این شایعات درباره کارآفرینی را باور نکنید!

با کارآفرینی آینده شغلی خود را تضمین کنید

این فکر که شما نمی ‌توانید با کار کردن برای دیگران شغلی موفق داشته باشید، واقعا شاد باشید و حتی ثروتمند شوید، شاید مضحک ‌ترین، غیرمنصفانه ‌ترین و شایعه ای بی اصل و اعتباری باشد که تا الان شنیده ام. دچار اشتباه نشوید! کارآفرینی قادر است به‌ شکلی دور از باور مفید باشد. شاید اینکه کسب ‌و کار مستقلی برای خود راه بیندازید بهترین تصمیمی باشد که گرفته‌اید، اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید، موضوعات بسیاری وجود دارد که باید در نظر گرفته و شایعه های فراوانی است که باید از آن آگاهی داشته باشید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

شایعه های کارآفرینی
مطالب مرتبط:
کارآفرینی با هزینه ای اندک
با هزینه پایین، کارآفرین شوید

شایعه شماره ۱: این تنها راه ثروتمند شدن است. مقاله ‌ای مطالعه کرده ام که ادعا می‌کرد چون برترین میلیاردر‌های دنیا کارآفرین بوده اند پس تنها راه برای اینکه ثروتمند شوید همین است، اما هیچ اطلاعات یا منطقی برای ثابت کردن این ادعا نبود که این را ننشان دهد فردی که کسب ‌و کار مستقلی راه می ‌اندازد پول بیشتری به دست می آورد. به‌علاوه، آیا تا به حال می دانستید که ۱۰هزار نفر از طریق مایکروسافت میلیونر شده اند؟ جای تفکر دارد.

شایعه شماره ۲: باید ‌دنبال علاقه خود باشید، نه دنبال پول. مقاله دیگری بیان می کند؛ پول همه آن چیزی که باید به دنبالش باشید نیست، بلکه باید علاقه خود را دنبال کنید. این درست، اما چه کسی گفته با این شرایط نخواهید توانست برای دیگران کار کنید؟ اکثر کارآفرین ‌ها علاقه خود را در کارهایی که برای دیگران انجام داده پیدا می کنند.

شایعه شماره ۳: شادتر می شوید. من معتقدم این موضوع که چه چیزی شما را شاد می‌ کند به خودتان کاملا بستگی دارد. بیشتر مردم در حقیقت از دغدغه، ریسک‌ تجارب، موانع و بلاتکلیفی ‌های کارهای مستقل شادتر هستند. شاید آنها برای این کمتر شاد هستند که دیگران باعث تردید آنها در مورد شغلشان شده اند.

کارآفرینی

شایعه شماره ۴: رئیس ندارید. که صد در صد اشتباه است. هرکسی رئیسی دارد. مدیران عامل هم پاسخگوی هیات‌رئیسه، مشتریان و سهامداران باید باشند. کارآفرینان نیز به صورت مستقیم پاسخگوی ناظران و ماموران دولت در سطوح فدرال، ایالتی و محلی هستند.

شایعه شماره ۵: آزادی بیشتر و کنترل و توازن بیشتری روی زندگی شغلی خود خواهید داشت. اگر مستقل کار کنید، این شانس را دارید که هر نوع کلاهی بخواهید بر سر گذاشته و برای مدتی طولانی هفت روز هفته ۲۴ساعت کار کنید. کارتان به زندگی‌ شما تبدیل می شود. هر فردی با این شیوه، آزادی و کنترل بیشتر را احساس نمی کند.

شایعه شماره ۶: شرکت ‌های بزرگ بدجنسند! هر شرکتی – حتی شرکت ‌های بزرگی مثل اپل و اینتل –  ابتدا یک کسب ‌وکار کوچک بوده اند. حال چه فرقی می‌کند؟ من در شرکت‌ های کوچک و بزرگ شغلی باورنکردنی داشته ‌ام؛ همین‌طور هزاران فرد دیگری که سال‌ هاست آنها را می ‌شناسم.

شایعه شماره ۷: موفقیت بیشتری خواهید داشت. می‌دانید آن چیست که همه کس عاشق انجام آن است؟ کاری مهم که اهدافی را محقق ساخته و بتوان به آن افتخار کرد. شما می‌توانید این را با کار کردن برای یک شرکت بزرگ یا کوچک یا در شرکت مستقل خودتان هم انجام دهید. موفقیت ربطی به مالک بودن کسب و کار ندارد. اگر قصد مدیریت یا رهبری دارید یا کسب و کاری راه بیندازید، بهتر است پیش از اقدام به مستقل شدن، بروید راه و چاه را در یک شرکت خوب فرا بگیرید.

حواستان باشد، تصمیمی که در مورد شغل خود می‌گیرید به خودتان ربط دارد. با خود فکر کنید و تصمیمی آگاهانه بگیرید. اگر کاری برایتان مناسب است آن را انجام دهید. به خود ایمان داشته باشید. همه چیز درست می شود.

تجربه دنیایی متفاوت با هواپیماهای مدرن آینده
۲۳ اصل موفقیت وارِن بافت و ۷ اشتباه بزرگ در سرمایه گذاری
چگونه یک شرکت منسجم داشته باشیم؟
چگونه حرفه ای استعفا دهیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code