alexaa

یک کارآفرین دست به چه کارهایی نباید بزند؟

اگر دنبال بهترین ها در کسب و کارتان هستید، بعضی از عادات بدتان را کنار بگذارید.

کارآفرینان ماجراجو سعی می‌کنند در زندگی خود به موفقیت برسند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند. بااینکه تلاش برای رسیدن به موفقیت مهم است؛ ولی باید توجه داشت که در کنار سرسختانه عمل کردن باید هوشمندانه کار کرد. در این مقاله می‌خواهیم شما را با چند کار اشتباه آشنا کنیم که اغلب کارآفرینان آن‌ها را انجام می‌دهند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
رازهای استخدام را از زبان کارآفرینان نخبه بشنوید
می خواهید کارآفرین شوید؛ چه انگیزه ای دارید؟

طلایه‌دار شدن در یک کسب و کار و شروع یک استارتاپ برای هر کارآفرین ماجراجویی می‌تواند لذت‌بخش باشد. اغلب کارآفرینان جوان دوست دارند مثل الگوهای خود جلوی دوربین‌ها ظاهر شوند. ولی بعضی‌ اوقات آن‌ها تنها کارهایی انجام می‌دهند که فکر می‌کنند درست است یا جایی شنیده‌اند که الگوهای آن‌ها، کسب و کار خود را این‌گونه مدیریت می‌کرده‌اند.

در برخی فیلم‌های انگیزشی می‌شنویم که باید یک کار را شروع کرد و مهم‌ترین قدم، قدم اول است. تا اینجای کار حرف آن‌ها را می‌توان قبول کرد؛ ولی چگونه برداشتن قدم اول و مدیریت کارها هم مهم است. به هر حال، این تقلیدها باعث ایجاد چند عادت بد در بین کاربران شده است که می‌خواهیم در ادامه آن‌ها را معرفی کنیم.

کارآفرین

۱- بیش از اندازه کار کردن

درست است که برای مدیریت یک کسب و کار باید به میزان زیادی کار کرد و عرق ریخت؛ ولی حفظ تعادل هم برای ادامه تلاش در طولانی‌مدت مهم است. اگر بیش از حد کار کنید، حتما بدن شما تحلیل خواهد رفت و در ادامه راه رسیدن به قله موفقیت با مشکلاتی روبه‌رو خواهید شد.

۲- نادیده گرفتن سلامت روانی و عاطفی خود

کارآفرینان بیشتر از افراد عادی از استرس مزمن، اضطراب و افسردگی رنج می‌برند؛ چون سبک زندگی و کار آن‌ها متفاوت است. اگر جزو این دسته از کارآفرینان هستید، کارها را به این روال ادامه ندهید و برای مشاوره با یک روانشناس جلسه بگذارید.

۳-خود را مرکز همه‌چیز دانستن

در راه اندازی کسب و کار خود نمی‌توانیم ابرقهرمان باشیم. باور کنید یا نه، شما قرار نیست که برای راه‌اندازی کسب و کارتان از نام خود به‌عنوان برند استفاده کنید، فقط تمرکز را بر پیشبرد کارهای سازمان بگذارید و از ابرقهرمان بودن بپرهیزید.

۴- قضاوت کردن

هرکسی اخلاقیاتی دارد و مانند انگشتان دست، همه انسان‌ها مثل هم نیستند. نباید بر اساس خلق‌وخو و ارزش‌های خود قضاوت کنید. سعی کنیم از دید دیگران هم به یک موضوع نگاه کنیم.

۵- بازی کردن با کلمات

صحبت از داده‌کاوی، بیگ دیتا، بازاریابی تأثیرگذار و دیگر کلماتی که بسته به زمان و مکان، مهم و بزرگ به نظر می‌رسند، نمی‌تواند ضامن موفقیت شما در مذاکرات و جلسات کاری باشد.

کارآفرین

۶- جمع‌آوری پول به‌جای افزایش درآمد

داشتن یک حساب بانکی پر از پول می‌تواند لذت‌بخش باشد؛ ولی چیزی که از آن مهم‌تر است و آینده شما و کسب‌وکارتان می‌تواند در گرو آن باشد، افزایش درآمد خواهد بود.

۷- حذف اوقات فراغت

درست است که برای موفق شدن باید شبانه‌روز زحمت کشید؛ ولی چیزی که در اینجا می‌تواند مهم باشد، در نظر گرفتن زمانی برای بازیابی انرژی و تغییر روحیه است. پس برای موتور انگیزه خود نیاز به سوخت دارید که آن سوخت از اوقات فراغت شما تأمین می‌شود.

۸- داشتن یک برنامه پر هرج‌ومرج و متناقض

برنامه ناسازگار پایدار نیست؛ از یک برنامه کاری روتین و با روال مشخص استفاده کنید که تضمین‌کننده موفقیت شما شود.

۹- بله گفتن به همه‌چیز و همه‌کس

یادگرفتن «نه» گفتن، یک مهارت بسیار ارزشمند است.

۱۰- متمرکز شدن بر هدف، نه مسیر رسیدن به هدف

شما می‌خواهید به موفقیت برسید؟ خیلی خوب، شروع کنید. ولی باید در نظر داشته باشید که اگر فقط به هدف نگاه کنید و هیچ لذتی از راه رسیدن به هدف نبرید، زندگی خود را از دست خواهید داد. سعی کنید از کاری که انجام می‌دهید، نهایت لذت را ببرید. ما فقط یک بار فرصت زندگی‌ کردن داریم.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد