۶ تغییر در فروش تا سال ۲۰۲۴

business

طی دهه های اخیر ثابت شده است که امر فروش همیشه در حال تغییر بوده و به دنبال افزایش کالاهای موجود در بازار و افزایش رقابت میان فروشندگان، روش های جدیدی برای ارائه و فروش کالا خلق می شود. فروش تبدیل به تخصص و دانشی شده که می توان مهارت های آن را آموخت. این روند تغییر، در آینده نیز ادامه خواهد داشت و طی ۱۰ سال آینده، فروش و بازایابی تفاوت های عمده ای خواهند کرد که در این مقاله به برخی از آنها اشاره می شود:

۱٫ روابط حضوری و چهره به چهره ارزش بیشتری پیدا می کنند.
رسانه های اجتماعی، ویدیو کنفرانس و دیگر فن آوری های موبایلی تازگی خود را از دست داده اند. بنابراین تغییری در روابط شخصی به وجود خواهد آمد. در حالی که تمامی این فن آوری ها بیشتر از قبل مورد استفاده قرار می گیرند، افراد به شدت میان «دوستان آنلاین» و «ارتباطات شخصی خود» تفاوت قائل خواهند شد که شامل تماس چهره به چهره خواهد بود.

۲٫ آموزش های فروش از واحد خصوصی به کالج ها و دانشگاه ها خواهد رسید.
آموزش فروش در حال حاضر یکی از تجارت های چند میلیارد دلاری است که موسسات خصوصی در آن حکمرانی می کنند. در حالی که دانشگاه ها برخلاف رشته «بازاریابی»، از مطالعه و تدریس «فروش» غافل هستند. این تغییر در دهه پیش رو اتفاق خواهد افتاد.

۳٫ فروشندگان حرفه ای تر و متخصص تر خواهند شد.
این طور جا افتاده است که یک فروشنده خوب می تواند «هرچیزی را به هر کس بفروشد!». اما می دانیم این واقعا درست نیست. همیشه روش های متفاوتی برای فروش وجود داشته است و به مرور زمان حقیقت این جمله سنتی کمتر می شود. فروشندگان هم اکنون در رشته خود متخصص می شوند زیرا فروش از طریق تلفن، ویدیو کنفرانس و حضوری نیاز به مهارت های متفاوتی دارد.

۴٫ قابلیت اندازه گیری فرآیند فروش بیشتر می شود.
فرایند فروش ناچار خواهد بود که خود را با شیوه خرید افراد و شرکت های خریدار وفق دهد. به بیانی دیگر فروش یک هنر باقی خواهد ماند اما
اندازه گیری آن علمی تر خواهد شد.
۵٫ شرکت ها فروشنده های بیشتری را استخدام می کنند.
در این دهه های اخیر اندیشمندان تصور بر این داشتند که با توجه به اینکه اینترنت، تجارت را تسهیل خواهد نمود، فروش به مرور در جامعه کمرنگ تر خواهد شد. چنین چیزی اتفاق نیفتاد زیرا به محض اینکه کالایی تولید می شود نیاز به راه حل های قوی برای فروش پیدا می کند.

۶٫ مدیریت فروش تبدیل به یک روش مجزا خواهد شد، مانند مربی گری حرفه ای.
در گذشته تمایل بر این بود که فروشنده های موفق را ارتقا دهند و به آنها پست مدیریتی بدهند. اما فروش در حال تخصصی تر شدن است و مدیریت کردن فروشنده ها هیچ شباهتی به خود فروش ندارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد