بلیط هواپیما

تاکسی های پرنده در دبی!

معرفی تاکسی های پرنده دبی

دنیای امروز ما هر روز شاهد یک تکنولوژی جدید است، شاید دیگر شنیدن خبرهایی از یک اختراع جدید، به اندازه ی  قبل هیجان زده‌مان نکند. با این وجود گاهی بعضی از خبرها هم هستند که شوکه مان می کنند، مثل تاکسی های پرنده ای که قرار است برای اولین بار در دبی استفاده شوند. در این مطلب از الی گشت می خواهیم شما را با تاکسی های پرنده دبی بیشار آشنا کنیم و ببینیم این طرح تا چه اندازه عملی و قابل اجرا است. همراه ما باشید:

تاکسی های پرنده دبی

از تاکسی پرنده بیشتر بدانید

مطالب مرتبط:
دبی اولین برج چرخان دنیا را می سازد+ تصویر
ساخت جزیره مصنوعی جدید در دبی

مسئولان شهر دبی اعلام کرده اند که قرار است یک وسیله ی نقلیه ی جدید به سیستم حمل و نقل این شهر اضافه شود تا بتواند از حجم ترافیک آن کم کند. تاکسی های پرنده ای که قرار است به زودی معرفی شوند، وسایل حمل و نقل کوچکی هستند که ظرفیت یک نفر را دارند و این تاکسی ها، بسیار کوچک و پر سرعت بوده و امکانات کاملی هم دارند.

طراح این تاکسی ها، یک شرکت چینی به نام اهانگ است و اسم این تاکسی ها Ehang 184 نام دارد. طبق گفته ی مسئولان دبی، در ماه ژوییه این تاکسی های نوین عمومی می شوند.

این وسیله ی کوچک تا حالا چند بار آزمایش شده تا از بی خطر بودن آن، مطمئن شوند. این شرکت چینی، اولین بار محصولش را در نمایشگاه لاس وگاس امریکا در معرض دید قرار دارد و دبی هم اولین شهری بود که برای خرید آن داوطلب شد.

نمایی از تاکسی پرنده

تاکسی های پرنده دبی چه ویژگی ای دارند؟

بر اساس اطلاعاتی که ارائه شده، این تاکسی ها دارای ۴ یا ۸ بازو هستند و چهار پره دارند، با باطری کار می کنند و حداکثر می توانند تا ۲۳ الی ۳۰ دقیقه در آسمان پرواز کنند و بعد از آن، ۲ ساعت زمان لازم دارند تا دوباره شارژ شوند. تاکسی های پرنده می توانند حداکثر ۱۰۰ کیلو بار را جا به جا کنند.
تاکسی ها پرنده حدود  ۳٫۹ متر طول و ۱٫۶ متر ارتفاع دارند و بسیار کوچک هستند و به همین دلیل، موقع پارک کردن اندازه ی یک ماشین معمولی جا می گیرند. بدنه ی آنها بسیار مقاوم است و در نتیجه در برابر گرمای دبی کاملا مقاوم هستند.

عکس تاکسی پرنده دبی

آیا استفاده از این تاکسی ها عملی است؟

مهم ترین نگرانی ای که درباره استفاده از تاکسی ها پرنده وجود دارد، قطع شدن ارتباط این هواپیما با مرکز کنترل زمینی است که اگر به هر دلیل این اتفاق بیفتد، فاجعه به بار می آید. اما مزایا و معایب کلی تاکسی های پرنده در دبی چیست؟

در صورتیکه این پروژه عملی شود و موفق هم باشد باعث صرفه جویی در زمان مسافران می شود، باعث کم شدن ترافیک می شود، باعث آلوده نشدن محسط زیست می شود، باعث پیشرفت گردشگری دبی می شود، از آلودگی بیشتر دبی جلوگیری می کند و…

اما اگر بخواهیم از عیب های این تاکسی پرنده بگوییم باید گفت که خیلی ها فکر می کنند سوار شدن به این تاکسی ها آن هم بدون خلبان، خودکشی محض است، خیلی ها به شرکت های چینی اعتماد ندارند و از به خطر افتادن جانشان می ترسند، امکان سقوط ان وجود دارد و افرادی با وزن بیشتر از ۱۰۰ کیلو نمی توانند به این تاکسی سوار شوند.

جای سرنشین تاکسی پرنده دبی
چطور از فرودگاه شارجه به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه شارجه به مرکز شهر برویم؟
راهنمای متروی بارسلونا
راهنمای متروی بارسلونا
روش هایی برای داشتن سفری ارزان به دور اروپا
روش هایی برای داشتن سفری ارزان به دور اروپا
خود را برای سفرهای جاده ای در چین آماده کنید!
خود را برای سفرهای جاده ای در چین آماده کنید!