بلیط هواپیما

نقش روابط مناسب در توسعه کسب و کار (بخش دوم)

روابط چه تاثیری در توسعه کسب و کار می گذارند؟

در مطلب گذشته در خصوص چندی از وظایف و نقشی که روابط در توسعه کسب و کار دارد، صحبت کردیم حال در این مطلب به بقیه نقش هایی که در این میان ایفا می کند می پردازیم. در عصر دیجیتال امروز، ارتباطات به شکل ‌های مختلف در جریان است اما توانایی برقراری ارتباطاتی شفاف همچنان از اهمیت خاصی برخوردار است. جدا از راه و روش های رابطه ای و تعاملی علت های زیادی برای اینکه بتوان ارتباطات شغلی و سازمانی را ایجاد کرد نیز در میان هست. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این موضوع بدانیم.

مطالب مرتبط:
نقش روابط مناسب در توسعه کسب و کار (بخش اول)
برای مدیرانی که به دنیال موفقیت هستند
کسب و کار

بهبود روابط کارکنان

به یاد داشته باشید که هیچ دوستی در نبود سطح مناسبی از ارتباطات شکل نمی‌گیرد. هر چه تعامل بین کارکنان بیشتر باشد، صمیمت در طول زمان افزایش می یابد. حالتی را تصور کنید که در آن بخشی از ارتباطات بدون نیاز به کلمات شکل می‌ گرفت، بنابراین برخورداری از توانایی برقراری ارتباطات کلامی و غیرکلامی افزایش می یافت. به‌عنوان نمونه در این خصوص می‌توان به زبان بدن اشاره کرد. جدا از نوع تعاملات، تا زمانی که کارمندان یک مجموعه از انگیزه‌های یکدیگر آگاه هستند و اهداف مشترکی دارند، شما تیمی سرزنده دارید که به خوبی فعالیت می‌ کند. به این ترتیب سطوح پیشرفته همکاری در قالب بهره‌ وری در حوزه‌های مختلف سازمان را می توان دید.

اجرای قواعد و قوانین

هر کسب ‌وکاری باید مجموعه‌ای از قوانین و فرآیندها را داشته باشد که باید به ‌منظور کسب موفقیت از آنها پیروی شود. برای مثال شاید برای انجام کاری در سازمان، فرآیندی خاص وجود داشته باشد یا احتمالا برای عدم فعالیت مناسب و اثربخش کارکنان عواقبی در نظر گرفته شود. به هر طریق ایجاد آگاهی از قواعد و فرآیند‌ها در میان کارکنان ضروری است و این امر جز با کمک ارتباطات مستحکم و قوی قابل تحقق نیست. چنین ارتباطی مستلزم چیزی بیش از تهیه دفترچه راهنما برای کارکنان است. هر سازمانی می ‌داند که قوانین نیز همواره باید به همراه ایجاد تغییر در محیط در طول زمان عوض شوند. اصول اولیه سازمان و کسب ‌وکار باید در هر شرایطی رعایت شده و نباید از کارمندان این توقع را داشت که خود به رعایت خطوط قرمز توانایی داشته باشند. اینجا است که اهمیت ارتباطات روشن می‌شود.

توسعه نوآوری

مهم نیست مسوولان ارشد سازمان چه اندازه ماهر و با استعداد هستند، در هر صورت ایده‌های آنان محدود است. با تشویق همگان برای به اشتراک گذاردن نظرات و ایده ‌ها، به ‌زودی با کارکنانی روبرو خواهید بود که در واقع حرفی برای زدن دارند. بهترین کارکنان شما همیشه ایده‌ هایی برای اجرای موفق‌تر کسب ‌و کار دارند و فراهم کردن فرصتی برای طرح نظرات آنان، فرصت بزرگ برای سازمان شما به حساب می آید. یک سازمان می ‌تواند با فعالیت گروهی در سایه ارتباطات موثر، نوآوری‌ های بیشتری به ارمغان بیاورد.
روشن است که مزایای ارتباطات برای کسب ‌و کارها فراوان است و تصور هر نوع موفقیت بدون وجود ارتباطات دشوار است. جدا از اینکه از اندازه و نوع کسب ‌و کار، یکی از مهم‌ت رین عوامل موفقیت ارتباطات است. اگر این اعتقاد را دارید کسب ‌و کار شما از شرایط خوبی در تعاملات برخوردار نیست، نیازی نیست سازمان با مشکلی دست به گریبان باشد که به آسانی قابل حل است. ارتباطات را قوی کنید و نتایج و مزایای آن را بررسی کنید.

آژانس های مسافرتی چگونه باید در دنیای کسب و کارهای الکترونیک ادامه حیات دهند؟
آژانس های مسافرتی چگونه باید در دنیای کسب و کارهای الکترونیک ادامه حیات دهند؟
تغییر این عادات به بهبود کیفیت زندگیتان کمک می کند!
تغییر این عادات به بهبود کیفیت زندگیتان کمک می کند!
با این نکات باهوش تر به نظر برسید!
با این نکات باهوش تر به نظر برسید!
با این ۸ کار زمان های مرده را مدیریت کنید
با این ۸ کار زمان های مرده را مدیریت کنید