راهکارهایی برای موفیقت زنان در کسب و کار

جلوی پیشرفت خود را نگیرید!

به‌طور کلی، زنان بیش از مردان با «شکاف اعتماد به نفس» دست‌ و پنجه نرم می‌کنند. داشتن یک رویکرد مختص به خود و درک اینکه چطور می‌توان به شیوه‌ای موثر و واقعی ارتباط برقرار کرد، به شما در محیط کار حس قدرت و اعتماد به نفس می‌دهد. اما وقتی کسب‌ وکار خودتان را دارید، تنها فردی که باید مدیریت کنید خودتان هستید. گاهی اوقات این کار سخت‌ترین چالش پیش روی شما است، چون فقط می‌توانید به مرحله‌ای برسید که ذهن شما آن را امکان‌پذیر تشخیص می‌دهد. وقتی ذهن‌تان را به چیزهایی که امکان دارد، توسعه می‌دهید، باید به خودتان اجازه داده که باور داشته باشید این احتمالات برای شما هست. زنان باید به خودشان اجازه دهند در سه حوزه کلیدی رو به جلو حرکت کنند.  با الی گشت باشید تا با این سه حوزه آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
گاهشمار حضور زنان در تاریخچه هوانوردی
نقش روابط مناسب در توسعه کسب و کار
موفقیت

تحول به وجود آورید

صرفا به این دلیل که یک مسیر خاص در گذشته برای شما و کسب ‌وکارتان کاربرد داشته، به این معنی نیست که الان هم باید از همان به جلو بروید. این طبیعی است که در طول زمان رشد کرده و تغییر کنید. این موضوع برای کسب وکارتان هم با توجه به تغییر تقاضای بازار، رشد شخصی و فرصت‌های نوظهور صادق است.

اگر مسیر کسب ‌وکارتان را دوست ندارید، آن را عوض کنید. رئیس شما هستید. نباید منتظر بمانید دیگران به شما اجازه دهند وارد بازار جدیدی شوید، محصولات یا خدمات جدیدی تولید کنید یا کلا شرکت را از نو بسازید.

وقتی یک مسیر جدید کاری را در نظر می‌گیرم، متحمل ریسک می‌شوم. درحالی‌که در این مرحله، همکاری با مشتریان موجود را ادامه می‌دهم، اما تمرکز توسعه کسب ‌وکار را به جذب مشتریانی برای محصول یا خدمات جدید احتمالی تغییر می‌دهم. اگر بر فرآیند توسعه تسلط کافی داشته باشم، بخش جدید کسب‌وکار را ساخته یا دیگر بخش‌ها را در یک سطح تثبیت نگه می‌دارم تا خودشان به آرامی افول کرده و باعث تبلور بخش جدید شود. اتخاذ چنین رویکردی به من اجازه می‌دهد حوزه‌های رشد جدید را کشف کرده و اگر تلاش جدیدم مطابق انتظار نتیجه نداد، ریسک مالی زیادی نمی‌کنم.  به خودتان اجازه دهید امکان بروز و اجرایی شدن ایده‌هایتان را کشف کنید. اگر نتایج خوبی به دست آوردید، آزادانه آنها را دنبال کنید و اگر برعکس شد، دیگر پیگیر آنها نباشید.

شاد باش

شاد باشید

به‌عنوان یک کارآفرین اگر احساس شادمانی نکنید، یک جای کارتان درست نیست. مسئولیت اولیه تغییر جهت مسیر کسب‌وکار بر عهده شما است. گاهی لازم است در برنامه کاری فضایی خالی برای فعالیت‌های ضروری در جهت رفاه و آسایش خودتان ایجاد کنید؛ فعالیت‌هایی مثل ورزش، خواب و استراحت. این مسائل تحولی اساسی در روش کار کسب ‌وکارتان ایجاد می‌کنند.

اینکه شما چیزی بوجود آورده یا کسی از شما می‌خواهد کاری انجام دهید یا با انجام کاری پول بیشتری درمی‌آورید، صرفا به این معنا نیست که می‌توانید و باید به جلو حرکت کنید. هر کسب ‌وکاری دوره‌ های کاری پراسترسی را پیش رو دارد. اما اگر اینها باعث شود همیشه ترس و نگرانی داشته یا از کارتان تنفر داشته باشید، بهتر است به این فکر کنید که چه چیزهایی باید عوض شود. همچنین اگر واقعا چیزی را که خلق کرده‌اید و کاربرد دارد، دوست دارید، نیازی نیست به خاطر نظر دیگران دست به تغییر آن بزنید.

در طرف دیگر قضیه، اگر می‌خواهید کسب ‌وکاری پیشرفته که سریع رشد کند داشته باشید، وارد عمل شوید. باید کاری را که ایده‌های بالقوه را بالفعل می‌کند عملیاتی کنید. افراد، مکان‌ها و فرصت‌های کسب‌وکار را که نه تنها هورمون هیجان اولیه را تولید می‌کنند، بلکه باعث می‌شوند در پایان کار خوشحال و هدفمند باشید، پیدا کنید. هر کسب ‌وکاری که دارید، کوچک یا بزرگ، محلی یا بین ‌المللی، متمرکز یا پراکنده، خودتان بودن را فراموش نکنید. هیچ‌کس جز خودتان نمی‌تواند محدوده کارهای امکان ‌پذیر را تعریف کرده و هیچ‌کس جز خودتان نمی‌تواند به این باور برسد که می‌توانید این کارها را عملی کنید.

خودت باش

خودتان باشید

فعالیت در کسب ‌وکار به عنوان یک زن، شما را در موقعیت حساس و ظریفی قرار می‌دهد. تجربه من می‌گوید باید سخت کار کرده تا بتوانید کسب ‌وکارتان را به شیوه‌ ای که با شخصیت‌تان به عنوان یک انسان همخوانی داشته باشد، بسازید. برای خودتان نقش‌های تکراری در نظر نگیرید. من برای آن دسته از زنانی که صاحب کسب ‌وکاری هستند و فقط برای خدمات‌‌رسانی به زنان تمرکز می کنند، احترام زیادی قائلم. اما صراحتا کسب‌‌ وکار خود من این‌گونه نیست و در خدمات‌دهی تفاوت جنسیتی قائل نیستم‌.  سعی کنید به یک قالب کلیشه‌ای از آنچه «کارآفرین زن یا مرد» می‌نامند، تبدیل نشده و اجازه دهید برندتان مطابق با شرایط رشد کند. بدون احساس شرمندگی از چیزی، خودتان باشید و در این صورت بیشترین ظرفیت را برای رشد کردن به عنوان یک کارآفرین دارید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code