بلیط هواپیما

از ویژگی سازمان های نوین چه می دانید؟

بیل گیتس در کتاب سرعت اندیشه تلویحا“ به موضوع یکپارچگی مقیاس ها اشاره دارد . وی خاطر نشان می سازد که در دهه ۲۰۰۰ آنچنان که اطلاعات جمع آوری و مدیریت می شود ، آنچنان که یک محصول جدید فراورش و به بازار عرضه می شود می تواند پیروزی یا ناکامی سازمان عرضه کننده را بدنبال داشته باشد . یعنی ورود به بازار و خروج از صحنه رقابت همزمان خواهد بود . وی یادآور می شود که دهه ۲۰۰۰ دهه شتاب و سرعت تغییر خواهد بود . کلید موفقیت در این دهه سرعت اندیشه است. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
مدیریت‌ رفتار سازمانی در هزاره‌ جدید
تجزیه و تحلیل بر مبنای عوامل محیطی و سازمانی
سازمان نوین

روان بودن جریان اطلاعات برجسته ترین ویژگی سازمانها ، در اقتصاد مبتنی بر دانش است . روان بودن اطلاعات در سازمان ، مانند جریان خون در رگ ها ، راه حل های فردی و گروهی فراوانی را برای فرآیند توسعه محصول جدید با خود به همراه می آورد . ابزارهای دیجیتالی راه آسان دستیابی ، پخش و بکارگیری منابع مورد نیاز فرآیند را بسیار هموار کرده است .

کار اطلاعاتی در اقتصاد مبتنی بر دانش ، برای توسعه محصول جدید ، کار فیزیکی به نوع تازه کار ، کار اطلاعاتی تحویل می گردد . کار اطلاعاتی (Information Work) به روش پردازش اطلاعات در مغز انسان یا رایانه اطلاق می گردد .

بخش اعظم کارها ( بیش از ۸۰ % ) در اقتصاد مبتنی بر دانش ، کار اطلاعاتی است . حتی در مقیاس کشوری بیشتر حجم کاری کشورهای پیشرفته کار فکری ( اطلاعاتی ) است . بکارگیری ابزارهای دیجیتالی شرکت را قادر می سازد کار اطلاعاتی را با کارایی ، عمق و خلاقیت بیشتر انجام دهد . به تعبیری ، تفاوت فراورده های ملموس ( کالا و محصول صنعتی ) و فراورده های داده ای ( اطلاعات ) مانند حرکت اتمها در حالتی که محصولی مانند خودرو یا رایانه تولید می شود و پیت ها در حالتی که کاری مانند تجزیه و تحلیل داده ها انجام می شود می باشد . بنابراین در اقتصاد مبتنی بر دانش ، سازمانها در پی تبدیل کارهای نیرو بر به کارهای دانش بر هستند .

کارهای دانش بر یعنی افزودن اندیشه انسانی به داده ها برای حل مسائل رودرروی سازمان و از جمله توسعه محصول جدید . همانطور که بیشتر اشاره شد در دهه ۱۹۷۰ سرعت توسعه محصول جدید مثلا” یک خودرو ، از پیدایش اندیشه ، طراحی ، ساخت تا روانه شدن به بازار فروش حدود ۲۵ سال طول می کشید ، در ۱۹۹۰ این زمان به حدود ۵ سال ، در ۱۹۹۸ به یک سال رسید . امروزه توسعه محصول جدید به روز و حتی به ساعت بیان می شود. در حالی که کیفیت محصول نیز بصورت نمایی ارتقا یافته است . در دهه ۷۰ سازمانها در سطح ۲ و ۳ سیگما فعالیت می کردند و در دهه ۲۰۰۰ فعالیت در سطح زیر ۵ سیگما ، کسب و کار را به نابودی و ورشکستگی خواهد کشاند . بنابراین توسعه محصول جدید علاوه بر سرعت ، کیفیت را نیز به شدت تحت تاثیر قرارداده است . فرهنگ شتاب در همه عرصه های کسب و کارهای جدید در اقتصاد مبتنی بر دانش تسری پیدا کرده است . در این بستر ، هرگونه دگرگونی با خود فرصتی برای توسعه محصول جدید به همراه دارد . اگر سازمانها از نقاط قوت خود برای بکارگیری فرصت ها استفاده نکنند ، در دام جنبه های منفی آن گرفتار خواهند شد . سازمانهای سرآمد با برخورد فعال و ارائه محصول جدید تهدیدهای این فرهنگ را به فرصت تبدیل می کنند .

