alexaa

چه کارهایی باعث ایجاد صداقت در محل کار می شود؟

شفافیت و صداقت همیشه اعتماد را با خود به همراه می آورد.

شما در نهایت نمی‌توانید ادعا کنید که از صداقت و شفافیت تان در بلندمدت لطمه خواهید خورد. چرا که این شما هستید که فرهنگ درست را در پیش گرفته‌اید. در اینجا تعدادی از فرصت‌های آموزشی و ارتباطی که می‌تواند به شفاف ‌سازی و هم راستا کردن اهداف سازمان بیانجامد، آمده است، پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

صداقت در کار
  • کارمندان را به تعامل با هم تشویق کنید

مطالب مرتبط:
چه کار کنیم بهترینها، بدترینها نشوند؟!
انرژی مثبت را در کار، دست کم نگیریم

تقریبا امکان پذیر نیست که همه کارمندان را یکجا و همزمان باهم سازماندهی کرد، مخصوصا اگر بخشی از کارمندان در منطقه جغرافیایی متفاوتی مشغول به‌کار باشند. اما فرهنگ شفاف ‌سازی نیازمند اشتراک‌گذاری ایده‌ها، برنامه‌ها و اجراسازی آن است. حتی اگر همه افراد گروه نمی‌توانند با هم دیدار داشته باشند، گروه‌های کوچک‌تر می‌توانند با یکدیگر همکاری کرده، یا حتی ملاقات دو نفر نیز کفایت می‌کند.

کارمندانتان را تشویق کرده که به‌طور مداوم با یکدیگر ملاقات کنند؛ چه رو در رو یا به‌صورت مجازی از طریق مکالمه ویدئویی. این جلسات دیدار را به بخشی از فرهنگ شفاف ‌سازی از طریق راهنمایی کردن و کارآموزی و مربیگری تبدیل کنید.

طی این جلسات، کارمندان می‌توانند در مورد چالش‌ها، پیشرفت‌ها و کاری که در حال حاضر مشغول به انجام آن هستند، بحث کنند. دو نفر از کارمندان نیز می‌توانند نظارت داشته تا در صورت دور شدن کارمندان از اهدافشان، مراقبشان باشند. پاداشی را برای کارمندانی که نسبت به این ملاقات‌ها تعهد داشته در نظر بگیرید.

  • از کارآموزان درخواست کنید در مورد مربی خود بازخورد داشته باشند

یکی از عناصر کلیدی در شفاف ‌سازی بازخورد است. کارمندان باید با یکدیگر در مورد نقاط قوت و فرصت‌های سازمان صحبت کرده تا بتوانند باعث ایجاد پیشرفت شوند. این صحبت‌ها شامل کیفیت کار رهبران گروه، مربیان و دیگر کارمندان می‌شود. شخصی که به‌تازگی استخدام شده است، نسبت به تجاربی که سازمان در جهت کمک به رشد حرفه‌ای و توسعه شغلش به او پیشنهاد می‌دهد، آمادگی بیشتری دارد. از تازه‌ واردان یا کسانی که دوره آموزشی خود را طی می‌کنند بخواهید که در مورد مربی خود براساس کیفیت دانش، مهارت و یاری رساندن بازخورد نشان دهند. مطمئن باشید که این بازخورد آزاد باشد تا همه متوجه کارمندان خوب باشند و برای دریافت مهارت‌های آنها تحریک شوند.

صداقت در کار
  • به اشتراک‌گذاری دانش را ترویج دهید

اهمیت ندارد که کارمندانتان در چه مقامی مشغول به‌کار هستند، چرا که هرکدامشان دانش منحصربه ‌فردی دارند که می‌توانند به همدیگر یاد دهند. کارمندانتان را تشویق کرده تا نکات، حقه‌ها و روش‌هایشان را برای انجام وظیفه خود، با یکدیگر به اشتراک بگذارند. مکانی مانند شبکه داخلی شرکت یا همان اینترنت و همچنین ابزار مورد نیاز را برایشان فراهم ساخته که به این کار بپردازند. می‌توانند از اینترنت برای ایجاد اسناد راهنما با مضمون آموزش، استفاده کنند.

  • امکان به اشتراک‌گذاری اسناد را فراهم کنید

یک راه برای مطمئن شدن از اینکه شفاف ‌سازی در سازمان جریان دارد، به‌کار بردن سیستمی مدیریتی است که به وسیله آن تمام اسناد و اوراق شرکت در دسترس کارمندان باشد. در این صورت، کارمندان از اطلاعات پشت صحنه شرکت مانند دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها آگاهی پیدا کرده و همچنین می‌توانند در پروژه‌هایی متفاوت از چیزی که روی آن کار می‌کنند مداخله کرده که امکان دارد باعث ایجاد فرصت‌های یادگیری شود.

  • اهداف مشترک داشته باشید

سیستمی را توسعه داده تا در آن کارمندان تشویق شوند اهدافشان را به اشتراک بگذارند. بگذارید اهدافشان را نوشته و نگهداری کنند و مسوولیت گزارش‌های پیشرفت و پشتیبانی و تشویق یکدیگر را برعهده داشته باشند. تحقیق دانشگاه دومینیکن کالیفرنیا بیان می‌کند که نوشتن اهداف، اشتراک‌گذاری آنها با دوستان و در جریان گذاشتن آنها از پیشرفت‌های جدید، شانس موفقیت را بالا می‌برد.  پرسش‌ها موجب دستیابی به نوآوری و یافتن راه حل مشکلات مهمی می‌شود که شاید اعضای سازمان حتی از وجود آنها مطلع نباشند. جایی را به وجود آورید که محل مکالمه کارمندان با یکدیگر باشد تا مشکلات را رفع سازند. از یک انجمن اینترنتی یا پیام ‌رسانی فوری استفاده کنید که همه کارمندان می‌توانند در آن عضو شده و هنگام روبرویی با مشکل، از کمک فردی از گروه که دانش بیشتری دارد بهره‌مند شوند. کارمندانی که در حال قبول وظیفه دیگری هستند یا مهارت جدیدی یاد می‌گیرند نیز می‌توانند پاسخ‌هایشان را از متخصصان بخواهند. مهم‌ترین جنبه هر یک از این روش‌ها این است که همه افراد تیم به اطلاعاتی که ایجاد و در سراسر سازمان به اشتراک گذاشته شده‌اند، دسترسی دارند. پیاده کردن شفافیت بیشتر فرهنگ شرکت موجب افزایش اعتماد شده و برای کارمندان همچنان که درک بیشتری از مهارت‌های یکدیگر، دانش، اهداف دیگران و در کل اهداف سازمان کسب می‌کنند، فرصت‌های رشد بیشتری را خلق می‌کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد