بلیط هواپیما

چه زمانی، پربازده ترین ساعات روز است؟

در این ساعات، به کارای مهم تر خود بپردازید

نویسنده و محققی به نام بن انجل می گوید: تحقیقات نشان می دهد که اکثر مردم بیشترین بازدهی را بعد از بیدار شدن و ۲ ساعت اول روزشان یعنی ساعات ۹ تا ۱۱ دارند.

با نگاهی به شبکه ی کارآفرینان (Entrepreneur Network)، جایی که آنها مشغول تولید بهترین محتواهای آموزشی و خلاقانه هستند، از کارآفرینان موفق خواسته شده تا از اصول رهبری و تجربیات خود بگویند. در اینجا بن انجل موضوع خودش را به بهترین و پربازده ترین ساعات روزانه اختصاص داده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا نگاهی به علت و چگونگی استفاده مفید از این ساعات بندازیم.

ساعت های پربازده

به چه علت این دو ساعت را نباید از دست بدهیم؟

مطالب مرتبط:
از برنامه ی صبحگاهی افراد موفق خبر دارید؟
افراد شاد و موفق چه عادات روزانه ای را دنبال می کنند؟

بر اساس تحقیقاتی که دانشگاه میشیگان انجام داده است، ساعات اولیه ی روز تا حدود ساعت ۱۱ را می توان بهترین زمان برای اختصاص دادن به کارای مهم دانست. البته پشت این موضوع علت های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها را می توان، بالا بودن سطح هورمون استرس (هورمون کورتیزول) دانست، که البته برعکس آن چیزی که فکرش را می کنید، این هورمون تاثیر مثبتی بر روی بدن انسان خواهد گذاشت. این هورمون با بالا بردن هوشیاری مغز می تواند به دقیق و منظم انجام شدن فعالیت های مختلف شما کمک شایانی بکند. پس همانطور که گفتیم در این ساعات بالا رفتن بهره وری را شاهد خواهید بود، اما چطور از این ساعات بهترین استفاده را داشته باشیم؟

بن انجل که قبلا این موضوع مهم را با ما به اشتراک گذاشته بود، معتقد است در این ساعات باید از انجام کارهای روتین و روزمره مثل چک کردن ایمیل ها خودداری کنیم، که شاید بتوان این کارها را اتلاف وقت نامید. بعضی از ما عادت کرده ایم، اول صبح چندین بار به شبکه های اجتماعی رفته و اخبار دنیای اطرافمان را چک کنیم. باید به این موضوع توجه کنید، پیگیری این موضوعات تمرکز شما را از کاری که می خواهید انجام دهید، پرت می کند.

ساعت های پربازده

پس چه کاری انجام دهیم؟

از حواشی دنیای مجازی بیرون آمده و خیلی از کارهایی که جزو ملزومات نیست را کنار بگذارید یا به زمانی بهتر مثل زمان ناهار و … موکول کنید. در عوض سعی کنید ساعات اولیه‌ی روزتان، که بدن و ذهن در بهترین وضعیت قرار دارند را به انجام مهم‌ترین پروژه‌ها اختصاص دهید. انجام چنین کاری در ابتدا ممکن است سخت باشد، اما بعد از گذشت مدتی به آن عادت خواهید کرد. البته ناگفته نماند که ساختار بدن هر شخص منحصربه‌فرد بوده و متمایز از دیگران است. اکثر افراد بین ساعت ۹ تا ۱۱ صبح بهره‌وری بالایی دارند اما اگر این ساعات برای شما متفاوت بود اصلا جای نگرانی نیست. مهم این است که بدن خود را بشناسید و ببینید که در چه ساعاتی بالاترین بهره‌وری را دارد. سپس با یک برنامه‌ریزی دقیق کارهای مهم خود را به آن زمان موکول کنید.

هوش سرشار کارمندانتان را بهتر بشناسید
هوش سرشار کارمندانتان را بهتر بشناسید
شروع کسب و کار سن نمی شناسد!
شروع کسب و کار سن نمی شناسد!
ترفندهایی برای جذب مخاطب در سخنرانی ها
ترفندهایی برای جذب مخاطب در سخنرانی ها
آسیب شناسی رفتار در سازمان ها
آسیب شناسی رفتار در سازمان ها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code