دردنیای اطلاعات بازار دیگر یک مفهوم فیزیکی ندارد . بازار دارای مفهوم دیجیتالی خواهد بود . این بازار از ویژگی های خاص خود برخوردار می باشد . تولید در این بازار با روشهای مرسوم سنتی متفاوت است . ویژگی های مهم بازار دیجیتالی عبارتند از :

  • ورود و خروجی آتی ، یعنی به سرعت برق می توان موفق بود یا ناکام شد .
  • هاشیه سود صفر ، تولید در بازار دیجیتالی فرآیندهای خاص را می طلبد
  • ضایعات صفر
  • رقابت تنگاتنگ

در بازار دیجیتالی به همه کسب و کارها هشدار داده می شود که اگر تاکنون در صنعت خود بی رقیب بوده اند ممکن است بزودی مورد هجوم بازیگران بازرگانی مجازی قرار گیرند در چنین فضایی ، هیچ شرکتی نمی تواند موقعیت خود را در بازار ایمن ببیند . ورود و خروج در این بازار آنی و بدون هیچ مقدمه ای است . در یک لحظه می آید اگر موفق شد می ماند واگر نه خارج می شود . او به توانایی او در رقابت یعنی توانایی مدیریت و توسعه محصول جدید بستگی دارد . مدیرتی در فضای نوین با مدیریت سنتی متفاوت است . این تفاوت به تفاوت در ذات محصولات دو فضا است .

در آنجا روی منابع و روشها فرآیند مدیریت اعمال می گردد . یعنی برنامه ریزی ، سازماندهی هماهنگی و آیین منابع و روشها برای تولید کالا ، در اینجا دانش و دانایی مدیریت می گردد . مدیریت دانش یعنی گردآوری ، سازماندهی اطلاعات ، پخش و رساندن اطلاعات به کار برانی که

به آن نیاز دارند و این یعنی جریان روان اطلاعات در شریان حیاتی سازمان و بهبود مداوم آن از راه تجزیه و تحلیل دادهها و همکاری با دیگران .

مدیریت دانش یعنی جریان روان اطلاعات برای توسعه محصول جدید و تامین بهتر نیازمندیهای مشتریان بنابراین مدیریت دانش یک ابزار است برای تامین نیازهای مشتریان که همانا توسعه محصول تازه سازمان خواهد بود . با مدیریت دانش ، هوشمندی و بهره هوشی سازمان ارتقا  می یابد . آن دسته از شرکتها که از سرمایه های هوشی خوب بهره برداری کنند می توانند به هنگام و به درستی نیازهای مشتریان را تشخیص داده و آن را در محصول جدید محقق سازند و خود را به عنوان پیشتازان و رهبران بازار آینده مطرح سازند . سیستم ها و زیر سیستم هایی در دسترس مدیران قرار گرفته ، با کارایی هر چه بیشتر ، قدرت پاسخگویی به هنگام سازمانهای مبتنی بردانش را به دگرگونی های محیطی، چالش های رقبا ونیازهای مشتریان را تقویت نماید . این سیستم ها جریان فراوری شده داده ها را به موقع به افراد مناسب در سازمان می رساند .

استراتژی وب سایت شما تا چه اندازه قدرتمند است؟
استراتژی وب سایت شما تا چه اندازه قدرتمند است؟
با این خصوصیات، سرمایه گذاران را به سمت خود بکشانید
با این خصوصیات، سرمایه گذاران را به سمت خود بکشانید
رعایت این قوانین به موفقیت کسب و کارتان می انجامد
رعایت این قوانین به موفقیت کسب و کارتان می انجامد
بزرگ‌ترین هتل جهان; تعریف جدیدی از واژه خارق العاده
بزرگ‌ترین هتل جهان; تعریف جدیدی از واژه خارق العاده