گردش در کوچه پس کوچه های شهر صورتی جیپور

دیدنی های جیپور

حتما تا به حال نام مثلث طلایی هند را شنیده اید. دهلی، آگرا و جیپور سه شهر مشهور هند هستند که بسیاری در سفر به هند از این مناطق بازدید می کنند. دیدنی های جیپور بسیار زیاد است و به خاطر ساختمان های تاریخی صورتی رنگش به شهر صورتی شهرت دارد. جیپور مرکز ایالت راجستان و یکی از پرجاذبه ترین شهرهای هندوستان است. این شهر را اولین شهری در هند می دانند که طرح شهری داشته است.

جای جای این شهر پر از ساختمان ها، کاخ ها و بناهای تاریخی رنگارنگ و باشکوهی است که جلوه زیبایی به این شهر داده اند. کاخ شهر که متعلق به قرن ۱۹ است یکی از مشهورترین دیدنی های جیپور است. در این کاخ می توانید معماری اروپایی، مغول و هندی را در ترکیبی هنرمندانه و زیبا در کنار هم ببینید. هاوا محل، رصدخانه جانتار مانتار، موزه آلبرت هال، کاخ آب یا جال محل، قلعه آمیر، قلعه جاگار و … از جمله جاذبه های تاریخی جیپور هستند. اگر به جیپور سفر کردید حتما سری به بازارهای سنتی این شهر بزنید و از تماشای پارچه های رنگارنگ، جواهرآلات هندی، سنگ های قیمتی و صنایع دستی هندی لذت ببرید.

یکی از سرگرمی های محبوب و پرطرفدار در سفر به جیپور، فیل سواری است. مگر می شود به هند سفر کرد و سوار فیل نشد؟ در جیپور می توانید به الفنتستیک بروید و سوار بر فیل در جنگل های اطراف گردش کنید یا با آن ها آب بازی کنید.

دیدنی های جیپور بسیار است و هرچه بگوییم کم گفته ایم. پس شما را به ویدیویی تماشایی از شهر صورتی جیپور دعوت می کنیم.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد