۳ راه برای افزایش مهارت‌ های مدیریتی

امروزه فناوری به ‌خصوص برای کسب و کارها، به سرعت در حال تغییر است.

ابزارهای بزرگی که تنها در چند سال گذشته مورد استفاده بوده ‌اند، امروز رو به نابودی رفته اند. بنابراین این موضوع روشن می شود هماهنگی با چنین تغییرات سریعی بسیار دشوار است. اما بهره ‌مندی از مهارت‌ های به ‌روز به معنی آشنایی و استفاده از این ابزارها در جهت منافع سازمانی است. پس اگر به دنبال رقابت در بازار امروز هستید، باید با فناوری و ابزارهای جدید آشنا شوید. به باور دیوید اسکارولا معاون خدمات رهبری کسب ‌و کار The Alternative Board، مدیر باتجربه و ماهر از تغییرات تکنولوژیک همواره راضی است. «اگر با فناوری مشکلی ندارید به تیم جوان خود اجازه دهید فعالیت ‌های سازمان تان را به سوی فرآیندهای تکنولوژیک هدایت کنند.» با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این موضوع بدانید.

مطالب مرتبط:
عوامل مهم در مدیریت فردی
مدیریت زمان و افزایش کارایی
مدیریت

نیازهای مشتری را درک کنید

صاحبان کسب ‌وکار به خوبی می‌ دانند که کلید موفقیت، جلب رضایت مشتری است، اما آیا واقعا می ‌دانید نیاز مصرف‌کننده چیست؟  Bruce Cazenave مدیرعامل شرکت Nautilus، معتقد است بسیاری از رهبران امروزی از درک نیازهای پیچیده و در حال تغییر مصرف‌ کنندگان عاجز هستند.  به باور وی، درک ملزومات عاطفی و فکری مشتری بهتر از هرکس دیگر و سپس ایجاد انگیزه در سازمان برای ایجاد نوآوری و ارائه راه‌حل‌ ها و محصولاتی برای پاسخگویی به نیازها امری ضروری است. او پیشنهاد می‌ کند، مدت زمانی به بررسی نظرات مشتری و ایجاد تغییراتی هماهنگ بر نظرات مصرف ‌کننده اختصاص داده شده و گزارش این پیشرفت‌ ها و تغییرات در اختیار آنان قرار گیرد. این امر به ‌واسطه ملاقات ‌های حضوری، پژوهش ‌های بررسی بینش مصرف‌کننده، برگزاری نمایشگاه‌ های تجاری و استفاده از رسانه ‌های اجتماعی و سایر شبکه ‌های ارتباطی ممکن می شود.

جهانی ‌سازی و تغییرات جمعیتی

اینترنت در طول سال ‌های اخیر توانسته است فرصت ‌های کسب ‌وکار بسیاری را در سطح جهانی در اختیار صنایع مختلف قرار دهد. در شرایطی که اقتصاد رو به رشد جهانی امکان ورود کسب ‌و کارها را به بازارهای ناشناخته میسر کرده است، رهبران باید از آنچه در بازارهای مختلف در حال روی دادن است، آگاه باشند. هر آنچه در اطرافتان روی می ‌دهد مهم است. در کنار جهانی شدن، دنیای کسب ‌و کار امروز شاهد تغییر جمعیت عجیبی است. خصوصیات افرادی که استخدام می ‌کنید، به طرز غیرقابل باوری بر نحوه فعالیت شما در این بازارها تاثیر می گذارد.

اطلاعات و گزینه‌های پیش روی نیروی انسانی

جذب استعدادهای درخشان در سازمان دیگر به آسانی گذشته نیست. امروزه فرهنگ و رهبری سازمان شما برای جویندگان شغل شاخصه پر اهمیتی است. یک دهه پیش سازمان‌ ها به راحتی این توانایی را داشتند، مشکلات مدیریتی یا بوروکراتیک سازمان خود را در طول فرآیند استخدام افراد مخفی کنند. اما امروزه با وجود وب ‌سایت‌هایی نظیر Glassdoor و Rate My Employer که به کارکنان سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا نظرات خود را درخصوص کارفرمایان خود به اشتراک بگذارند و این امر به جویندگان کار امکان می‌ دهد تا پیش از برقراری هرگونه ارتباطی با سازمان ها، اطلاعاتی را پیرامون ویژگی‌ها و موقعیت آنان در اختیار داشته باشند. به اعتقاد David Dye، نویسنده، «اینترنت توانسته قانون و قاعده تیم ‌های کاری را به طور عجیبی دگرگون کند، رهبران د ر‌واقع قادر به درک کامل این تغییرات نیستند.» ایجاد فرهنگ مشارکت و احترام در سازمان و تاثیرات مثبت آن بر جویندگان شغل با تلاش رهبران قابل تحقق است. برای ایجاد چنین فرهنگی، David Dye پیشنهاد می دهد با اعضای تیم خود به نحوی برخورد کنید که گویی به صورت داوطلبانه فعالیت کرده‌ و عواملی نظیر حقوق و مزایا انگیزه فعالیت آنان نبوده است.  واضح است که حقوق و مزایا اثر مستقیمی دارند اما انگیزه ‌های رهبری و فرهنگ تاثیرات چشمگیری دارند.» با صداقت برخورد کنید، اطمینان داشته باشید که انتظارات روشن و صریح هستند، به کارکنان خود اعتماد داشته باشید و به آنان احترام بگذارید و به آنان برای کسب موفقیت تجهیزات بدهید.»

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code