بلیط هواپیما

۳ روش برای افزایش بهره‌وری

job-success

صاحبان کسب ‌وکار باید برنامه ‌ها و زمان خود را به بهترین نحو ممکن، تنظیم و مدیریت کنند.

آنها اغلب احساس می ‌کنند طی ۲۴ساعت زمان کافی در اختیار نداشته و از عهده انجام کارهای لازم بر نمی‌آیند. راهکارها شاید در این حوزه زیاد باشد اما در این این مطلب سه راهکار از بهترین و مهمترین ها انتخاب شده  که کارفرمایان را در زمینه افزایش بهره‌ وری یاری می دهد. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۳ راه برای یاری رساندن به کارمندان ناکارآمد 
نقش روابط مناسب در توسعه کسب و کار
  • محیط کاری ایده ‌آل خود را شناسایی کنید

هر فرد شاغلی، برای انجام کار مجبور است به محل کار خود برود. حال در این میان، کارفرمایان برای انتخاب محل کار انعطاف بیشتری دارند. آنها از منزل، دفتر یا حتی یک رستوران از طریق لپ‌تاپ، توانایی چک کردن کارهای مربوط به خود را دارند و اگر محل مناسبی برای انجام کارهای خود پیدا نکنند، کارآیی آن ها به مشکل می خورد.

اگر شما از گروه کارآفرینانی هستید که در اماکن مختلف امکان کار و پیشرفت را دارید، این احتمال وجود دارد، محل کارتان به صورت روزانه تغییر کند. اما برخی از افراد برای داشتن تمرکز و بهره ‌وری نیاز به مکانی ثابت دارند. مهم احساس آرامش شماست.

  • عوامل پرتی حواس ‌تان را کاهش دهید

مطمئنا حذف کلی و کامل عواملی که حواس پرتی شما را به دنبال دارند به دلیل اینکه بخشی از زندگی افراد هستند، امکان پذیر نیست. هر چند مدیران باید از عواملی که موجب حواس ‌پرتی شده و بهره ‌وری را کاهش می دهند پرهیز کنند.

ایمیل، فیس ‌بوک و دیگر شبکه‌ های اجتماعی خود را فقط در زمان ‌های خاصی از روز چک کنید و از وسوسه انجام این کار هر چند دقیقه یک بار دوری کنید. در حال حاضر برنامه ‌های زیادی در دسترس است که مانعی برای حواس پرتی است. یکی از محبوب ‌ترین برنامه‌ها  Freedom  است که پس از نصب، این قابلیت را به آن می دهید، افزایش تمرکز و تعیین زمان برای گشت و گذار در سایت ‌های مختلف را برای شما قائل شود. غیر از زمان‌ های تعیین شده این برنامه اجازه ورود به وب ‌سایت‌ های مذکور را نمی ‌دهد.

عامل دیگر عدم تمرکز، تماس‌ های تلفنی است. در برخی اوقات که مجبور هستید پروژه ‌ها را فردی انجام دهید، گوشی خود را خاموش کنید. برای تماس ‌های مربوط به کار برنامه‌ریزی داشته باشید.

  • آگاهی از اصل پارتو

اصل «پارتو» که با نام قانون ۸۰-۲۰ نیز معروف است به شما نشان می دهد ۸۰ درصد از دستاوردها حاصل ۲۰ درصد از کار شما است، البته اثبات این عدد دقیق دشوار است.

اما اصل کلی در بیشتر موارد صحیح است. نکته این است که کارهای اندکی باعث ایجاد نتایج بی ‌شماری می‌ شوند که باید این کارها را تشخیص داد تا با تمرکز بر آنها به دستاورد‌های خوبی دست پیدا کرد. برای درک چگونگی عملکرد اصل «پارتو»، سعی کنید روابط بین عوامل کسب ‌و کار را که می‌ توانند بر تجارت شما تاثیرگذار باشند شناسایی کنید.

این امر  شما را قادر می سازد در شناخت عواملی که سبب افزایش یا کاهش بهره ‌وری می ‌شوند، یاری کند. در نتیجه  وقتی با یک رویداد منفی روبرو می ‌شوید به‌ راحتی می ‌توانید مشکل خود را حل کنید.

پندارهای غلط مدیران به کارمندان
پندارهای غلط مدیران به کارمندان
این افراد موفق هیچ وقت تسلیم نشدند!
این افراد موفق هیچ وقت تسلیم نشدند!
از برند استارباکس چقدر می دانید؟
از برند استارباکس چقدر می دانید؟
تغییرات فرهنگی در سایه مشاوره و مشارکت
تغییرات فرهنگی در سایه مشاوره و مشارکت