بلیط هواپیما

۶روش‌ برای افزایش موفقیت رهبری سازمانی

اگرچه به باور بسیاری اغلب رهبران بزرگ سازمانها مدیر به دنیا آمده‌اند، اما در حقیقت رهبری موفق مستلزم یادگیری مستمر، پذیرش بازخورد و تمرین مداوم آموخته ‌ها است.

اگر فردی در برخورداری از دانش و تجربه کامل رهبری افراد ادعا دارد، به طور حتم او دچار غرور شده است. این خبر بدی است، چرا که افراد تمایل کمتری به پیروی از این روش های ارتباطی در میان رهبران دارند. در این مقاله به معرفی ۶ استراتژی برای ارتقای اثرات رویکرد رهبری سازمانی می‌پردازیم. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۳ راه برای افزایش مهارت های مدیریتی
نقش مدیر در فعالیت های تیمی چیست؟
مدیریت

۱٫ به دنبال مربیان بزرگ و موفق باشید

چند نفر را می شناسید که پیروان و وفادارانی در محیط کار و خارج از آن داشته باشند؟ فرقی که میان رهبران و مدیران می توان قائل شد اینکه که رهبران عنوان رسمی خاصی نداشته اما همیشه گروهی هستند که با انگیزه فراوان از آنها تبعیت می‌کنند.

۲٫ دیدگاه و بینش روشن داشته باشید

درصورتی که بمیرید، دوست دارید افراد در مورد شما چه بگویند و چه صفت هایی را به‌عنوان یک رهبر سازمانی درباره‌ استفاده کنند؟ من تمایل دارم در چنین شرایطی افراد از من به‌عنوان رهبری صحبت کنند که چشم ‌اندازی روشن و مثبت از آینده دارد و به خوبی از ارزش کارکنان و مشتریانش آگاهی دارد و همیشه سپاسگزار و بخشنده است و البته تمایل بسیاری برای رسیدن به اهداف مشتری داشته است. تعیین چشم‌انداز، شما را در شناختن حوزه‌ هایی که به رشد و بهبود احتیاج دارند و بخش ‌هایی که نیاز به تمرین بیشتر دارند، یاری می‌ کند.

۳٫ از اشتباهات خود درس بگیرید

اخیرا در جشن بازنشستگی یکی از اطرافیان شرکت داشتم. وی در این مراسم جمله‌ای استفاده کرد که برای من جذابیت داشت، «بهترین رهبران بهترین یادگیرندگان هستند». وقتی بر تقویت توانایی تمرین و یادگیری تمرکز دارید، اشتباهات، دیگر تنها یک اشتباه نیستند.

۴٫ ایجاد هوش هیجانی

آی ‌کیو معیاری برای سنجش سطح هوشی افراد است. هوش هیجانی با همه جوانب در نحوه سخن گفتن فرد و توانایی ایجاد روابط قوی و دستیابی به اهداف تاثیر دارد.

۵٫ با اطرافیان رفتار مناسبی داشته باشید

همه بر تاثیرات مثبت برخورد مناسب با اطرافیان باور دارند. آنچه کمتر موضوع بحث بوده، این است که برخورد با افراد مختلف باید به روش‌های متفاوتی باشد. لازمه برقراری ارتباط با برخی از افراد ستایش و درک بیشتر آنان است. برخی دیگر تمایل دارند در فعالیت تیمی نتایج فعالیت ‌های شغلی خود را به نمایش بگذارند و گروهی دیگر دوست دارند با انجام منظم و روزانه وظایف شغلی خود روند را به جاو ببرند. شناخت افراد و برخورد با آنان در رفتاری که ترجیح می‌دهند، بخش زیادی از موفقیت رهبران را شامل می شود.

۶٫ متعهد باشید

مربیان همیشه با شما از اهمیت فعالیت های پیوسته در رشد استعدادها و مهارت‌ ها صحبت می کنند. هر روز بخش زیادی از تلاش و انرژی شما برای انجام وظایف اجرایی صرف می‌شود. انجام این اعمال اغلب آسا بوده و از نظر رسیدن به نتایج نیز کوتاه ‌مدت است. وظایف رهبری به تفکر بیشتر نیاز داشته و خسته ‌کننده نیز هستند، چراکه زمان بیشتری را به خود اختصاص داده و بیشتر اوقات در بلند مدت به نتیجه می‌رسد. رهبران بزرگ بیشتر تمایل به انجام کار‌های درست دارند و تمرکزشان بر چشم‌انداز رهبری شان است.

مکولم گلد ول در کتاب خود به قاعده ‌ای ۱۰ هزار ساعته اشاره می‌کند. براساس تحقیقات وی از افرادی که به ‌عنوان رهبران موفق و بزرگ نام برده می شود، به طور معمول حدود ۱۰ هزار ساعت از زمان خود را صرف مطالعه و تمرین اصول رهبری کرده‌اند. این مدت زمان معادل پنج سال فعالیت کاری تمام وقت است که به ‌طور کامل به تمرین مهارت‌ های رهبری داده شده است. استادان و بزرگان رهبری سازمانی تمرین را هیچ گاه از یاد نمی برند.

از ایجاد انگیزه برای کارمندانتان شروع کنید
از ایجاد انگیزه برای کارمندانتان شروع کنید
بازاریابی محتوا در سال ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود؟
بازاریابی محتوا در سال ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود؟
اپلیکیشن هایی با قیمت های باورنکردنی در اپ استور
اپلیکیشن هایی با قیمت های باورنکردنی در اپ استور
درآمد جهانی گردشگری از مرز ۵/۶ تریلیون دلار گذشت
درآمد جهانی گردشگری از مرز ۵/۶ تریلیون دلار گذشت