چگونه کارهای خود را ساده تر کنید

simple

اگر پیچیدگی کارهای شما زیاد شده است، با ساده سازی آنها می توانید به راحتی به آنها رسیدگی کنید. در این مقاله سعی داریم به نکات و راه هایی اشاره کنیم که با استفاده از آنها می توانید کارهای پیچیده خود را ساده سازی کنید.
یقیناً زندگی ساده نیست، خصوصاً در کسب و کار. تکنولوژی بسیاری از کارها را ساده تر کرده است، اما به موازات آن، سرعت تغییرات نیز زیاد تر شده است، در نتیجه بعضی ها در پاسخگویی به این تغییرات سریع، کند عمل می کنند.
قرار نیست دنیا متوقف شود تا شما پیاده شوید. شما باید یک پروژه یا کار پیچیده را ساده سازی کنید تا بتوانید آنرا به انجام رسانید و در انتظار فرصت های بعدی بمانید. در اینجا به ۹ نکته برای ساده سازی کارها اشاره می کنیم. از این روش ها استفاده کنید و اجازه ندهید پیچیده بودن مانع رسیدن شما به موفقیت شود.

۱٫ کار را به زبان یک کودک ۱۲ ساله ترجمه کنید.
زبان به سرعت در حال تغییر است و نسل های جدید و متخصصان، واژه ها و عبارات جدیدی را به صورت هفتگی خلق می کنند. تلاش در جهت شناخت نظریه های پیچیده یا لغات تخصصی یک رشته کار بسیار سختی است و سخت تر از این، تلاش در جهت توضیح و تشریح این واژه ها برای یک شخص دیگر می باشد. چند دقیقه وقت بگذارید، به موضوع و پیغام آن فکر کنید و آن را به یک زبان قابل فهم و ساده ترجمه کنید. اگر لازم بود از یک فرهنگ لغت استفاده کنید.

۲٫ کار را به تکه های کوچک تقسیم کنید.
پروژه ها، مشکلات و شرکت ها وقتی بزرگ می شوند، بر پیچیدگی آنها نیز افزوده می شود، به طوری که حتی نمی توانید تصمیم بگیرید که از کجا باید شروع کنید. گاهی اوقات، تنها کاری که برای ساده سازی باید انجام دهید، اینست که آن را به بخش های کوچک تقسیم کنید، تا بتوانید به هر جنبه آن به دقت اشراف داشته باشید. با این کار شما می توانید اولویت بندی کنید و یک برنامه و چارچوب زمانی برای انجام آنها ایجاد کنید.

۳٫ بخش هایی را که نمی فهمید، فهرست کنید.
ممکن است بخشی از کار فراتر از دانش و مهارت شما باشد. این مسائل را شناسایی کنید و قبل از اینکه به زانو در بیایید، به آنها رسیدگی کنید. ابتدا این مشکلات را حل کنید، سپس می توانید کل پروژه را به راحتی از آغاز تا پایان انجام دهید.

۴٫ یک متخصص را درگیر کار کنید.
فکر نکنید که همه کارها را خودتان باید انجام دهید. اگر از کاری که باید انجام دهید سر در نمی آورید، کسی را پیدا کنید که توانایی انجام آن را داشته باشد. ممکن است فقط یک سؤال داشته باشید، یا اینکه تنظیمات کوچکی باید انجام دهید، اما یک متخصص به شما این فرصت را می دهد که بر روی کارهایتان تمرکز کنید تا فرایندهای خود را با قدرت و سرعت بیشتری به پیش ببرید. این روزها شما می توانید در LinkedIn به راحتی یک متخصص در هر زمینه های را پیدا کنید.

۵٫ چشم انداز وسیع داشته باشید.
وقتی در یک مشکل پیچیده غرق می شوید، ممکن است درگیر جزئیات شوید. یک قدم به عقب برگردید و با چشم انداز وسیع تری به موضوع نگاه کنید. با چشم انداز وسیع تر می توانید نقص هایی که سیستم را مختل کرده است، شناسایی کنید و راه ساده ای برای حل آن پیدا کنید. ممکن است متوجه شوید پرسنل بخش فروش چیزهای اشتباهی به مشتریان می گویند، برای حل این مشکل باید به صورت هفتگی فرایند فروش آموزش داده شود.

۶٫ یک نقشه ایجاد کنید.
تصاویر در حل مشکلات و مدیریت پروژه بسیار مفیدند. یک برنامه طراحی کنید و یک مسیر تصویری از نقطه شروع تا رسیدن به مقصد نهایی ترسیم کنید. این نقشه به شما و اعضای تیم کمک می کند که فرایندها را دنبال کنید و از انرژی و توان خود به صورت بالقوه استفاده کنید. ممکن است شخصی در گروه باشد که قبلاً در بخشی از کار تجربه داشته باشد یا در بخشی از فرایند تخصص داشته باشد. شما می توانید در ترسیم این نقشه از او کمک بگیرید.

۷٫ ابزار درست را پیدا کنید.
فن آوری ها و نوآوری های جدید پیچیدگی زیادی در کارها ایجاد کرده اند، اما در عین حال سودمند نیز هستند. اپلیکیشن ها، تکنیک ها یا کتاب های جدیدی که می توانند به انجام کارهای شما کمک کنند را در اینترنت جستجو کنید. قطعاً همه آنها برای شما مفید نخواهند بود، در نتیجه در جستجو و انتخاب باید دقت کنید. شما می توانید قسمت های مفید هر یک از این منابع را با هم ترکیب کنید و به طور خاص در کار خود استفاده کنید.

۸٫ با قدرت با مشکل مواجه شوید.
زمانی که با یک مشکل بزرگ مواجه می شوید، یا سعی می کنید از روبرو به آن حمله کنید یا اینکه اصلاً نمی دانید باید از کجا شروع کنید. گام های کوچک بردارید و در مسیر تجربه کسب کنید. در ابتدا همه چیز کند پیش می رود و ممکن است صعب العبور به نظر برسد، اما پس از مدتی شناخت کافی برای حل مشکلات را بدست می آورید.

۹٫ کارها را به اعضای تیم تفویض کنید.
همه کارها را نباید به تنهایی انجام دهید.گاهی اوقات بهترین راه برای حل یک مشکل یا پروژه پیچیده به کار گیری یک تیم و هدایت کردن آنهاست. یا حتی می توانید بعضی از کارها را برون سپاری (Outsource) کنید و به یک شرکت معتبر بسپارید. هیچ چیز راحت تر از نوشتن یک چک نیست.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد