کارمندانتان را چگونه ترغیب و تشویق کنید؟

۱۰ راهی که می توان کارمندان را به عملکرد بهتر ترغیب کرد.

نمی دانم تا به حال به این فکر کرده اید که تشویق کارمندان تان برای عملکردهایی که انجام می دهند، تا چه اندازه می تواند بر روی درخشش بیشتر آن ها اثرگذار باشد. در اینجا به شما چند پیشنهاد می دهیم که چگونگی تشویق کردن و ترغیب به عملکرد خوب کارمندانتان را به شما نشان خواهد داد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

تشویق

تشویق در حضور دیگران

مطالب مرتبط:
آیا می خواهید کارمندان خوبتان بمانند؟
به کارمندانمان بها دهیم!

اگر می‌خواهید نهایت لذت و شادی را در چشمان فردی که می‌خواهید از او تشویق به عمل آورید ببینید او را در مقابل همه همکارانش تقدیر کنید. در جریان مراسم قدردانی هم به هیچ‌ وجه از گفتن جملات زیبا و دلگرم‌ کننده کوتاهی نکرده و تا آنجا که می‌توانید با آب و تاب درباره موفقیت ‌های او حرف بزنید.

ارسال ایمیل‌ های تشویقی برای کارمندان

یک ایمیل تشویق و قدردانی از کارکنان می‌تواند هم آنها را از استرس و نگرانی‌های کاری‌شان رها ساخته و هم نسبت به آینده امیدوارشان کند و به آنها نشان دهد که شما به آنها توجه دارید.

توجه به نتایج درخشان و عملکرد‌های درخشان افراد

خیلی از مدیران فقط به نتایج و دستاوردهای نهایی کار توجه دارند و به فعالیت‌های در جریان و در حال انجام توجه چندانی ندارند در نتیجه فاکتور مهم تشویق کارکنان در حین انجام یک پروژه را فراموش می‌کنند در حالی که این نوع تشویق‌ها تاثیر مثبت بسزایی در پیشبرد هر چه بهتر و سریع‌تر کارها دارد. برای این کار کافی است از کارکنانتان سوال کنید که چه کرده و کار در چه مرحله‌ای است و پس از آن باید تشویق‌شان کنید.

اول اطمینان بعد تشویق

هیچ چیز بدتر از این نیست که کسانی از میان همکارانتان به خاطر کاری که انجام نداده‌اند و نقشی در تحقق یک موفقیت نداشته ‌اند، تشویق شوند. این کار باعث بی ‌انگیزگی سایرین شده و عملکرد‌های مطلوب و نامطلوب را یکسان جلوه می‌دهد. بنابراین قبل از اینکه برای تشویق افرادتان اقدام کنید از شایسته بودن آنها مطمئن شده و پس از آن با جان و دل آنها را تشویق کنید.

کارمندان تان را شرطی نکنید

این درست است که افرادتان دوست دارند،  تشویق شده و مورد قدردانی قرار بگیرند اما قرار نیست برای انجام کارهای پیش پا افتاده ‌ای که جزو الزامات کار هستند (مثل سر موقع در محل کار حضور پیدا کردن) آنها را تشویق کنید چرا که با این کار آنها را شرطی کرده‌اید و در نتیجه آنها در قبال انجام تمام وظایف محوله‌ شان از شما توقع تشویق کردن دارند.

kdb_training

برای تشویق افراد موفق خصاصت به خرج ندهید

هیچ فرد لایق تشویق شدن را از قلم نینداخته و فراموش نکنید که در هر موفقیتی که به دست آمده است حاصل کار گروهی فوق ‌العاده‌ای بوده که انجام شده است. پس در کنار توجه به عملکردهای فردی افراد، تلاش‌ های همه اعضا در قالب تیم را نیز تشویق کنید. برای این کار جشن کوچکی بگیرید و همه اعضای تیم را به صرف کیک و چای دعوت کنید.

تعریف عملکرد درخشان و بی ‌نقص برای افراد

تعریف دقیق و روشن مصادیق کار بی ‌نقص و عالی برای کارکنان دو مزیت دارد: یکی اینکه احساس مطلوب و مثبتی را در افرادی که تشویق شده ‌اند به وجود می‌آورد و به آنها به اثبات می رساند که کارشان را به درستی انجام داده‌ و از سوی دیگر بقیه افراد را نیز آگاه می‌سازد که چه کیفیتی را باید در کارهایشان ارائه دهند تا مصداق عملکرد درخشان باشد. در واقع بسیاری از کارکنان سازمان ‌ها به این دلیل عملکرد درخشانی ندارند که از ایده ‌آل‌ ها و عملکرد مطلوب اطلاع نداشته و در نتیجه تلاش ‌های آنها هر چقدر هم گسترده باشد به بیراهه رفته و قدر این تلاش‌ها هم دانسته نمی شود.

تشویق عملکرد‌های درخشان با ارتقای شغلی و واگذاری پروژه‌ های بزرگ ‌تر

هنگامی که افرادتان یک پروژه را با موفقیت کامل انجام داده در واقع توانایی‌هایشان را ثابت خواهند کرد. پس اجبار آنها به انجام تکراری همان کار یک نوع درجا زدن و ایستایی برای آن افراد به شمار می آید. پس ضمن ارتقا دادن مقام و موقعیت شغلی این افراد، آنها را در پروژه‌های بزرگ ‌تری به کار گرفته و توانایی‌های آنها را به چالش بکشید.

توجه به کارها و موفقیت‌ های بزرگ سایر بخش‌ های سازمان

اینکه بر عملکرد مطلوب شما از سوی مدیران سایر بخش‌های سازمان نیز توجه شده و تمجید شوید بسیار هیجان ‌آور و ارزشمند است. تمام بخش ‌های یک سازمان یا شرکت به هم پیوسته و وابسته هستند و موفقیت ‌ها و نیروهای زبده هر کدام از آنها می‌تواند در خدمت سایر بخش ‌ها باشد.

از اعضای تیمتان بخواهید به هم مشاوره فکری دهند

هر فردی دارای یکسری نقاط قوت و ضعف است که با هم‌پ وشانی و تکمیل کردن و تکمیل شدن در قالب تیم‌ های کاری به بهبود کلی کارها می انجامد. پس برای تشویق اعضای تیمتان به درس دادن به هم و درس گرفتن از هم شما باید محیطی را به وجود آورده که در آن نقاط قوت و ضعف فردی افراد هویدا شود سپس فرصت ‌های یادگیری و یاددهی در اختیار افراد قرار گیرد. این کار به ارتقای کمیت و کیفیت روابط بین اعضای تیم کمک شایانی می کند.

رابطه ی رهبری و شخصیت از کجا نشأت می گیرد؟
چرا از دیگران دور می شویم؟
برای کسب و کارتان بجنگید!
آیا شما هم از کار زیاد در معرض فرسودگی هستید؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code