بلیط هواپیما

۵ روند جدید در بازاریابی و تحقیقات گردشگری

بازاریابی گردشگری

جستجوی اینترنتی به شکل فزاینده ای در حال پیمودن افق های جدیدی است، خصوصاً جستجوی موبایلی و استفاده از موبایل توسط مسافران (هم تجاری و هم تفریحی). ما در این سال ها روندهای نوظهوری را در این زمینه شناسایی کرده ایم که فرصت مناسبی برای کسب و کارها می باشد تا مشتریان بالقوه خود را پیدا و آنها را مجبور به خرید (حتی از طریق موبایل) کنند.

مسافران به شدت در جستجوی محتوا و اطلاعات هستند و طبق یافته های گوگل میلیون ها نفر در جستجوی هتل ها و تجارب مرتبط با سفر می باشند. همچنین بیشتر مسافران و به طور کلی مصرف کنندگان، جستجوهای خود را به جای کامپیوتر در موبایل خود انجام می دهند.

در حال حاضر گوگل بیشتر برنامه های جدید خود را به جای دسکتاپ کامپیوترهای شخصی بر روی موبایل ها متمرکز کرده است. در اینجا به ۵ روند جدید مرتبط با گوشی های هوشمند، که ما در صنعت سفر مشاهده کرده ایم و شما نیز باید در برنامه های بازاریابی خود بر روی آن ها تمرکز کنید، اشاره می کنیم.

۱٫ تعداد جستجوهای موبایل از کامپیوترهای شخصی پیشی گرفته است
طبق گزارش گوگل، مردم نسبت به کامپیوترهای شخصی بیشتر در موبایل های خود به جستجو می پردازند. این بررسی در ۱۰ کشور از جمله امریکا و ژاپن انجام شده است.
این یافته می تواند در موارد زیادی مورد استفاده صنعت سفر و گردشگری قرار گیرد. درحالیکه بعضی از کسب و کارهای کوچک تر به دنبال ایجاد یک وبسایت برای کسب و کار خود هستند و بسیاری از شرکت های بزرگ چند ملیتی سایت های زوار در رفته ای دارند که در صفحات موبایل به خوبی باز نمی شوند، گوگل وبسایت هایی که با موبایل سازگار نیستند و خود را برای جستجوی موبایل بهینه نمی کنند را جریمه می کند.
اگر سایت شما با موبایل سازگار نباشد، دیگر وبسایت هایی که با موبایل سازگار شده اند، احتمال بیشتری دارد در صفحه نتایج گوگل بالاتر از شما قرار گیرند.
این بسیار اهمیت دارد که شما بتوانید سیل مسافرانی که ایده ها، مقاصد و خدمات را در موبایل خود جستجو می کنند، به خود جذب کنید و کسب و کار خود را توسعه دهید.
۲ «لحظات آنی در تصمیم گیری» در جستجوهای سفر نقش مهمی ایفا می کند
شما خودتان تمامی وقت های بیهوده ای که در ایستگاه مترو و صف سوپر مارکت ها ایستاده اید یا در یک رستوران منتظر دوستتان هستید، این کار را انجام می دهید. شما موبایلتان را از کیف یا جیبتان در می آورید و در واقع شروع به خوردن پیش غذا می کنید.
مطالب بسیار مفید و مختصری که شما به راحتی می توانید آنها را جستجو کنید و در یک لحظه استثنایی ممکن است این جستجو حتی منجر به خرید نیز شود. ما این روزها بیشتر در مواقع ضروری و نیازهای مهم، از طریق موبایل به جستجو می پردازیم، و به دلیل اضطراری بودن احتمال زیادی دارد که منجر به تصمیم گیری و خرید شود و این بهترین عرصه در توسعه برند گردشگری شما محسوب می شود، گوگل این لحظات را لحظه ای برای دانستن، لحظه ای برای رفتن، لحظه ای برای انجام دادن و لحظه ای برای خریدن می نامد.
۳٫ محتوای ویدئویی مرتبط با گردشگری به شدت در موبایل ها مورد استفاده قرار می گیرد
داده های YouTube نشان داده است که مسافران بیش از پیش ویدئو ها را به صورت آنلاین تماشا می کنند و هر ساله تماشای محتوای مرتبط با سفر ۱۱۸ درصد افزایش می یابد. مسافران از گوشی های همراه خود در هر مکان و زمانی برای تماشای فیلم های مرتبط با سفر استفاده می کنند و این همان لحظه آنی در تصمیم گیری می باشد. بر اساس یافته های تحقیقات انجام شده، ۳۰ % از ویدئوهای اینترنتی مرتبط با سفر توسط موبایل بازدید می شوند و سالانه بازدید از موبایل های هوشمند ۹۷% و تبلت ها ۲۰۵ % افزایش می یابد.
با توجه به این آمار، نه تنها وبسایت شما باید با موبایل سازگار باشد، بلکه تعداد زیادی محتوای ویدئویی کوتاه، تأثیر گذار و الهام بخش برای جذب مشتریان بالقوه باید تولید کنید.
فکر نکنید که ویدئوهایتان باید بسیار با کیفیت باشد؛ ویدئوهایی که خودتان یا مشتریانتان تهیه کرده اند، اصالت بیشتری دارند و مشتریان بالقوه بیشتر به آنها اعتماد می کنند.
۴٫ استفاده زیاد مسافران از موبایل در مقصد
مسافران در مقاصد گردشگری وابستگی زیادی به موبایل پیدا کرده اند. وقتی می خواهند یک مسیر، مکان، فروشگاه، رستوران و کافه را پیدا کنند، به سرعت به موبایل خود رجوع می کنند. امروزه اکثر هتل ها و مراکز توریستی به اینترنت دسترسی دارند. ۹۴ % از مردم حداقل یک موبایل را در سفر تفریحی با خود می آورند؛ این رقم در سفرهای تجاری ۹۷ % می باشد. بیش از یک سوم مسافران در سفر، بیشتر از موبایلشان استفاده می کنند.
۵٫ وابستگی به موبایل افزایش یافته است
مسافران در تمامی مراحل سفر، از موبایل خود استفاده می کنند. از الهام گرفتن تا برنامه ریزی و حتی به اشتراک گذاشتن خاطرات بعد از سفر. با وابستگی رو به رشد مسافران به موبایل، کسب و کارهای گردشگری باید محتوا و استراتژی های بازاریابی خود را با مشتریان بالقوه موبایلی سازگار کنند.
در ابتدایی ترین حالت وبسایت و تمام ارتباطات بازاریابی شما باید با موبایل سازگار باشد. بعد از آن باید بتوانید مشتریان خود را در «لحظه آنی تصمیم گیری» جذب کنید؛ زمانی که در رویای سفر، به جستجوی گزینه های موجود هستند.

منبع: www.mytravelresearch.com

گوگل مپس یا دیگر اپلیکیشن های مسیریابی در اندروید؟!
گوگل مپس یا دیگر اپلیکیشن های مسیریابی در اندروید؟!
۳ اپلیکیشن برتر برای سفرهای گروهی
۳ اپلیکیشن برتر برای سفرهای گروهی
هرکجا که سفر می کنید، منشی گوگل را هم با خود ببرید
هرکجا که سفر می کنید، منشی گوگل را هم با خود ببرید
روسی ها به جنگ اطلاعاتی با آمریکا آمدند
روسی ها به جنگ اطلاعاتی با آمریکا آمدند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code