اگر آرزویی دارید، در این شهر برآورده می شود!

از دریچه آسمان زاگرب کرواسی

شهر زاگرب، پایتخت و بزرگترین شهر کشور کرواسی است. این شهر آنقدر دیدنی و جذاب است که هر زمان از سال که به آن سفر کنید، برایتان پر از تجربه های جورواجور است. زاگرب کرواسی جاذبه های فرهنگی، هنری و تاریخی بسیاری دارد. از جمله آن ها می توان به موزه‌ی باستان‌شناسی زاگرب، تئاتر ملی کرواسی، کلیسای سنت کاترین  و … اشاره کرد. در این شهر می توانید در خیابان ها قدم بزنید، با مردم محلی گفت و گو کنید و از تجربیات و آداب و رسوم شان آگاه شوید.

علاوه بر آن اگر بخواهید، در این شهر جاذبه های طبیعی متفاوتی هم وجود دارد. باغ گیاه شناسی زاگرب کرواسی حدودا ۵۰ هزار متر مربع است و بخش های زیادی دارد. گونه های گیاهی مختلفی از سراسر جهان در اینجا وجود دارد که جایی بسیار خوب برای گشت و گذار و قدم زنی است. پارک ماکسیمیر هم دیگر جایی است که طبیعت‌اش دل شما را خواهد برد.

شما می توانید به بسیاری از جاذبه های این شهر در طی یکی دو روز دسترسی پیدا کنید و یک خاطره بسیار خوب از این شهر زیبا در ذهنتان به یادگار بگذارید. مورد دیگری که باید اشاره کرد غذاهای معروف کرواسی هستند. حتما و حتما زمانی که به این کشور آمدید، به رستوران های محلی سری بزنید و غذاهای خوشمزه کرواسی نظیر استروکلی، استیک زاگربی و … را امتحان کنید. الی گشت را همراهی کنید تا با هم به تماشای فیلمی بر فراز زاگرب کرواسی بنشینیم.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد