چرا از دیگران دور می شویم؟

۷رفتار نامناسب که دیگران را از شما دور می کند

فهرستی که در پایین درباره آن گفته ایم، از رفتارهای نامناسبی حکایت دارد که بروز هر یک از آنها از سوی بر محیط زندگی و کاری شما تاثیرگذار است. شما با این رفتارها از خود، چهره ای ناسالم و مخدوش شده به یادگار می گذارید. حال اگر کنجکاو شدید، بیشتر راجع به این رفتارها بدانید و درصدد دوری از آن بربیایید، با الی گشت همراه باشید:

  مطالب مرتبط:
رابطه شخصیت پویا با عملکرد شغلی
چطور در مصاحبه رفتار کنیم؟
خراب کردن ارتباطات
  • شایعه پراکنی

زمانی که مردم با شایعه ‌سازی درمورد افراد دیگر جوگیر می‌شوند، وجهه خودشان را تخریب می‌ سازند. اگر آنها شایعه‌ پراکنی در مورد کارهای ناشایست و بدبختی‌ های خود را بشنوند، امکان دارد به احساسات شان صدمه وارد شود. شایع ه‌سازی باعث می شود تا شما همیشه انسانی منفی و کینه‌ توز به نظر برسید.

  • اعلام تنفر از کار

آخرین چیزی که هر کسی می‌خواهد سر کار بشنود این است که کسی درباره اینکه چقدر از کارش تنفر دارد، شکایت می‌کند. چنین کاری باعث شده شما به عنوان فردی منفی به نظر رسیده و در نتیجه روحیه تیمی کاهش می یابد. روسا بسیار سریع افراد منفی ‌باف،کسانی که روحیه تیمی را ضعیف ساخته، می ‌شناسند و می‌دانند که همیشه جایگزین ‌های علاقه ‌مند در گوشه‌ای درانتظارند.

  • دروغ گفتن

بسیاری از دروغ ‌ها با نیات خوب آغاز می‌شوند؛ در واقع مردم در نظر دارند با دروغ خودشان یا بقیه را محافظت کنند اما دروغ‌ها رشد کرده و به سرعت گسترش پیدا می کنند و اگر کسی بفهمد که شما دروغ گفته‌اید راهی برای برگشت نیست.

دروغ هر چقدر هم کوچک باشد، احترام به نفس شما را خدشه ‌دار می‌سازد. اگر می‌خواهید از آنچه هستید، شاد باشید، باید قابل اعتماد به نظر برسید.

  • هیجانات بدون کنترل

مثال‌های زیادی هست که در آنها افراد سر کار وسایلشان را پرتاب می‌کنند، فریاد می‌کشند و افراد دیگر را به گریه می‌اندازند. اینها همه نمونه ‌هایی از هیجانات افسارگسیخته است. این نوع هیجانات نشان از هوش احساسی پایین داشته و باعث می‌شود افراد دارای این ویژگی به راحتی اخراج شوند. به محض اینکه این سطح بی‌ ثباتی را از خود نشان دهید مردم از اینکه آیا شما قابل اعتماد بوده یا نه دچار تردید می شوند. با خالی کردن عصبانیت خود بر سر افراد، بدون توجه به اینکه چقدر «مستحق آن» هستند، باعث شده تا افراد در مورد شما نگاه منفی داشته باشند و شما به عنوان فردی بی ‌ثبات و بدقلق شناخته شوید.

خراب کردن ارتباطات
  • از کار فرد دیگری اعتبار کسب کردن

همه ما وقتی متوجه می‌شویم که کسی ایده ما را ربوده، احساس ناراحتی می‌کنیم. از کار فرد دیگری اعتبار کسب کردن (هرچقدر هم کوچک باشد) باعث می‌شود که دیگران این طور فکر کنند که شما هیچ کاری را به طور معین خودتان انجام نداده‌اید. دزدیدن اعتبار بقیه، همچنین این طور نشان می‌دهد که شما برای تیم‌تان و روابط کاریتان هیچ اهمیتی قائل نیستید.

  • خراب کردن ارتباطات

بسیاری از کارها حول افرادی که با آنها ملاقات می‌کنید و ارتباطاتی که می‌سازید، می‌چرخد. انداختن یک بمب اتمی در هر نوع ارتباط حرفه ‌ای، یک اشتباه بزرگ به شمار می آید.

  • از پشت خنجر زدن

این عنوان خود بیانگر همه چیز است. خنجر زدن از پشت به همکاران تان، عمدا یا سهوا منشأ بزرگی از نزاع و درگیری در محیط کار است. یکی از معمول‌ترین حالت ‌های از پشت خنجر زدن این است که برای اینکه مشکلی را حل کرده در پی زیر آب زنی بربیایید. افراد معمولا این کار را به عنوان تلاشی برای دوری از درگیری انجام می‌دهند، اما با این کار درگیری بیشتری ایجاد می‌کنند. هر زمانی که فردی را در چشم همکارانش بد جلوه می‌دهید، مثل این است که بدون اینکه واقعا بخواهید، خنجری از پشت به او می‌زنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد