ایران، محبوب گردشگران جهانی

محبوبیت ایران در صنعت گردشگری دنیا

با وجود همه بازی های سیاسی و سوءظن ها، کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۵ در اشغال رتبه سوم محبوبیت نزد گردشگران جهان، در کنار چین و مکزیک قرار گرفت. بازار جهانی سفر (WTM) برای سی ‌و ششمین مرتبه در لندن آغاز به فعالیت کرد و بیش از ۵۰ هزار کارشناس گردشگری از ۱۹۰ کشور جهان در این رویداد بین‌المللی شرکت نمودند. بخش خصوصی ایران نیز یکی از حاضران در این عرصه رقابت بود، آن هم در شرایطی که در سال جاری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تحت تاثیر روابط دیپلماتیک دو کشور، ترجیح داد دور این نمایشگاه را خط بکشد، اما خبرها حاکی از یک اتفاق خوش یمن بود. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این محبوبیت بدانیم.

ایران

براساس رأی گردشگران انگلیسی و مدیران ارشد صنعت گردشگری، چین، مکزیک و ایران، سه کشوری بودند که در بازار جهانی سفر ۲۰۱۵، به عنوان سه مقصد نخست و محبوب سفر در سال ۲۰۱۶ برگزیده شدند. طبق گزارش سالانه WTM، بر مبنای رأی ۲۰۵۰ ذی‌نفع در این نمایشگاه، از جمله خریداران و غرفه‌داران و همچنین بر اساس رأی ۱۰۳۸ گردشگر بریتانیایی حدود ۱۶ درصد از گردشگران به سفر به کشور ایران علاقه نشان دادند و از میان ۱۰ رهبر کسب و کار در بازار جهانی، سه نفر برای انجام مبادلات اقتصادی در سال آینده میلادی ابراز تمایل کرده است. با انتشار این گزارش، رسانه‌های معروف متعددی چون رویترز، BBC  و “تراول ویکلی” به موضوع «صدرنشینی ایران در بین مقاصد محبوب سفر در سال ۲۰۱۶» پرداخته‌اند.
سایمون پرس، مدیر ارشد بازار جهانی سفر (WTM) با اشاره به علاقه‌مندی گردشگران به سفر به کشور ایران گفت: بسیاری از شرکت‌های خارجی به دلیل توافق ایران و ۱+۵ ، به دنبال تجارت در ین کشور بوده  و کمپانی‌های گردشگری نیز مسیر خود را به سمت ایران پیدا کرده‌اند.» پس از توافق هسته‌ای و آغاز حذف تحریم‌ها علیه ایران، وزارت امور خارجه بریتانیا  هشدارهای خود درباره سفر به ایران و توصیه به لغو سفرهای غیرضروری به این کشور را حذف و اعلام نمود: «به دلیل تغییر شکل روابط دولت رییس جمهور روحانی، خطر اتباع بریتانیایی برای سفر به این کشور کاهش یافته است.»
نمایشگاه گردشگری لندن که یکی از مهمترین رویدادهای صنعت گردشگری به شمار آمده و عمدتاً مرکز برقراری ارتباطات حول تجارت سفر است، امسال از دوم نوامبر (۱۱ آبان ماه) کار خود را آغاز نمود. این نمایشگاه که مکزیک به خاطر حضور پررنگش در آن، به عنوان یکی از سه مقصد محبوب گردشگران در سال ۲۰۱۶ برگزیده شد، پنجم نوامبر (پنجشنبه، ۱۴ آبان ماه) به سی و ششمین فعالیت خود پایان داد.

جزئیات تورهای نوروزیِ تهران‌گردی اعلام شد!
جزئیات تورهای نوروزیِ تهران‌گردی اعلام شد!
بازارچه صنایع دستی عودلاجان
بازارچه صنایع دستی عودلاجان
راهنمای سفر به یزد
راهنمای سفر به یزد
ری گردی
ری گردی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code