بلیط هواپیما

یک مخترع خالق ثروت باشید

کار آفرینان می‌ توانند را از طریق یافتن راه‌ های ارزان ‌تر و از طریق دادن مجوز به ایده ‌هایی که از بیرون به سوی شرکت می‌ آید، درهایی را بگشایند و سودآوری را وارد مجموعه خود سازند.

بهتر است شما به ‌عنوان یک مخترع برای استفاده از این امکان، بیاموزید که چگونه یک ایده را می‌ توان ارزان ثبت کرد. پرداخت حق امتیاز به ایده شما یک نمونه تاثیرگذار است، به این صورت که شما ایده خود را به شرکت ‌ها اجاره می‌ دهید و آنها مجبور به پرداخت حق ایده به شما در زمان فروش محصول خود هستند، صرف‌ نظر از اینکه شما کجا هستید و چه کاری انجام می‌ دهید.

مطالب مرتبط:
چطور انگیزه کارکنان را افزایش دهیم؟
عوامل مهم در مدیریت فردی
مخترع ثروتمند باشید

 در اینجا ۱۰ عنصر لازم برای ثبت یک اختراع موفق را به شما گوشزد می ‌کنیم:

۱- یک ایده نو مطرح کنید. این مرحله می ‌تواند لذت‌ بخش هم باشد. تلاش کنید به فکر ایجاد تغییراتی کوچک روی محصولات موجود باشید که باعث پیشرفت در آنها شود. با این کار حداقل مطمئن خواهید بود که ایده ‌تان بازار لازم را دارد.

۲- درخواست ثبت ایده موقت بکنید. تنها ایده ‌های بزرگ است که گواهی ثبت دریافت می‌ کنند. شما قادرید با تکمیل فرمPPA (درخواست ثبت ایده موقت) که هم آسان و هم ارزان انجام می ‌شود ایده خود را تثبیت کنید. این راه کمک کننده شما خواهد بود که به مدت یک سال حق مالکیت در اختیار داشته باشید تا زمانی که یک شرکت به صورت انحصاری ایده و ثبت اختراع شما را خریداری کند.

۳- یک کاتالوگ فروش درست کنید. این اصلی ترین ابزار برای گرفتن اولین مجوز است. معمولا کاتالوگ فروش شما باید ساده و دارای تبلیغات گیرا باشد و تنها در یک صفحه معرفی کننده ایده شما باشد. همچنین این سوال را مطرح کنید که چرا مردم به این ایده و فکر شما نیاز دارند. در این مطلب عکس ایده ‌تان را قرار دهید و حتما این برگه شامل اطلاعات تماس شما باشد.

۴- اگر نمونه اولیه کار خود را دارید، فیلم تبلیغاتی آن را در شبکه ‌های اجتماعی قرار دهید. برای شناساندن محصول ارائه شده توسط شما همین کفایت می کند که مشکل را نشان دهید و راه‌ حل رفع مشکل را به سادگی فراهم کنید. بهتر است موسیقی انتخاب شده بیشتر از یک دقیقه نباشد.

۵- تلفن را بردارید و جستجو کنید و ببینید چه شرکت‌ هایی به دنبال محصولات یکسان شما هستند. شاید در قدم اول این کار به نظر ترسناک بیاید ولی در حقیقت کار سختی نیست.

چطور در مصاحبه رفتار کنیم؟
چطور در مصاحبه رفتار کنیم؟
چگونه یک بازاریاب موفق در شبکه‌های مجازی باشیم؟
چگونه یک بازاریاب موفق در شبکه‌های مجازی باشیم؟
شیفتگان سفر(بخش دوم)
شیفتگان سفر(بخش دوم)
نحوه ایجاد یک پکیج یا بروشور مسافرتی تاثیرگذار
نحوه ایجاد یک پکیج یا بروشور مسافرتی تاثیرگذار