو در حالت ایستاده
دادن کارت ویزیت بین انگشتان و گرفتن آن در حالت ایستاده به سمت فرد، اطمینان از کالا یا خدمات فرد را نشان می دهد. این نوع روش کارت دادن بیشتر در بازار رایج است و فرد معمولاً با نگاه به کارت ویزیت خود بیان می کند که این کارت برایش ارزشمند است. این روش بیشتر حفظ روابط و علاقه مندی فرد را برای توسعه کار نشان می دهد و نمایانگر این است که وی مایل است قدرت خود یا شرکت مربوطه را به نمایش گذارد. این حالت در آقایان و خانم ها مشترک است.
دادن کارت ویزیت با دو دست
دادن کارت ویزیت با دو دست و با احترام، شیوه ای است که مردمان چین و ژاپن از آن استفاده می کنند و به مرور در بین ایرانیان هم رواج یافته است. محترمانه ترین نوع دادن کارت ویزیت به افراد به این روش است و ارزشمند بودن فرد مقابل و احترام زیاد به او را نشان می دهد. وقتی کارت ویزیت با دو دست تقدیم می شود، با جملات بفرمایید، خواهش می کنم و غیره همراه است. برای دادن کارت ویزیت این روش توصیه می شود. این حالت در خانم ها و آقایان مشترک است.

منبع: کتاب مهندسی زبان بدن نوشته پویا ودایع

ریسک عملیاتی، چه نوع ریسکی است؟
ریسک عملیاتی، چه نوع ریسکی است؟
بهترین راه ها برای داشتن استخدامی هوشمندانه
بهترین راه ها برای داشتن استخدامی هوشمندانه
رابطه ی رهبری و شخصیت از کجا نشأت می گیرد؟
رابطه ی رهبری و شخصیت از کجا نشأت می گیرد؟
مشتریان خود را راضی نگه دارید!
مشتریان خود را راضی نگه دارید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code