کیفیت و کمیت پیوند جدانشدنی در شبکه سازی

کیفیت به همان اندازه ی تعداد افراد بالا در توسعه کسب و کار اهمیت دارد

با نگاهی به شبکه سازی های موفق آنلاین در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که امروزه به نحوی رو به گسترس هستند، خیلی ها نقطه ی قوت آنها را تعداد افراد جذب شده به شبکه ها می دانند. به این صورت که بیشترین تلاش باید وفق جذب هر چه بیشتر نیروها گردد تا شبکه ای قویتر داشته باشند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا بهترین راه توسعه ی کسب و کارتان را بشناسید.

از یک نقطه نظر می‌توان با این نظر موافقت کرد: تعداد افراد در شبکه، یک واقعیت بسیار مهم است. ولی چیزی که از تعداد افراد مهم‌تر است، کیفیت افرادی است که در شبکه شما وجود دارند. بعضی عقیده دارند تعداد افراد در کیفیت افراد شبکه تاثیر گذار هستند و اصل مطلب این است که افراد بسیاری را جذب شبکه خود کنید. این عقیده کاملا نادرست است. شبکه‌سازی فقط اضافه کردن افراد بیشتر و بیشتر نیست، بلکه ساخت رابطه با افراد مرتبط با محیط شماست. برای نیل به این هدف، باید تعدادی افراد شاخص از میان انبوهی از افرادی که می‌شناسید، انتخاب کنید.

توسعه کسب و کار

شبکه با کیفیت بسازید

مطالب مرتبط:
نقش پر رنگ شبکه های اجتماعی در گسترش کسب و کار
قوانینی برای بهبود بازاریابی در شبکه های اجتماعی

اگر شبکه شما بسیار گسترده بوده ولی آشنایی شما با این افراد، عمیق نباشد، این شبکه مفید نخواهد بود. شبکه باید طوری باشد که هم تعداد افراد زیادی در آن باشند، هم با این افراد آشنایی عمیق داشته باشید. اشکالی ندارد که شما افراد خیلی زیادی را بشناسید، ولی باید با تعدادی از این افراد، رابطه عمیق داشته باشید. پس بخاطر داشته باشید کیفیت افراد داخل شبکه شما بسیار مهم‌تر از تعداد افرادی است که در شبکه تان جمع آوری کرده اید!

کیفیت افراد و تعداد آنها، تکمیل کننده همدیگر هستند

باید در نظر داشته باشید تعداد افراد نیز در شبکه سازی شما نباید کم باشد. اگر شبکه ای داشته باشید که فقط تعدادی افراد بامهارت و شاخص در آن حضور داشته باشند، باعث محدودیت شما خواهد شد. بهترین حالت این است که یک شبکه بزرگ با تعداد زیادی از افراد لایق داشته باشید. چنین شبکه‌ای، باعث قدرتمندی شما خواهد شد و شما یک شبکه شخصی بسیار قوی خواهید داشت.

شبکه سازی

برای درک قوی تر از این موضوع، دست چپ و راست خود را در نظر بگیرید، هر دو دست برای شما مهم هستند! ولی اغلب یک دست شما از دست دیگری قوی‌تر هست و شما در کارهایتان از آن استفاده بیشتری می‌کنید. شما نمی ‌توانید بدون داشتن هر دو دست، به آنچه که می خواهید برسید. این مثال دقیقا روشن می‌کند که کیفیت و کمیت افراد درون شبکه چطور تکمیل کننده هم هستند. اصلا مهم نیست چه کسی را می‌شناسید و یا چه اطلاعاتی دارید، بلکه مهم این است شما چقدر از طرف‌تان آشنایی دارید.

آشنایی یا رابطه قوی؟

باید رفتاری در پیش بگیرید که “آشنایی” شما با اشخاص، به “رابطه قوی” با آنها تبدیل شود. اینکه شما یک دیتابیس از افراد با تعداد زیادی شماره تلفن داشته باشید مزیتی محسوب نمی‌شود. مزیت این است که چه تعداد از این افراد وقتی که درخواستی از آنها دارید، می‌توانند به شما کمک کنند.

چگونه رزومه کاری بنویسیم؟
تجربه دنیایی متفاوت با هواپیماهای مدرن آینده
راه حل هایی برای افزایش سودآوری در تجارت الکترونیک
نرم افزارهای برتر مدیریت دفاتر خدمات مسافرتی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code