۶ علامتی که نیاز شما به CRM را نشان می دهد

CRM

چه ۱۰ نفر کارمند داشته باشید، چه ۱۰۰۰۰ نفر، اگر با مشکلاتی که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد، روبرو هستید، زمان آن فرا رسیده است که از راه حل مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) استفاده کنید تا بهتر بتوانید کسب و کار خود را به منظور رشد و سودآوری آتی مدیریت کنید.

۱٫ اگر از سندروم «سردرگمی مسئولیت ها» رنج می برید.
هیچ کس دقیقاً نمی داند چه کاری را در چه زمانی انجام دهد. بهترین فرصت ها و مشتریان شما دقیقاً کجا هستند؟ تیم فروش ممکن است رویه ها و فرایند ها را بداند، اما آنرا در یک فایل قدیمی در لپتاپش ذخیره کرده است.

۲٫ آمار کسانی که از فعالیتهای بازاریابی شما خسته شده اند، افزایش یافته است.
افراد زیادی خود را از اشتراک ایمیل ها و خبرنامه های شما خارج می کنند. شکایت ها نسبت به ایمیل ها و SMS های تکراری زیاد شده است. لیست کانتکت های شما بسیار آشفته است، و نمی توانید یک لیست طبقه بندی شده و به روز ایجاد کنید.

۳٫ نمی دانید آخرین اقدامی که کانتکت های کلیدی شما انجام داده اند، چه بوده است.
آیا ایمیل پیگیری فرستاده شده است؟ آیا در طول ۲۴ ساعت، تماسی گرفته شده است؟ آیا شکایت مشتری یا درخواست ملاقات او بررسی شده؟ شما مطمئن نیستید آخرین کسی که با مشتری در تماس بوده کیست؟ دلیل کاهش علاقه مشتریان چیست؟

۴٫ شفافیت تصویرتان کم شده است.
کارهایی که تیم فروش انجام می دهند با کارهای تیم خدمات مشتریان تطابق ندارد. هردو باید از بازاریابی استفاده کنند، اما نه به شیوه های مشابه. همه موافقند که هماهنگی این گروه ها و یک نگاه سیستماتیک، می تواند شرکت را به هدفش نزدیک کند.

۵٫ از رفتن کارمندان کلیدی خود می ترسید.
حتی در دنیای پیشرفته امروز، خطر از دست دادن ارزشمند ترین اطلاعات و داده ها به دلیل ترک یکی از اشخاص کلیدی کسب و کار، بسیاری از سازمان ها را تهدید می کند. اگرچه بسیاری از این داده های حیاتی در فایل های اکسل و ایمیل ها موجودند.

۶٫ تیم شما به دنبال ابزار بهتری است.
حتی اگر شما یک برنامه رسمی برای ارتباط با مشتریان ندارید، می توانید از این راه حل در بخش های مختلفی از شرکت و برای کارمندان خاصی استفاده کنید، تا با کارایی بالاتری بتوانند فرایند های کاری را انجام دهند و ارتباط مؤثرتری با مشتریان، شرکا، عمده و فروشان و کارکنان برقرار کنند.

تعریفی از آمیخته های بازاریابی و برآورد نوع محصول
بازاریابی محتوا به کمک هوش مصنوعی
پروژه ‌های ناتمام چگونه زنده می شوند؟
بعد از استعفا پل های پشت سرتان را خراب نکنید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code