از این به بعد با این هواپیماها در ایران پرواز می کنید

هواپیماهای جدید بوئینگ

برای بعضی از افراد، حتی فکر کردن به این موضوع که باید با هواپیما پرواز کنند هم لرزه به اندامشان می اندازد چه برسد به اینکه خبرهای سقوط هواپیماهایی مثل توپولف، فوکر و آنتونوف را هم بشنوند… حتی بسیاری از افرادی که سوار بر این هواپیماها می شدند، مطمئن نبودند که سالم به زمین می رسند یا نه! این هواپیماها در سال های اخیر مرگ های زیادی را رقم زده و خانواده های بسیاری را داغدار کرده اند. اما دیگر دوران این ناراحتی ها و اضطراب ها به پایان رسیده، تمام این هواپیماها با هواپیماهای جدید بوئینگ آمریکایی جایگزین می شوند، هواپیمای مشهور و مطمئن بوئینگ ۷۳۷٫ در ادامه ی این نوشتار به معرفی بیشتر این هواپیمای پر طرفدار می پردازیم و با هم می بینیم که چه ویژگی های خاصی دارد. همراه الی گشت باشید:

هواپیماهای جدید بوئینگ
مطالب مرتبط:
آیا هوای طوفانی برای هواپیما خطرناک است؟
اگر موتورهای هواپیما در پرواز خراب شدند چه کار کنیم؟

بنا بر گفته آقای پرورش مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، قراردادی با شرکت هواپیمایی بوئینگ امضا شده است که بر طبق آن تا ۱۰ سال دیگر، ۸۰ هواپیما از این شرکت وارد سیستم حمل و نقل هوایی ایران می شود. بنابراین ایرانی های عزیزی که تا حالا به دلایل امنیتی از سفر به هواپیما خودداری می کردند و حاضر بودند تا بصورت جاده ای سفر کنند اما از روش های هوایی نه، دیگر می توانند با خیال راحت روش سریع و پر مزیت پرواز با هواپیما را انتخاب کنند.

طبق این قرار داد، حداقل ۲ مورد از بهترین و پر طرفدارترین محصولات این شرکت قدرتمند، به فرودگاه های ایران راه پیدا می کنند که بوئینگ ۷۳۷ و بوئینگ ۷۷۷ دو مورد از آنهاست. بد نیست کمی از این هواپیماهای جدید بوئینگ و ویژگی های آنها بیشتر بدانید.

بوئینگ 737

بوئینگ ۷۳۷

این سری از هواپیماهای بوئینگ، تقریبا کوچک بوده و ظرفیت جابه جایی ۱۳۰ تا ۱۸۹ مسافر را دارند و برای مسیرهای کوتاه مناسب است. البته منظور از پروازهای برد کوتاه، فقط پروازهای داخلی نیست و می تواند کاملا برای پروازهای خارجی هم مناسب باشد.

بوئینگ ۷۷۷

برای مسافت های طولانی تر، از بوئینگ ۷۷۷ استفاده می شود و قرار است تعداد ۳۰ عدد از این هواپیماها وارد ایران شود. بوئینگ ۷۷۷ یکی از جدیدترین مدل های این شرکت عظیم است و از به روز ترین تکنولوژی ها در آن استفاده شده است. این هواپیما، اولین هواپیمایی در جهان با طراحی تمام کامپیوتری و بهره گرفته از نرم افزارهای مهندسی مثل کتیا است.

بوئینگ 777

موتورهایی که در بوئینگ ۷۷۷ استفاده شده است، بزرگ ترین و پر قدرت ترین موتوری است که تا حالا روی یک هواپیما تجاری نصب شده است که موتور دوگانه ای از آن روی این هواپیما نصب شده است و قابل مقایسه با موتورهای چهارگانه ی ایرباس نیست.

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ ظرفیت حمل مسافر بین ۲۷۸ تا ۵۵۵ نفر را دارد و می تواند مسافت ۱۰۳۷۰ تا ۱۷۴۴۵ کیلومتر را طی کند.

در این هواپیما از کامپوزیت هایی در بدنه استفاده شده است و کابین آن بصورت تمام شیشه ای از کریستال مایع است.

کاهش فضای جلوی پا در ایرلاین های مختلف
کاهش فضای جلوی پا در ایرلاین های مختلف
بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه ها در دنیا | بخش دوم
بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه ها در دنیا | بخش دوم
با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید
با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید
قبل از به مشکل خوردن این نکات سفر به هواپیما را مطالعه کنید!
قبل از به مشکل خوردن این نکات سفر به هواپیما را مطالعه کنید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code